Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Siła Manhattanu

Data publikacji: 25 października 2016 r. 20:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Siła Manhattanu
 

Na obrzeżach jednego z największych miejskich targowisk stale ubywa zieleni. Wycinane są kolejne drzewa i krzewy. Jak ostatnio - w wrześniu od strony ul. Staszica - 18 sztuk różnych gatunków, w tym dęby i klony.

W efekcie czego gołym okiem nie widać, jak się pogarsza jakość powietrza w Niecce Niebuszewskiej. Za to widać, jak powolnej lecz stałej degradacji ulegają ogołocone z zieleni skarpy przy targowisku.

Na nich jeszcze przed czterema laty rosło 7 topól białych oraz 12 robinii akacjowych. Ale zostały wycięte na wniosek CHU Manhattan - jak informuje miasto. Miały je zastąpić tzw. nasadzenia kompensacyjne, czyli 21 drzew o obwodzie pnia od 14 do 20 cm - głogi lub śliwowiśnie, a także 63 krzewy: irgi Dammera, pięciorniki krzewiaste. Pojawiły się, ale nie przetrwały. Jest więc obraz pustynniejącego miasta przy „Sile Manhattanu". ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rynek
2016-10-26 11:31:43
Może rynej zadba o swoje otoczenie - jak na tym foto widać tragicznie te skarpy wyglądają
Bartek
2016-10-26 08:39:26
Jak sie nasadza drzewka z podcietymi korzeniami, nie dba sie o nie, psy sie pod nie zlatwiaja to jak maja przetrwac, ale prawo powinno stawnowic, ze jak sie nie przyjma to trzeba od nowa, wowczas moze wydanoby troche wiecej ale z sukcesem.
leon69
2016-10-26 08:00:36
Szanowni Państwo będę do śmierci powtarzać że tzw. "ogrodnik miejski" jest szkodnikiem zbędnym obciążeniem dla naszych kieszeni, gołym okiem widać dzikie wycinki w mieście zawsze jest to same tłumaczenie: że drzewa stare, chore zagrażające otoczeniu tnie się bez wyobraźni i odpowiedzialności a w miejsce zniszczonego drzewostanu sadzi się jakieś małe kikuty które usychają prawie natychmiast i NIKT ! za to nie odpowiada totalna dzicz umysłowa wszystkich tych dewastatorów przeraża a swoją drogą uprzejmie proszę " panią ogrodnik" o spacer po ulicy Krzywoustego stoją tam drzewa które posadzono w trakcie modernizacji, przyjęły się i rosną ale są opasane stalowymi kratami- gdy drzewa były młode, kraty spełniały swoje zadanie, chroniły od uszkodzeń, ale teraz te konstrukcje zaczynają im szkodzić- będą się wrzynały w pień a także proszę o zdjęcie krat przy korzeniach i usunięcie syfu tam zalegającego to chyba nie przekracza możliwości "pani ogrodnik" ? no i jeszcze słówko do STRAŻY MIEJSKIEJ, zaczął się "sezon" palenia w piecach plastikiem w centrum między Krzywoustego, Królowej Jadwigi i Łokietka "nowa żulia" zafundowana mieszkańcom przez prezydenta jara plastik na całego a smród jest taki że oddychać nie można, DO ROBOTY panowie ze SM!
coto
2016-10-25 23:36:42
Oddajcie tego CISa z terenu byłego baru EXTRA i wkopcie w rynek, to będzie ekstra na Manhattanie pod prezenty i św. Mikołaja
Zieleń
2016-10-25 20:49:19
Może w końcu w Szczecinie ktoś pomyślałby o etacie miejskiego ogrodnika, który wiedziałby, że nasadzenie kompensacyjne nigdy nie zastąpią wycinanych drzew, niezależnie od średnicy nowych sadzonek. Schemat jest zawsze taki sam: wniosek-wycinka-nasadzenia w ramach rekompensaty-ich nieprzyjęcie-gołe pole.
joanatan
2016-10-25 20:23:49
Zmusić tych handlarzy do sadzenie nowych drzewek tak długo, a z się przyjmą. Może wtedy prawidłowo zajmą się ich pielęgnacją. Co za kretyn wydał zezwolenie na wycięcie tylu drzew i krzewów?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA