Środa 25 maja 2022r. 
REKLAMA

Kupcy (na razie) zostają

Data publikacji: 2016-08-26 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Kupcy (na razie) zostają
 

Rada Miejska w Międzyzdrojach pozytywnie zaopiniowała zagospodarowanie terenu po wschodniej stronie mola przez gminną spółkę „Promenada”. To oznacza, że handlujący przy promenadzie mogą dalej tam pracować – przynajmniej do czasu kolejnych rozstrzygnięć.

Taka decyzja zapadła w czwartek (25 września). Podczas najbliższej wrześniowej sesji radni mają powołać doraźną komisję, która w ciągu najbliższych czterech miesięcy – w porozumieniu z zainteresowanymi stronami – będzie miała za zadanie monitorować stan realizacji koncepcji zagospodarowania tego terenu. Po tym czasie Rada Miejska ostatecznie zdecyduje, czy formalnie przekazać gminnej spółce ten teren w zarząd, pozwalając jej na realizację nowych punktów handlowych dla zainteresowanych, czy dalej szukać innych, korzystniejszych dla stron rozwiązań.

Dla handlujących w tym miejscu 70 podmiotów najważniejszy obecnie przekaz jest taki, że nie będą musieli po zakończeniu umów dotychczasowej dzierżawy z dniem 1 października br. rozebrać swoich pawilonów i opuścić terenu, ale będą mogli stać tam dalej (na razie bezumownie) co najmniej do czasu zakończenia pracy doraźnej komisji. ©℗

(maz)

Fot. Małgorzata Aftewicz

Na zdj.: „Czy nie mogłoby zostać jak jest?” – głośno zastanawiają się kupcy z promenady. Również dla wielu turystów nadmorskie kramiki z pamiątkami (i nie tylko) to swoisty folklor tego regionu.

 

 Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 29 sierpnia 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekawy
2016-08-26 11:42:25
70 podmiotów handluje. A ilu to jest mieszkańców Międzydrojów, a ile przyjezdnych, ktrórzy wpadają tu na lato a potem do Zakopca?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA