Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Schetynówka dla kurortu

Data publikacji: 05 grudnia 2015 r. 07:42
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Schetynówka dla kurortu
 

Świnoujście dostanie trzy miliony złotych dofinansowania w ramach tak zwanych schetynówek, czyli ministerialnego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019, na drugi etap przebudowy ulicy Słowackiego. To oznacza, że będzie już nie tylko przebudowany fragment od ulicy Matejki do Trentowskiego, ale cała ulica Słowackiego, od Prusa po Chrobrego.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 7,2 mln złotych. Do przebudowy odcinka pomiędzy ulicami Trentowskiego a Chrobrego włączyli się również prywatni inwestorzy firmy Dom Invest Świnoujście oraz Sabe Investments Świnoujście, którzy przy tej ulicy mają swoje apartamentowce.

- Dzięki włączeniu się prywatnego inwestora nasz wniosek aplikacyjny przebudowy ulicy Słowackiego otrzymał dodatkowe punkty przy kwalifikacji do dofinansowania - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Warto wspomnieć, że jest to już kolejna inwestycja w Świnoujściu, która będzie realizowana z udziałem partnera prywatnego. W takiej samej formie przebudowywana jest ulica Kołłątaja.
Zgodnie z projektem w ramach II etapu przebudowy ulicy Słowackiego wymieniona będzie infrastruktura drogowa, czyli jezdnie, chodniki, zjazdy do nieruchomości, a także kanalizacja deszczowa, oświetlenie i tereny zielone.

- Jako pierwsze planowane są prace na odcinku od Trentowskiego do Chrobrego, które chcielibyśmy zakończyć do ścisłego sezonu letniego - dodaje R. Karelus. - W dalszej kolejności odcinek od Prusa do Matejki. Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.
Przypomnijmy, że w tym roku miasto przebudowało środkowy, centralny odcinek ulicy Słowackiego o długości ponad 500 metrów. Teraz jest to deptak z możliwością dojazdu do nieruchomości oraz przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Dodatkowo, w ramach osobnej inwestycji, na nowym deptaku powstała fontanna upamiętniająca 250-lecie nadania Świnoujściu praw miejskich.

BaT

Fragment od ulicy Matejki do Trentowskiego już przebudowano. Teraz ulica Słowackiego zostanie przebudowana od ulicy Prusa po Chrobrego. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA