Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Konkurencja wykończyła inwestora?

Data publikacji: 20 listopada 2015 r. 09:58
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Konkurencja wykończyła inwestora?
Przerwana budowa targowiska to może jedna z największych niedokończonych inwestycji w powiecie gryfińskim. Inwestorzy utopili tam w sumie ponad 2 mln złotych.  

Nowoczesne targowisko w Osinowie Dolnym, dzięki któremu miały powstać nowe miejsca pracy, a do kasy gminy wpływać podatki – najprawdopodobniej nie powstanie. Nowa burmistrz Cedyni negocjuje z firmą Apexim warunki wycofania się inwestora z tego przedsięwzięcia.

Krytycy obecnej burmistrz Gabrieli Kotowicz uważają, że to działanie na szkodę gminy i jednocześnie w interesie konkurencyjnej firmy prowadzącej sąsiednie targowisko – niemieckiego przedsiębiorstwa HAK, które zarządza bazarem Oder Berlin Center.

Teren, na którym powstać by miało nowe targowisko przed paroma laty wydzierżawiła od gminy Cedynia, jeszcze w trakcie kadencji byłego burmistrza Adama Zarzyckiego – firma Apexim. Na jednej z działek inwestor wybudował dużą stację benzynową. Na drugiej, znacznie większej, powstać miał bazar na miarę XXI wieku. A właściwie pierwszy nowoczesny bazar w Osinowie Dolnym, bo te obecnie istniejące nie zapewniają podstawowych standardów tak dla klientów, jak i sprzedawców.

Plany Apeximu skutecznie jednak blokowała spółka HAK.

Tekst i fot. R.K. Ciepliński

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 20 listopada 2015 roku

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA