niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zielona inwestycja na Pogodnie

Zielona inwestycja na Pogodnie

Zielona inwestycja na Pogodnie
Data publikacji: 2016-08-02 16:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 2550 146686

Lata temu pl. Wujka. Przed dwoma - skwer i letnia scena na pl. Waleriana Pawłowskiego. Teraz szykuje się trzecia gruntowna zmiana terenu rekreacyjnego na Pogodnie. Trwają przygotowania do rewitalizacji parku im. Romana Łyczywka.

Od blisko dwóch lat o przemianę tego terenu - położonego pomiędzy al. Wojska Polskiego oraz ulicami Ostrawicką, Krasickiego i Marii Skłodowskiej-Curie - zabiega radna Grażyna Zielińska (PO), wspierana przez miejscową Radę Osiedla. Na tyle skutecznie, że przeprowadzono inwentaryzację tamtejszej zieleni, przygotowano projekt inwestycji, a miasto - mimo cięć budżetowych także w sferze komunalnej - zarezerwowało na tę realizację ponad 1 mln złotych.

- Pogodno może być jeszcze lepszym miejscem do życia. Aby tak się stało, trzeba kolejno rewitalizować jego dotychczas zaniedbane przestrzenie publiczne, głównie skwery i parki: odnawiać ich zieleń, inwestować w infrastrukturę. Wtedy zaczną naprawdę żyć: mieszkańcy chętniej będą je odwiedzać, zacznie się w nich integrować lokalna społeczność - przekonuje radna Grażyna Zielińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecina.

Teraz Zakład Usług Komunalnych wszczął procedurę przetargową dla wyłonienia wykonawcy całości prac.
Park ma się zmienić w uporządkowane ładniejsze miejsce wypoczynku i rekreacji dla okolicznych mieszkańców. Stanie na nim... ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 3.08.2016 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach; park im. Romana Łyczywka na Pogodnie. Niewiele ponad 1 milion złotych ma kosztować jego przemiana .

 

Zielona inwestycja na Pogodnie Zielona inwestycja na Pogodnie Zielona inwestycja na Pogodnie Zielona inwestycja na Pogodnie Zielona inwestycja na Pogodnie Zielona inwestycja na Pogodnie

Komentarze

Marian
Czytac trzeba ze zrozumieniem. INWESTYCJE czypi REWITALIZACJA dopiero bedzie przeprowadzona!!!! Ciekawe ktora firma z jakimi koneksjami jak zawsze to bywa! A co bedzie z jeszcze bardziej zaniedbanym parkie przy ulicy Ojca Benzyma, Soplicy i Mickiewicza? A zapomnialem ze tu rzadna radna nie mieszka wiec parku nawet nie trzeba kosic.
2016-08-04 03:30:24
OK.2016
ZUK jednak to potrafi no nie. Firma znakomitych fachowców no nie.
2016-08-02 17:39:02
pogodniak
Nieprawdziwym jest jakoby Zakład Usług Komunalnych doprowadził Pl.W Pawłowskiego do należytego i zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców-stanem.Plac jest zaniedbany bez odnowionej infrastruktury chodnikowej,ścieżek,ogrodzeń,nasadzeń itd itd.Zapraszam-można przekonać się jak wygląda "zadbany plac" po rewitalizacji.Bród smród i naprawdę głębokie ubóstwo w tym miejscu.Brakuje tam "gospodarza" od lat całych.Postawienie urządzeń interaktywnych,lub wydzielenie skweru na plac zabaw dla dzieci-to nie wszystko.Plac jest duży i wymaga kompleksowej przebudowy a nie pozorowanych działań.Raz jeszcze zatem powtórzę-jest kłamstwem twierdzenie,że Pl.Pawłowskiego został odnowiony czy zrewitalizowany.
2016-08-02 17:04:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy