Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zielona inwestycja na Pogodnie

Data publikacji: 02 sierpnia 2016 r. 16:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Zielona inwestycja na Pogodnie
 

Lata temu pl. Wujka. Przed dwoma - skwer i letnia scena na pl. Waleriana Pawłowskiego. Teraz szykuje się trzecia gruntowna zmiana terenu rekreacyjnego na Pogodnie. Trwają przygotowania do rewitalizacji parku im. Romana Łyczywka.

Od blisko dwóch lat o przemianę tego terenu - położonego pomiędzy al. Wojska Polskiego oraz ulicami Ostrawicką, Krasickiego i Marii Skłodowskiej-Curie - zabiega radna Grażyna Zielińska (PO), wspierana przez miejscową Radę Osiedla. Na tyle skutecznie, że przeprowadzono inwentaryzację tamtejszej zieleni, przygotowano projekt inwestycji, a miasto - mimo cięć budżetowych także w sferze komunalnej - zarezerwowało na tę realizację ponad 1 mln złotych.

- Pogodno może być jeszcze lepszym miejscem do życia. Aby tak się stało, trzeba kolejno rewitalizować jego dotychczas zaniedbane przestrzenie publiczne, głównie skwery i parki: odnawiać ich zieleń, inwestować w infrastrukturę. Wtedy zaczną naprawdę żyć: mieszkańcy chętniej będą je odwiedzać, zacznie się w nich integrować lokalna społeczność - przekonuje radna Grażyna Zielińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecina.

Teraz Zakład Usług Komunalnych wszczął procedurę przetargową dla wyłonienia wykonawcy całości prac.
Park ma się zmienić w uporządkowane ładniejsze miejsce wypoczynku i rekreacji dla okolicznych mieszkańców. Stanie na nim... ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 3.08.2016 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach; park im. Romana Łyczywka na Pogodnie. Niewiele ponad 1 milion złotych ma kosztować jego przemiana .

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marian
2016-08-04 03:30:24
Czytac trzeba ze zrozumieniem. INWESTYCJE czypi REWITALIZACJA dopiero bedzie przeprowadzona!!!! Ciekawe ktora firma z jakimi koneksjami jak zawsze to bywa! A co bedzie z jeszcze bardziej zaniedbanym parkie przy ulicy Ojca Benzyma, Soplicy i Mickiewicza? A zapomnialem ze tu rzadna radna nie mieszka wiec parku nawet nie trzeba kosic.
OK.2016
2016-08-02 17:39:02
ZUK jednak to potrafi no nie. Firma znakomitych fachowców no nie.
pogodniak
2016-08-02 17:04:09
Nieprawdziwym jest jakoby Zakład Usług Komunalnych doprowadził Pl.W Pawłowskiego do należytego i zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców-stanem.Plac jest zaniedbany bez odnowionej infrastruktury chodnikowej,ścieżek,ogrodzeń,nasadzeń itd itd.Zapraszam-można przekonać się jak wygląda "zadbany plac" po rewitalizacji.Bród smród i naprawdę głębokie ubóstwo w tym miejscu.Brakuje tam "gospodarza" od lat całych.Postawienie urządzeń interaktywnych,lub wydzielenie skweru na plac zabaw dla dzieci-to nie wszystko.Plac jest duży i wymaga kompleksowej przebudowy a nie pozorowanych działań.Raz jeszcze zatem powtórzę-jest kłamstwem twierdzenie,że Pl.Pawłowskiego został odnowiony czy zrewitalizowany.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA