poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Siła Manhattanu

Siła Manhattanu

Siła Manhattanu
Data publikacji: 2016-10-25 20:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:44
Wywietleń: 1887 165553

Na obrzeżach jednego z największych miejskich targowisk stale ubywa zieleni. Wycinane są kolejne drzewa i krzewy. Jak ostatnio - w wrześniu od strony ul. Staszica - 18 sztuk różnych gatunków, w tym dęby i klony.

W efekcie czego gołym okiem nie widać, jak się pogarsza jakość powietrza w Niecce Niebuszewskiej. Za to widać, jak powolnej lecz stałej degradacji ulegają ogołocone z zieleni skarpy przy targowisku.

Na nich jeszcze przed czterema laty rosło 7 topól białych oraz 12 robinii akacjowych. Ale zostały wycięte na wniosek CHU Manhattan - jak informuje miasto. Miały je zastąpić tzw. nasadzenia kompensacyjne, czyli 21 drzew o obwodzie pnia od 14 do 20 cm - głogi lub śliwowiśnie, a także 63 krzewy: irgi Dammera, pięciorniki krzewiaste. Pojawiły się, ale nie przetrwały. Jest więc obraz pustynniejącego miasta przy „Sile Manhattanu". ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Rynek
Może rynej zadba o swoje otoczenie - jak na tym foto widać tragicznie te skarpy wyglądają
2016-10-26 11:31:43
Bartek
Jak sie nasadza drzewka z podcietymi korzeniami, nie dba sie o nie, psy sie pod nie zlatwiaja to jak maja przetrwac, ale prawo powinno stawnowic, ze jak sie nie przyjma to trzeba od nowa, wowczas moze wydanoby troche wiecej ale z sukcesem.
2016-10-26 08:39:26
leon69
Szanowni Państwo będę do śmierci powtarzać że tzw. "ogrodnik miejski" jest szkodnikiem zbędnym obciążeniem dla naszych kieszeni, gołym okiem widać dzikie wycinki w mieście zawsze jest to same tłumaczenie: że drzewa stare, chore zagrażające otoczeniu tnie się bez wyobraźni i odpowiedzialności a w miejsce zniszczonego drzewostanu sadzi się jakieś małe kikuty które usychają prawie natychmiast i NIKT ! za to nie odpowiada totalna dzicz umysłowa wszystkich tych dewastatorów przeraża a swoją drogą uprzejmie proszę " panią ogrodnik" o spacer po ulicy Krzywoustego stoją tam drzewa które posadzono w trakcie modernizacji, przyjęły się i rosną ale są opasane stalowymi kratami- gdy drzewa były młode, kraty spełniały swoje zadanie, chroniły od uszkodzeń, ale teraz te konstrukcje zaczynają im szkodzić- będą się wrzynały w pień a także proszę o zdjęcie krat przy korzeniach i usunięcie syfu tam zalegającego to chyba nie przekracza możliwości "pani ogrodnik" ? no i jeszcze słówko do STRAŻY MIEJSKIEJ, zaczął się "sezon" palenia w piecach plastikiem w centrum między Krzywoustego, Królowej Jadwigi i Łokietka "nowa żulia" zafundowana mieszkańcom przez prezydenta jara plastik na całego a smród jest taki że oddychać nie można, DO ROBOTY panowie ze SM!
2016-10-26 08:00:36
coto
Oddajcie tego CISa z terenu byłego baru EXTRA i wkopcie w rynek, to będzie ekstra na Manhattanie pod prezenty i św. Mikołaja
2016-10-25 23:36:42
Zieleń
Może w końcu w Szczecinie ktoś pomyślałby o etacie miejskiego ogrodnika, który wiedziałby, że nasadzenie kompensacyjne nigdy nie zastąpią wycinanych drzew, niezależnie od średnicy nowych sadzonek. Schemat jest zawsze taki sam: wniosek-wycinka-nasadzenia w ramach rekompensaty-ich nieprzyjęcie-gołe pole.
2016-10-25 20:49:19
joanatan
Zmusić tych handlarzy do sadzenie nowych drzewek tak długo, a z się przyjmą. Może wtedy prawidłowo zajmą się ich pielęgnacją. Co za kretyn wydał zezwolenie na wycięcie tylu drzew i krzewów?
2016-10-25 20:23:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy