środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wąskie gardło na zakręcie

Wąskie gardło na zakręcie

Wąskie gardło na zakręcie
Data publikacji: 2016-12-07 09:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Wywietleń: 2887 182576

Ścieżka rowerowa pięknie zaokrąglona, a to, co zostało, przeznaczono na chodnik. Nic więc dziwnego, że zakręt z al. Piłsudskiego w al. Wyzwolenia budzi kontrowersje. Codziennie – szczególnie w godzinach komunikacyjnego szczytu – przemykają tym szlakiem na placu Rodła spore grupy szczecinian. Fala pieszych nasila się zwłaszcza wówczas, gdy dołączają do niej pasażerowie tramwajów, które zatrzymują się na pobliskim przystanku.

(kl)

Fot. Robert STACHNIK

CAŁY ARTYKUŁ W DOSTĘPNYM ZA DARMO CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 07.12.2016 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

Komentarze

@Ciekawe
... ale nie było tak (jak napisałeś) na tym newralgicznym rogu :) i właściwie na każdym rogu ulicy w okolicach przejścia dla pieszych (pomijam przypadki chamskiego parkowania w takich miejscach), a tu z urzędu robi beszczelność wobec pieszych na rzecz mniejszości pedałującej.
2016-12-08 08:27:35
Ciekawe...
..że nie było artykułu, gdy z siedmiometrowego chodnika, dla pieszych pozostawało w porywach do 2 metrów, bo resztę zajmowały samochody..
2016-12-07 23:45:02
gh
Ciekawe, dlaczego nie przyjęło się w Szczecinie rozwiązanie stosowane w niemieckich miastach - dopuszczenie ruchu rowerowego po chodnikach. Nie mówię o drogach pieszo rowerowych oznaczonych znakiem (opiszę go) niebiskiego koła podzielonego poziomą linią z symbolami drogi pieszej i drogi rowerowej (oszołomy na dwóch kołach - nie mylić z prawdziwymi rowerzystami - zaczęły by szaleć), ale o znaku droga piesza ze znaczkiem na dole dopuszczającym ruch rowerowy (w Niemczech symbol roweru i napis frei)
2016-12-07 15:49:59
Przejście
Przejście drugą stroną ulicy?
2016-12-07 14:12:32
Tubylec
Bo w magistracie pracuja pojebani debile a nie ludzie....glosowaliscie za nimi to teraz cierpie a nie narzekac... polecam glosowac na kolejna kadencje oszolomowi k ....owi !!
2016-12-07 13:56:09
ludzie
po jaką chole... ścieżki rowerowe po obu stronach al.Wyzwolenia ? a piesi gdzie mają się poruszać ? co za baran to wymyślił ?
2016-12-07 12:40:08
Edek
Ale tam chyba nie ma namwet chodnika. Chodnik wg przepisów powinien miec chyba 2 metry a jak widać ne bedzie miał
2016-12-07 12:37:21
Gardło
Całe szczęście, że to nie głębokie gardło, bo ktoś by jeszcze do niego wpadł ;)
2016-12-07 10:44:05
?
Czy można prosić o nazwisko projektanta tego bubla?
2016-12-07 10:38:43
taka prawda
Niech mnie nikt nie przekonuje, że jest inaczej, niż tak że w Szczecinie mamy dominacje padalarstwa. W Poznaniu w ostatnim czasie też głupieją z produkcją ścieżek dla pedalarzy, ale w miejscach, gdzie ścieżki są po obu stronach ulicy (a tak jest w tym wypadku na al. Wyzwolenia) ta ścieżka ma szerokość 50 – 60 cm. A w Szczecinie co?, zawęża się pasy na jezdni dla samochodów / autobusów i jeszcze piękniej, ścieżkę robi się szerszą niż pozostawiony chodnik dla pieszych. To jest po prostu chamówa ze strony lobby p............ .
2016-12-07 10:16:13
urzędnicy
to jest jak z malucha chcą zrobić wywrotkę ... patologia z tymi pseudo ścieżkami rowerowymi , co tu pisać ...