Niedziela 05 lutego 2023r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 31 stycznia – 2 lutego

Data publikacji: 2020-01-31 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-31 13:03
Weekend w regionie: 31 stycznia – 2 lutego
 

Wieczór taneczny w Irysie

Świnoujście. W piątek (31 stycznia) o g. 19.30 w ośrodku Irys przy ul. Żeromskiego 2 odbędzie się wieczór taneczny przy muzyce na żywo. Zagra zespół Rysiu & Iwona. Bilety po 5 zł.

Biegamy w parku!

Świnoujście. W sobotę (1 lutego) o g. 9 w parku Zdrojowym rozpocznie się bieg na dystansie 5 km w ramach cotygodniowego parkrunu. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział we wspólnej rozgrzewce.

Zabawa karnawałowa

Świnoujście. W sobotę (1 lutego) o g. 19 w Tango Passion Cafe Club odbędzie się zabawa karnawałowa. Wstęp wolny.

Będą grać dla Jurka

Łobez. W sobotę (1 lutego) o g. 10 w hali sportowo-widowiskowej w Łobzie odbędzie się XIX Memoriał im. Jerzego Machońskiego (1941 – 2001) w Halowej Piłce Nożnej. Śp. Jurek był zawodnikiem, szkoleniowcem i pozostał wzorem dla miłośników sportu. Odszedł przedwcześnie, ale pozostał w sercach przyjaciół. Na zaproszenie Oldbojów Łobez na parkiecie walczyć będą zespoły: Pogoń Połczyn Zdrój, Zryw Kretomino, Lech Czaplinek, Oldboje Stargard, Sokół Stara Dąbrowa.

Grand Prix Gryfina w Szachach
 
Gryfino. W sobotę (1 lutego) odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny popularnego gryfińskiego turnieju szachowego; w tym roku to już 22. edycja. Łącznie w ciągu całego roku rozegranych zostanie dziesięć takich turniejów, a ostatecznego zwycięzcę szachowych zawodów wyłoni grudniowy Wielki Turniej Finałowy. Sobotnie rozgrywki odbędą się w Pałacyku pod Lwami; początek o g. 10.

Spotkanie z podróżnikiem

Kołobrzeg. W piątek (31 stycznia) w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Za Horyzontem”, tym razem pod tytułem „Droga do Kabulu”. O swojej 9-miesięcznej wyprawie kamperem do Afganistanu opowie podróżnik Andrzej Meller. Początek o g. 19. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed prelekcją.

O błonniku w Klubie Zdrowia

Kołobrzeg. W niedzielę (2 lutego) kołobrzeski Klub Zdrowia zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem przebiegać ono będzie pod hasłem „Największy skandal zbożowy, a rola błonnika w diecie”. Poprowadzi je doradca żywieniowy Beata Śleczyńska. Początek o g. 18 przy ul. Bocianiej 4. Wstęp wolny.

Giełda Staroci

Kołobrzeg. W sobotę (1 lutego) w holu Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu odbędzie się kolejna Giełda Staroci, której towarzyszyć będzie kiermasz artystyczny. Impreza rozpocznie się o g. 10 i potrwa do g. 15. Wstęp wolny.

Wystawa prac wybitnego artysty

Koszalin. Bałtycka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę pt. „Jan Lebenstein 1930 – 99”. Wernisaż w piątek (31 stycznia) o g. 18 w sali Centrum Kultury 105. Obrazy wybitnego polskiego artysty pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów sztuki. Retrospektywa zbiega się z 90. rocznicą urodzin twórcy. Ekspozycja zawiera 70 dzieł artysty: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i grafik z różnych okresów jego działalności. Jan Lebenstein to jeden z najważniejszych twórców polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Wystawę można oglądać do końca lutego br.

Znani i lubiani

Koszalin. Jeden to Krzesimir Dębski – ceniony kompozytor muzyki popularnej i filmowej oraz skrzypek jazzowy, a drugi to Kamil Radzinowski – jedyny w kraju profesjonalny muzyk grający na armeńskim instrumencie duduk. Obaj wykonawcy wystąpią na kolejnych koncertach karnawałowych w Filharmonii Koszalińskiej. Wespół z miejscową orkiestrą przedstawią utwory ze swego dorobku kompozytorskiego, a także standardy muzyki rozrywkowej z klasyków X muzy: „Hi Lili, Hi Lo” Bronisława Kapera, „Goldeneye” Bono i „Love Me Tender” Elvisa Presleya. W piątek (31 stycznia) i w sobotę początek koncertów o g. 18.30.

Młoda sztuka w ratuszu

Koszalin. Na dwóch piętrach Galerii Ratusz przy Rynku Staromiejskim 6/7 można oglądać wybór najlepszych prac 52. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego FLOW z 2019 roku. Organizowany jest on w Schwedt – niemieckim mieście partnerskim Koszalina, a napływają nań prace dzieci i młodzieży z całego świata. Corocznie w konkursie w Schwedt bierze udział około 2000 dzieci i młodzieży. Ekspozycja czynna do końca lutego br., w godzinach otwarcia magistratu. 

(reg)

Na zdjęciu: Praca Anny Matczak w Galerii Ratusz przy Rynku Staromiejskim w Koszalinie, gdzie można oglądać wybór najlepszych prac 52. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego FLOW.  

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA