poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wahadło wraca na Przęsocińską. Dokończą remont ważnej drogi w Policach

Wahadło wraca na Przęsocińską. Dokończą remont ważnej drogi w Policach

Wahadło wraca na Przęsocińską. Dokończą remont ważnej drogi w Policach
Data publikacji: 2020-02-15 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-18 22:21
Wywietleń: 1207 443112

We wtorek (18 lutego) może wrócić ruch wahadłowy na remontowanej ul. Przęsocińskiej w Policach. Zostanie też przesunięty przystanek autobusowy Ofiar Stutthofu (to przystanek dla linii 101 i 107). Pasażerowie autobusów i podróżujący samochodami muszą się liczyć z tym, że przejazd z Polic do Szczecina oraz w drugą stronę może potrwać dłużej.

Ulica Przęsocińska to główna droga łącząca Police ze Szczecinem. Remont odcinka przebiegającego przez las (między Mścięcinem a Przęsocinem) rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku i ma potrwać nie dłużej niż do końca maja  - termin i tak już został przedłużony z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac geologicznych i wprowadzenia zmian w projekcie.

Przez kilka tygodni policzanie odpoczywali od "wahadła". Trwała przerwa technologiczna - wykonawca czekał na odpowiednią aurę, która pozwoli na położenie warstwy bitumicznej na fragmencie tej drogi. Starosta zapowiadał, że to zawieszenie robót może potrwać do 20 lutego. Ale Grzegorz Ufniarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach oraz kierownik działu przewozów w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, poinformował na swoim facebookowym profilu, że prace zostaną wznowione już 18 lutego.

- W trakcie robót czasowo, o kilkanaście metrów, przeniesiony zostanie przystanek Ofiar Stutthofu w kierunku Szczecina - poinformował Grzegorz Ufniarz.

I na pocieszenie dodał, że teraz "remontowane będą krótsze odcinki (ok. 300 metrów), co może mniej negatywnie wpłynie na płynność przejazdu tą drogą".

(sag)

Fot. Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

Paranoja
Dzisiaj jest 18 sty a wachadła jakoś nie widziałem Robią z ludzi debilów? Czy szmi zachowują się jak debile, bo skoro się ogłasza w mediach,że coś zaczną robic,a właściwie nic nie robią, według mnie coś jest nie tak. Przejeżdrzałem przez Przesocińską i nie widziałem żeby coś się tam działo. Może teraz będą mydlić oczy tłumacząc sie że jest za mokro bo pada deszcz. Jeżeli w takim tempie będą sie guzdrać to skończą ale nie wmaju tylko na kolejny koniec roku tak jak większość robót drogowych w tym mieście.Firmy budowlane powinny być pociągniete do odpowiedzialności skoro nie wyrabiają się w terminach. Bo na tym cierpimy wszyszcy. A może są tego zdania Żeby mieć robote to trzeba ją szanować czyli miesiąc pracy dwa miesiące przestoju , bo jezeli będą z..........ć to po miesiącu czy dwóch nie będą mieli robotyq. Tak jak ta szwagry na budowie. Może budowlańcy obrali sobie taką maksymę
2020-02-18 21:27:33
DEtonator
" czekali na sprzyjającą aurę " Ludzie trzymajcie mnie. To znaczy że co -zimą ufniarz czekał na słońce i 30+???. Traktujecie mieszkańców jak baranów. W DE. takie tłumaczenie z miejsca skutkowało by tym że następnego dnia taki z drugim pożegnałby się z pracą. W Policach standardy białoruskie.
2020-02-15 23:39:12
Idiota
Roboty miały być zakończone do końca zeszłego roku z tego co pamiętam, a teraz to kiedy niby mają być zakonczone, wypowiedzi niby włodarzy to jakies w moim odczuciu zamydlanie, że niby głupi lud wszystko kupi, robicie z ludzi idiotów, to spotkamy się przy urnie, choć już dawno widać że niektórzy karierowicze mają mocne parcie na bycie burmistrzem, chodzą na ten przykład przed ołtarze się modlić, mimo że Boga nie uznają, i pewnie na te ołtarze zostaną wyniesieni, jak to w polityce bywa, żenada
2020-02-15 23:13:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie