Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Tkackiej doraźny remont na raty

Data publikacji: 02 sierpnia 2016 r. 14:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Tkackiej doraźny remont na raty
 

Roboty drogowe w ul. Tkackiej miały rozpocząć się tuż po weekendzie, kiedy był jarmark jakubowy. Był jeszcze lipiec. Minął drugi poniedziałek od tamtego czasu, a ekip drogowców tam jak nie było, tak nie ma.

Nie ma śladu, by cokolwiek było tam robione przy nawierzchni. Nie licząc fragmentu rozkopanego chodnika, przyległego do budynku, przy wjeździe bocznym na teren remizy PSP, gdzie trwają innego rodzaju roboty budowlane. A inne tam wyłączenia np. zakaz parkowania i znaki o robotach drogowych odnoszą się do odcinka, gdzie rozpoczęła się budowa apartamentowca po byłym barze Extra.

Jakie są powody opóźnień w rozpoczęciu robót na ul. Tkackiej? Kiedy te roboty wreszcie się rozpoczną? Do kiedy roboty zostaną wykonane? Jaki będzie zakres tych robót, jaki fragment ulicy obejmą, ile będą one kosztować i jakiej firmie ZDiTM zlecił wykonanie tych robót? I kiedy w dawne miejsce powróci przystanek końcowy dla autobusów linii 52, który tymczasowo przeniesiony został w al. Niepodległości?

Te pytania w poniedziałek zadaliśmy służbom Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.Poniżej zamieszczamy (w oryginale) odpowiedź zarządcy drogi, jaką nadesłała nam Marta Kwiecień-Zwierzyńska:

„Dnia 28.07.2016 r. w związku z zapadnięciem się w dwóch miejscach nawierzchni jezdni przy urządzeniach wodno-kanalizacyjnych wykonano cząstkową doraźną naprawę ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa dla ruchu kołowego. Docelowy remont cząstkowy wykonany zostanie do końca tygodnia. Po zakończeniu prac przystanek zostanie przywrócony". ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec
2016-08-02 21:12:55
Będzie wiadomo kto to wykona po odbiorach i partactwie.Bo to już standard w naszym mieście.Tkacka i wszystkie ulice w pobliżu miały wymieniane nawierzchnie nie tak dawno a partactwo widać na każdym kroku.Chodniki też się proszą o wymianę.Jak długo jeszcze nieodpowiedzialni urzędnicy będą trwonić nasze pieniądze??
Gift
2016-08-02 18:02:41
Dziennikarza dorazny remont głowy na raty.
Pytania
2016-08-02 15:26:04
Przecież to nie są odpowiedzi na pytania zadane przez Kurier. Czy pracownicy ZDiTM umieją czytać w języku polskim?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA