Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wiadukt nad ul. Ku Słońcu w remoncie

Data publikacji: 24 października 2016 r. 14:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Wiadukt nad ul. Ku Słońcu w remoncie
 

Na razie opakowany został z obu stron filar od strony, gdzie ul. Ku Słońcu zbiega się z ul. Tenisową w kierunku szczecińskiego Cmentarza Centralnego. Chodzi o wiadukt kolejowy nad tą pierwszą, jedną z najdłuższych (ma ponad 4 km długości) w mieście.

Stan techniczny tego wiaduktu zaczął budzić wątpliwości, na ile jest on wciąż konstrukcją bezpieczną, kiedy latem ubiegłego roku i na początku lata w tym roku na biegnącą pod nim jezdnię posypały się kawały gruzu. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zleciła w końcu remont budowli.

Wiadukt pochodzi z 1910 roku. Ostatni raz generalny remont przechodził 22 lata temu. Biegnącą pod nim ulicą Ku Słońcu codziennie przejeżdżają tramwaje i przynajmniej po kilka tysięcy aut. Kiedy w lipcu ub.r. odpadł kawał betonu, wówczas fragmenty konstrukcji grożące odpadnięciem zerwano, zapowiadając remont. Tyle że znów został odłożony w czasie. A w drugiej połowie czerwca tego roku znów na jezdnię posypały się z wiaduktu kawały betonu. Wówczas przedstawiciele PKP PLK S.A. tłumaczyli, że remont się opóźnia, bo były kłopoty ze znalezieniem specjalistycznej firmy do wykonania robót. Padały deklaracje, że powinien on rozpocząć się w sierpniu.

- Prace remontowe wiaduktu na ul. Ku Słońcu w Szczecinie rozpoczęły się 17 października - poinformował Zbigniew Wolny z zespołu prasowego Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach Biura Komunikacji i Promocji
spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. - Będą polegać na wzmocnieniu konstrukcji betonowej wiaduktu, uzupełnieniu ubytków zewnętrznych konstrukcji i wymianie torów na nowe, na obiekcie i na dojazdach do wiaduktu.

Remont potrwa do końca tego roku. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA