Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

W ul. Energetyków od niedzieli wahadło dla tramwajów

Data publikacji: 2022-04-09 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-09 08:29
W ul. Energetyków od niedzieli wahadło dla tramwajów
W tym rejonie będą utrudnienia w przejeździe. Fot. Mirosław WINCONEK  

Od czwartku na gotowych już fragmentach pasów jezdni w obrębie powstającego ronda Portowców przy skrzyżowaniu ulic Energetyków i św. Floriana na szczecińskiej Łasztowni układane są nowe nawierzchnie. Przez weekend z utrudnieniami w przejeździe z powodu zwężeń muszą się liczyć kierowcy. A od niedzieli 10 bm. także w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie zajdą zmiany, w tym zawieszenie na pół dnia kursowania tramwajów na prawobrzeże, a następnie wyłączenie z eksploatacji toru w kierunku centrum. 

Składy powrócą, ale odcinek trasy do Basenu Górniczego między mostami Długim i Portowym przez najbliższe miesiące pokonywać będą jednym torem.

Jak informowaliśmy, w najbliższą niedzielę (10 kwietnia) do godz. 12 składami linii 2, 7 i 8 pasażerowie nie dojadą do pętli Turkusowa i stamtąd na lewobrzeże. Od Bramy Portowej w obu kierunkach zastąpią je autobusy linii nr 807. Tramwaje linii 7 i 8 przekierowane będą w tym czasie do pętli przy ul. Potulickiej. Natomiast kursowanie „dwójek” będzie zawieszone. Wyjadą ponownie w niedzielne popołudnie i podobnie jak składy na liniach 7 i 8 ruszą na trasę przez ul. Wyszyńskiego w kierunku prawobrzeża według specjalnych rozkładów jazdy.

Czasy przejazdu tramwajów nieco się zmienią w związku z wprowadzeniem dla nich w ul. Energetyków ruchu wahadłowego po jednym torze, który będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Tymczasowo do odwołania pasażerowie nie będą też mogli korzystać ze stałych przystanków „Energetyków” pod estakadami Trasy Zamkowej.

Prace przy urządzaniu nowego rozjazdu torowego na wysokości ronda Portowców z odnogą w stronę ul. Władysława IV potrwają kilka najbliższych miesięcy. Poza nowym układem drogowo-torowym w tym miejscu spółka MTM i zatrudnieni przez nią podwykonawcy mają do przebudowy również fragment istniejącego torowiska wzdłuż samej ul. Energetyków. W bezpośrednim sąsiedztwie mostu Długiego, na wysokości dochodzącej do niej ul. Zbożowej od strony gmachu Izby Celnej mają powstać dodatkowe przystanki w obu kierunkach. Termin ukończenia ich to III kwartał tego roku, czyli najpóźniej we wrześniu. ©℗

Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taksiarz z miasta
2022-04-09 20:49:39
Dlaczego nie zrobią nowej formy ronda z uproszczonym skrętem dla jadących do portu i z portu? Powinny byc tam bypassy po stronie prawej dla zjeżdżających z głównej trasy do Portu oraz tych, co włączają się z Portu do Energetyków. Podobnie jak to zrobili na nowym rondzie na Głębokim. Wiadomo, że na tym rondzie zdecydowana większość samochodów będzie jechać na wprost, a zatem ci, co obecnie długo czekali na wyjazd z Portu aby włączyć się w Energetyków nadal będą długo stali ale teraz przed rondem!
@Babaj
2022-04-09 15:52:28
Powiem więcej. Oni nie są tlumokami. To zawodowi kłamcy i oszuści. Inaczej nazwać nie można wciskanie przed podwyżką w SPP o uruchomieniu właśnie SKM-ki + parkingów przy jej przystankach/stacjach. SKM-ki nie ma i jeszcze długo nie będzie.
@O co tu chodzi
2022-04-09 14:47:33
Rusycyzmy u Roliniaków to coś naturalnego...
Kolej miejską??
2022-04-09 13:15:32
Ha ha ha ha.
O co tu chodzi
2022-04-09 12:13:10
A cóż to za sformułowanie "W ulicy" ? Zgodnie z nową, chorą modą, nie można już napisać "Na ulicy" ? Gdzie są granice tego szaleństwa?
gosc
2022-04-09 11:34:41
W tym mieście to już nie ma jak się poruszać ani komunikacją miejską ani samochodami. 80% Szczecina to remonty+ jeszcze opoóźniony remont Krygiera. Niech mi ktoś powie tera jak starsza osoba z Dworca ma dojechać komunikacją do szpitala na Arkonskiej? Może by tak zakończyć wpierw etap Niebuszewo i Rodła, a w dalszej części brać się za Kolumba i Pomorzany. Na 12lini tramwajowych, 2linie tramwajowe mają swoje stałe trasy. Mieszka I rozkopane od 2021 roku i nic się nie dzieje.
BabaJ
2022-04-09 10:38:34
Tłlumokom z magistratu - że też nie przyszło wam do łbów, żeby najpierw uruchomić kolej miejską ,a dopiero po tym fakcie robić ten cały burdel paraliżujący komunikację...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA