sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ważą się losy targowiska

Ważą się losy targowiska

Ważą się losy targowiska
Data publikacji: 2017-09-07 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:49
Wywietleń: 1749 291213

Przygraniczne targowisko stanowi wyjątkowo kiepską wizytówkę Świnoujścia. Daje jednak chleb setkom mieszkańców kurortu. Czy zostanie wypracowany jakiś konsensus między władzami miasta a handlarzami?

W czwartek (7 września) w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie zmian na targowisku. Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie urzędników i handlarzy zakończyło się fiaskiem. Wobec koncepcji, która została przedstawiona w niezrozumiały sposób, zdenerwowani handlarze zaczęli opuszczać salę. Nie spodobało się im m.in. to, że stoisk handlowych jest zbyt dużo i część powinna trafić do hali przy ul. Bałtyckiej.

– Zaproponowali niby jakieś koncepcje, ale żadna nie jest do przyjęcia. Całe spotkanie było klapą. Jesteśmy źli – mówi „Kurierowi” jeden z handlarzy.

Przedstawiciele świnoujskiej władzy liczą na to, że zostanie wypracowany konsensus. Jaki jest pomysł na przygraniczny handel? Miasto ma dwa warianty. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i cyfrowym wydaniu z 7 września 2017 r.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Przygraniczne targowisko daje chleb setkom mieszkańców Świnoujścia. I jest to też miejsce, gdzie czas się zatrzymał.  

Komentarze

123
Tylko nie bierzcie przykladow z pseudo kupcow w Szczecinie z Nowego Turzyna, zrobili sobie galerie ceny podniesli o 200% i mysleli ze ktos kupi to ich badziewie, jak juz to modernizacja ale cywilizowana i dostepna czyli z dachem i budkami calorocznymi z ogrzewaniem itd. wtedy kazdy przyjdzie, cos jak manhattan w szczecinie co nie zmienia faktu ze wiekszosc tych kupcow kupuje wszystko w hurtowniach np w makro a potem przywozi i sprzedaje duzo drozej a wielu wmawiaja ze sa to np jajka od chlopa hah ,proceder usuwania farby z jajek klatkowych jest wielu tzw. paździochom znany a ciemny lud to kupuje hahha
2017-09-07 14:33:18
@ Wawrzek
Jeśli jesteś rzeczywistym właścicielem mieszkania to Cię nikt nie wypędzi. Ale jak sobie wmawiasz, że "twoim" jest mieszkanie komunalne, za które nie płacisz - to owszem, uzmysłowią Ci, że właścicelem nie jesteś.
2017-09-07 13:51:38
dno
Dlaczego nie można zburzyć tych bud i zbudować nowego, cywilizowanego pasażu handlowego? Przecież teraz to gorsze niż trzeci świat. Jak prezydent może na po zwalać i to od tylu lat?
2017-09-07 13:44:33
Proste
To siedlisko patologii przestępczej, zlikwidować
2017-09-07 13:15:20
Wawrzek
Kiedy nastaną czasy, że Samorządy wybierane i opłacane przez Mieszkańców będą im SŁUŻYĆ? obecnie Naród musi służyć kacykom i dać się wypędzać z własnych mieszkań na ulicę i milczeć gdy nie zapłacą za wykonaną pracę bo jeszcze mu do tych strat doliczą podatek.
2017-09-07 13:03:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie