Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wejść do zimnej wody i nie zmarznąć [GALERIA]

Data publikacji: 06 grudnia 2015 r. 17:46
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Wejść do zimnej wody i nie zmarznąć
 

To była już druga Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu. Wielbiciele kąpieli w zimnej wodzie w przebrani za Mikołajów i w inne fantazyjne stroje weszli na kilkanaście minut do Bałtyku. Na standardowe pytanie, czy woda była chłodna odpowiadali, że raczej ciepła, ale przede wszystkim… morka.

W zabawie wzięło udział około 200 morsów. Przyjechali tutaj z różnych stron Polski. Podobną imprezę w Świnoujściu organizowano rok temu. W tym roku świnoujskie morsy, wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz ratownikami WOPR postanowili powtórzyć wydarzenie.

- Mamy nadzieję, że Inwazja Morsujących Mikołajów będzie odbywać się cyklicznie. W zeszłym roku wszystko organizowała Ewa Bugajna. Postanowiliśmy to kontynuować. Oprócz świnoujskich morsów są wielbiciele zimowych kąpieli z zaprzyjaźnionego klubu z Międzyzdrojów, a także z Wrocławia, Leszna, Pyrzyc, Myśliborza i Nowogardu. Najliczniejsza grupa przyjechała do nas ze Szczecina - mówi nam Katarzyna Kolisz z Klubu Morsów Morświny. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Na zdjęciu: W Świnoujściu wielbiciele lodowatych kąpieli weszli na kilkanaście minut do Bałtyku. Mówili, że woda jest całkiem ciepła.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA