Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wagi na rogatki

Data publikacji: 17 listopada 2016 r. 00:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Wagi na rogatki
 

Żadna z ofert na montaż elektronicznych wag w drogach na rogatkach Szczecina nie sprostała poprzednio oczekiwaniom finansowym Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Dlatego postępowanie zostało unieważnione, a następnie  pojawiło się nowe ogłoszenie. Termin składania ofert minął we wtorek, 12 lipca. W drugim podejściu o zdecydowały się zabiegać cztery podmioty. Tym razem tylko jeden z nich skalkulował cenę usług za zlecenie poniżej kwoty przeznaczonej na ten wydatek przez ZDiTM.

Okazuje się, że ta jednostka budżetowa miasta liczyła, że dla czterech lokalizacji wag koszt wyniesie nie więcej niż 2 816 240 zł. Tymczasem każda z pięciu firm skalkulowała wcześniej całe to przedsięwzięcie, wliczając wydatki na opracowanie dokumentacji, uzyskanie zgód i pozwoleń, stawki za usługi nadzoru autorskiego i robociznę, na kwoty od 3, 1 mln zł do ponad 4,5 mln zł. W powtórzonym postępowaniu w wyznaczonym do wtorku terminie na składanie ofert złożyły je:  konsorcjum wrocławskich firm NEUROSOFT Sp. z o.o.-Zakład Bezpieczeństwa Ruchu Ruchu Drogowego ZABERD S.A. (3 541 200,55 zł),  APM PRO Sp. z o.o. z Bielska Białej (3 491 540,88 zł), konsorcjum firm P.H.U. TELSAT Grzegorz Kawka z Gryfic i CAT Traffic Sp. z o.o. z Poznania (3 273 588,42 zł) oraz konsorcjum firm z Gdańska DUORS Sp. z o.o.-SAFE Co. Ltd. Sp. z o.o. (2 801 001,50 zł).

Gdzie pojawić się mają wagi? Na ul. Cukrowej, będącej fragmentem drogi krajowej nr 13 w granicach administracyjnych miasta, na odcinku przed zjazdem w Warzymicach do Rajkowa. na ul. Emila Zegadłowicza za skrzyżowaniem z ul. Jaworową., na ul. Gdańskiej w rejonie dojazdowym do pętli na Basenie Górniczym i na ul. Floriana Krygiera (rejon drogi przy Odrze Wschodniej).

- Trwa analiza dokumentów złożonych przez oferentów. Chcemy sfinalizować to zadanie najpóźniej do końca tego roku - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: obie nitki dojazdowe ul. Gdańskiej w rejonie pętli Basen Górniczy to jedna z czterech lokalizacji, gdzie mają być zamontowane wagi elektroniczne do pomiaru, monitorowania, rejestracji i wyłapywania kursujących po szczecińskich drogach przeładowanych pojazdów, które degradują nawierzchnie jezdni i równie często podziemną infrastrukturę. 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wagi
2017-03-03 07:34:46
A co to za brama, nad drogą, jest w Pilchowie?
Przemo
2017-03-03 05:22:26
"kursujących po szczecińskich drogach przeładowanych pojazdów, które degradują nawierzchnie jezdni i równie często podziemną infrastrukturę". Jeżeli jadę busem do 3,5t i w sumie jednak ważę 5t, a za mną jedzie samochód 24t i waży 20t - który z nas degraduje powierzchnię i podziemną (metro 2033?) infrastrukturę? Jeżeli obaj to na całą infrastrukturę drogową należy spojrzeć: "badziew do badziewia". Wagi są w całej Europie, ale ja rozumiem: Niemcy, Szwajcaria itp. Może najpierw zadbajmy o kierowców i wyremontujmy drogi, stwórzmy infrastrukturę i dopiero karajmy za "niszczenie" czegoś, czego porządnego i tak nie mamy na obecną chwilę...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA