czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiadomo, że nie wiadomo

Wiadomo, że nie wiadomo

Wiadomo, że nie wiadomo
Data publikacji: 2015-10-23 19:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1626 30834

U zbiegu ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego w Szczeciniebez zmian. Za sprawą dużego natężenia ruchu samochodów i tramwajów hałas jest ogłuszający. A miasto od wykonawcy nawet nie odebrało zrewitalizowanego placu z fontanną. Nawet wiceprezydent Mariusz Kądziołka nie wie, kiedy woda tam tryśnie. Tym bardziej, że - jak już pisaliśmy - miasto wodotrysk „posłało" do sądu.

To miała być inwestycja na bogato. Za 1,3 mln zł LED-owo podświetlane strumienie miały wybijać 2 metry w górę. Do tego wkomponowany w nową nawierzchnię Gryf - symbol miasta. Wokół ławki i „zabawka" dla dzieci. Byłoby piękne miejsce rekreacyjne, gdyby nie lokalizacja. Na miejscu starego basenu ppoż., czyli u zbiegu arterii z podwójnymi torowiskami i natężeniem ruchu, generującym hałas, pyły, pochodne toksycznych spalin. Tuż przy wielopasmowych jezdniach, a pozbawiony nawet naturalnej osłony z zieleni: niewiele drzew, żadnych krzewów.

Inwestycja oprotestowana przez szczecińskich radnych. Acz skierowana do realizacji. Wbrew rozsądkowi. Na domiar złego, od początku był problem z dotrzymaniem terminu prac przez wykonawcę. Pierwszy - przypomnijmy - był styczniowy (!). Potem kolejne i problem z jej zakończeniem. Przez wakacje zamiast wody z fontanny tryskały... chwasty.

Teraz teren wprawdzie jest już wysprzątany, ale o terminie odbioru mowy nie ma. Jak już informowaliśmy, inwestycja została skierowana do sądu.
tan na dziś jest więc taki, jak wyjaśnia wiceprezydent Kądziołka, w odpowiedzi na zapytanie radnego Rafała Niburskiego (o informacje, na kiedy planowane jest uruchomienie fontanny - przyp. an):
„W ocenie zamawiającego zadanie inwestycyjne (...) nie zostało zrealizowane zgodnie z zamówieniem. Ze względu na stwierdzone wady i usterki, których nie uznał wykonawca, nie realizując poprawek sygnalizowanych przez zamawiającego, Gmina Miasto Szczecin wystąpiła z pozwem do sądu o zabezpieczenie dowodu poprzez przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego z zakresu rzeczoznawstwa budowlanego, który zinwentaryzuje istniejący stan i występujące wady. Następnie Gmina Miasto Szczecin planuje zlecenie wykonania zastępczego i przekazanie inwestycji do użytkowania".

Fontanna więc... według oficjalnej wersji, jest w uśpieniu.

Arleta NALEWAJKO

Wiadomo, że nie wiadomo Wiadomo, że nie wiadomo Wiadomo, że nie wiadomo

Komentarze

Tomasz
Artykuł opiera się na ogólnikach, hałas, natężenie ruchu ble ble ble... Jestem mieszkańcem tej okolicy i bardzo się cieszę, że powstał taki zakątek. W tym roku mimo, że wodotrysków nie było (a szkoda) wokól tego placu BAWIŁO SIĘ mnóstwo dzieci i jakoś żadne nie wpadło pod tory jak wielu pisze. Na ławkach siedziało mnóstwo osób w tym wielu studentów i pięknych studentek WSB, która jest obok. Basen pożarowy w okresie jesieni to jeden wielki smród od kaczek ich guana, gnijących liści w basenie. Teraz tego nie ma a jest naprawdę fajnie. Tyle.
2015-10-23 18:39:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie