sobota, 15 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Schetynówka dla kurortu

Schetynówka dla kurortu

Schetynówka dla kurortu
Data publikacji: 2015-12-05 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 11:58
Wywietleń: 1478 45335

Świnoujście dostanie trzy miliony złotych dofinansowania w ramach tak zwanych schetynówek, czyli ministerialnego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019, na drugi etap przebudowy ulicy Słowackiego. To oznacza, że będzie już nie tylko przebudowany fragment od ulicy Matejki do Trentowskiego, ale cała ulica Słowackiego, od Prusa po Chrobrego.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 7,2 mln złotych. Do przebudowy odcinka pomiędzy ulicami Trentowskiego a Chrobrego włączyli się również prywatni inwestorzy firmy Dom Invest Świnoujście oraz Sabe Investments Świnoujście, którzy przy tej ulicy mają swoje apartamentowce.

- Dzięki włączeniu się prywatnego inwestora nasz wniosek aplikacyjny przebudowy ulicy Słowackiego otrzymał dodatkowe punkty przy kwalifikacji do dofinansowania - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Warto wspomnieć, że jest to już kolejna inwestycja w Świnoujściu, która będzie realizowana z udziałem partnera prywatnego. W takiej samej formie przebudowywana jest ulica Kołłątaja.
Zgodnie z projektem w ramach II etapu przebudowy ulicy Słowackiego wymieniona będzie infrastruktura drogowa, czyli jezdnie, chodniki, zjazdy do nieruchomości, a także kanalizacja deszczowa, oświetlenie i tereny zielone.

- Jako pierwsze planowane są prace na odcinku od Trentowskiego do Chrobrego, które chcielibyśmy zakończyć do ścisłego sezonu letniego - dodaje R. Karelus. - W dalszej kolejności odcinek od Prusa do Matejki. Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.
Przypomnijmy, że w tym roku miasto przebudowało środkowy, centralny odcinek ulicy Słowackiego o długości ponad 500 metrów. Teraz jest to deptak z możliwością dojazdu do nieruchomości oraz przejazdu autobusów komunikacji miejskiej. Dodatkowo, w ramach osobnej inwestycji, na nowym deptaku powstała fontanna upamiętniająca 250-lecie nadania Świnoujściu praw miejskich.

BaT

Fragment od ulicy Matejki do Trentowskiego już przebudowano. Teraz ulica Słowackiego zostanie przebudowana od ulicy Prusa po Chrobrego. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy