sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Tanowie hospicjum już rośnie

W Tanowie hospicjum już rośnie

W Tanowie hospicjum już rośnie
Data publikacji: 2015-11-30 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1240 43247
Hospicjum stacjonarne buduje w Tanowie (gmina Police) Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. Właśnie ruszyły prace. Jeśli wszystko ułoży się po myśli tej organizacji, to już za dwa lata placówka będzie mogła przyjąć pierwszych podopiecznych. Od lat stowarzyszenie pomaga chorym i ich rodzinom w domach. 

Działkę i budynek pod tę inwestycję przekazali: Starostwo Powiatowe w Policach i gmina Police. Stary budynek przejdzie gruntowny remont i zostanie połączony z nowym. Stowarzyszenie zgromadziło kapitał niezbędny na wkład własny przy ubieganiu się o dofinansowanie z innych źródeł. Prezes organizacji nie ukrywa, że największe nadzieje wiąże z Regionalnym Programem Operacyjnym. Budowa ma kosztować ponad 6 mln złotych. Już się rozpoczęła. W miniony piątek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

- Wierzę głęboko, że pieniądze na budowę się znajdą w RPO, i że będziemy za dwa lata mogli państwa zaprosić na otwarcie tego hospicjum - przyznawała Aleksandra Mazur, prezes stowarzyszenia. - Ale nie byłoby nas dzisiaj tutaj, gdyby nie moi wspaniali hospicjanci. Bo to oni pokazali, że potrafią pomagać ludziom w domach, że robią to pięknie, że warto nam zaufać, i że to hospicjum stacjonarne będziemy potrafili poprowadzić.

Na uroczystość przybył m.in. marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Rozumiem, że zostałem tutaj wywołany jako potencjalny dostarczyciel środków, które umożliwią zrealizowanie tej idei - mówił marszałek. - Tej woli z mojej strony na pewno nie zabraknie. Zawsze jest kwestia tego, czy są określone możliwości formalno-prawne. Ale ja głęboko wierzę, że uda się nam te bariery pokonać. Powiat policki był już świadkiem przełamania takiej niemożności formalno-prawnej. Pamiętam początki powstawania Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej. Wtedy również pierwotna odpowiedź administracji była taka, że się nie da. Ale pracowaliśmy nad tym projektem, i dzisiaj obiekt służy bardzo potrzebującym ludziom. Wierzę, że i w tym przypadku ten łańcuch ludzi dobrej woli będzie coraz mocniejszy.

- Mamy kamień ze wspaniałego dzieła (z muru, funkcjonującego już w Katowicach, zaprzyjaźnionego z polickimi wolontariuszami hospicjum stacjonarnego - red.) - podkreślała Aleksandra Mazur. - Tym bardziej wierzę, że to nasze dzieło też się uda.

Kamień węgielny i akt erekcyjny wmurowywali m.in. przedstawiciele polickich władz powiatowych i gmin tworzących powiat.

Tekst i fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ

Na zdjęciu: Pod aktem erekcyjnym swoje podpisy złożyli wszyscy goście zaproszeni uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie