niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rozmach do... prowizorki w wodzie

Rozmach do... prowizorki w wodzie

Rozmach do... prowizorki w wodzie
Data publikacji: 2015-08-12 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1903 11552

Żar z nieba, więc szukamy ochłody. Także przy fontannach. Okazuje się, że w Szczecinie - mieście „pływającego ogrodu" - łatwiej postawić kurtynę wodną, zbudować nową fontannę, niż sprawić, aby bez problemu funkcjonowały te, które już są: od najnowszych po zabytkowe.

Przez lata zachwycał posadowiony po sąsiedzku z magistratem urokliwy „chłopiec z harmonią". W tym sezonie odcięty od wody. Bo w konserwacji.

To niejedyny z nieczynnych zabytkowych wodotrysków.

- Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków fontanna „Kotwica”, podobnie jak ta z placu Orła Białego, w tym sezonie ma pozostać bez wody - przyznaje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. - Wymaga bowiem remontu. Jesteśmy w trakcie opracowywanie dokumentacji na ten remont. W momencie, gdy znajdą się środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji wystąpimy o pozwolenie na budowę i w miarę możliwości finansowych przystąpimy do prac.

„Kotwica" nie tryska wodą drugi sezon. Stan najcenniejszego i jedynego zachowanego barokowego wodotrysku na pl. Orła Białego jest... w fazie gotowości do skanowania.

Za to czaruje najbardziej charakterystyczna ze szczecińskich zabytkowych fontann: na Wałach Chrobrego, odnowiona na The Tall Ships’ Races 2013, za ok. 3 miliony złotych. Nic to, że w jej tle jest postępowanie Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych, badającej zasadność udzielenia przez ZUK w trybie bezprzetargowym części prac renowacyjnych (kontrakt na taras).©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK i Dariusz GORAJSKI

Rozmach do... prowizorki w wodzie Rozmach do... prowizorki w wodzie Rozmach do... prowizorki w wodzie Rozmach do... prowizorki w wodzie Rozmach do... prowizorki w wodzie

Komentarze

"Flołting garten"
To szkaradziejstwo z Wojska Polskiego/Pl. Zwycięstwa wiele by zyskało, gdyby leciała tam woda.
2015-08-13 06:09:27
Tera
Niezależnie od pogody w okresie lata powinno być poidełko przy wejściu na plażę Jez,Głebokiego,albo pod wiatą.
2015-08-12 17:12:20
Asia
Jeszcze trzeba przypomnieć o zieleni, która jest nie podlewana. Magnolie (tak hucznie sadzone), trawniki, drzewa, wszystko ładnie usycha, podczas gdy miejskie polewaczki polewają asfalt .....
2015-08-12 15:48:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie