Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wiadomo, że nie wiadomo

Data publikacji: 23 października 2015 r. 19:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Wiadomo, że nie wiadomo
Fot.: Arleta NALEWAJKO  

U zbiegu ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego w Szczeciniebez zmian. Za sprawą dużego natężenia ruchu samochodów i tramwajów hałas jest ogłuszający. A miasto od wykonawcy nawet nie odebrało zrewitalizowanego placu z fontanną. Nawet wiceprezydent Mariusz Kądziołka nie wie, kiedy woda tam tryśnie. Tym bardziej, że - jak już pisaliśmy - miasto wodotrysk „posłało" do sądu.

To miała być inwestycja na bogato. Za 1,3 mln zł LED-owo podświetlane strumienie miały wybijać 2 metry w górę. Do tego wkomponowany w nową nawierzchnię Gryf - symbol miasta. Wokół ławki i „zabawka" dla dzieci. Byłoby piękne miejsce rekreacyjne, gdyby nie lokalizacja. Na miejscu starego basenu ppoż., czyli u zbiegu arterii z podwójnymi torowiskami i natężeniem ruchu, generującym hałas, pyły, pochodne toksycznych spalin. Tuż przy wielopasmowych jezdniach, a pozbawiony nawet naturalnej osłony z zieleni: niewiele drzew, żadnych krzewów.

Inwestycja oprotestowana przez szczecińskich radnych. Acz skierowana do realizacji. Wbrew rozsądkowi. Na domiar złego, od początku był problem z dotrzymaniem terminu prac przez wykonawcę. Pierwszy - przypomnijmy - był styczniowy (!). Potem kolejne i problem z jej zakończeniem. Przez wakacje zamiast wody z fontanny tryskały... chwasty.

Teraz teren wprawdzie jest już wysprzątany, ale o terminie odbioru mowy nie ma. Jak już informowaliśmy, inwestycja została skierowana do sądu.
tan na dziś jest więc taki, jak wyjaśnia wiceprezydent Kądziołka, w odpowiedzi na zapytanie radnego Rafała Niburskiego (o informacje, na kiedy planowane jest uruchomienie fontanny - przyp. an):
„W ocenie zamawiającego zadanie inwestycyjne (...) nie zostało zrealizowane zgodnie z zamówieniem. Ze względu na stwierdzone wady i usterki, których nie uznał wykonawca, nie realizując poprawek sygnalizowanych przez zamawiającego, Gmina Miasto Szczecin wystąpiła z pozwem do sądu o zabezpieczenie dowodu poprzez przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego z zakresu rzeczoznawstwa budowlanego, który zinwentaryzuje istniejący stan i występujące wady. Następnie Gmina Miasto Szczecin planuje zlecenie wykonania zastępczego i przekazanie inwestycji do użytkowania".

Fontanna więc... według oficjalnej wersji, jest w uśpieniu.

Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tomasz
2015-10-23 18:39:07
Artykuł opiera się na ogólnikach, hałas, natężenie ruchu ble ble ble... Jestem mieszkańcem tej okolicy i bardzo się cieszę, że powstał taki zakątek. W tym roku mimo, że wodotrysków nie było (a szkoda) wokól tego placu BAWIŁO SIĘ mnóstwo dzieci i jakoś żadne nie wpadło pod tory jak wielu pisze. Na ławkach siedziało mnóstwo osób w tym wielu studentów i pięknych studentek WSB, która jest obok. Basen pożarowy w okresie jesieni to jeden wielki smród od kaczek ich guana, gnijących liści w basenie. Teraz tego nie ma a jest naprawdę fajnie. Tyle.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA