piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > W Szczecinie wypłacają 500 plus

W Szczecinie wypłacają 500 plus

W Szczecinie wypłacają 500 plus
Data publikacji: 2019-07-12 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-14 09:29
Wywietleń: 1479 402270

Szczecińskie Centrum Świadczeń rozpoczęło wypłaty pieniędzy z rządowego programu Rodzina 500 plus. Dotąd otrzymało je prawie pół tysiąca rodzin, wypłacono w sumie 26 tys. złotych. - Kolejne transze będą realizowane sukcesywnie w nadchodzących tygodniach - zapowiada Maciej Homis, rzecznik SCŚ. Cały czas trwa też przyjmowanie wniosków. Tych złożono już ponad 26 tysięcy.

Pierwsze wypłaty wpłynęły na konta szczecinian w czwartek 11 czerwca. Na razie dotarły do 461 rodzin.

- Składanie wniosków drogą elektroniczną od początku lipca cieszy się ogromnym zainteresowaniem - informuje M. Homis. - W ciągu pierwszej doby wypłynęło ponad 5 tysięcy wniosków, pierwsze rejestrowane były kilka minut po północy. Apelujemy jednak do rodziców o dokładne sprawdzenie wniosków przed wysłaniem, ponieważ pojawiają się wątpliwości i błędy. Najczęstsze to pomyłki w numerach PESEL, wpisanie do wniosku dzieci, które ukończyły już 18 rok życia lub też pominięcie dzieci uprawnionych czy podwójne wysłanie wniosków.

SCŚ przypomina również, że rodzice, którzy mają  przyznane (do 30 września br.) świadczenie na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają „500+”), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września).

- Część rodziców posiadających więcej dzieci, wysłała wniosek tylko na pierwsze dziecko - mówi M. Homis. - W tej sytuacji  należy wysłać jeszcze jeden wniosek, do którego wpisujemy pozostałe dzieci.

Wypełnienie wniosku jest proste. Rodzic musi wpisać w nim tylko podstawowe dane swoje oraz dzieci, zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, podać numer konta. Wnioski online można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub portalu PUE ZUS. W formie papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia.

(gan)

Fot. ZUW

Komentarze

Ja
Nie dawali nic dla dzieci bylo zle, daja tez zle,ludzie skad w was tyle jadu, wszyatkie dzieci dostana i tak powinno byc .jestem za...a wy co Nie którzy powinniście przestac komentowac bo nawet nie ma dzieci i nie macie pojęcia ile kosztują
2019-07-14 07:45:01
Brawo
Patologia się cieszy
2019-07-13 00:47:49
@Były wyborca PO
Tak trzymać , ale ciebie gorącym łańcuchem za jaja.. PISI PŁATNY TROLLU !! Ile dziś płaci PISIORNIA ZA POSTA ?? Może warto dorobić po godzinach :)))
2019-07-12 19:54:51
Były wyborca PO
Brawo PiS, tak trzymać!
2019-07-12 18:47:21
@ @były wyborca PIS @polityka pis
Co ty płatny Trollu tu dajesz ?? W propagandę TVPIS wierzysz? to wierz dalej , a rzeczywistość skrzeczy !! Sam wykupuję leki na receptę dla koleżanek z pracy , których w PISPOLSCE nie ma!! Gdzie ?? W Pasewalku w DDR i tam jest wszystko !! Więc czyja wina PIS i tylko PIS !!!
2019-07-12 18:34:18
emeryt
Czy te Mercedesy 500+ dowożą obywateli do urzędu , żeby mogli złożyć wniosek 500 plus ? Szkoda, że tak nie wożą starszych ludzi do lekarza, ale widocznie ta część społeczeństwa jest już skazana na zagładę
2019-07-12 17:43:13
płatnik
Za chwilę będą Szpitale plus , Autostrady 500 plus, miasta 500 plus .Tylko i wyłącznie dla odbiorców 500 plus. Reszta społeczeństwa będzie miała jedynie obowiązek pracy i odprowadzania specjalnego podatku , podatku na 500 plus
2019-07-12 16:28:05
@były wyborca PIS @polityka pis
Leków drogie lemingi nie ma w całej Europie i wina to jest Unii Europejskiej a nie PIS bo zamiast rozwijać produkcję substancji potrzebnych do produkcji leków w Europie to wszystko przerzucili do Chin które teraz mają kłopoty z produkcją! Co do służby zdrowia to za rządów PO-PSL nie wyglądała ona lepiej a wręcz przeciwnie! Kto dostanie kopa w najbliższych wyborach to drogie lemingi będzie to Koalicja Obywatelska - oj będziecie kwiczeć jak świnki!
2019-07-12 15:44:29
100 tys plus
Za chwile będzie program 100 tys plus na samochód dla dużej rodziny i paliwo plus na paliwo do tego samochodu
2019-07-12 15:38:18
były wyborca PIS
Służba zdrowia w zapaści,na szpitalnych SOR-ach umierają ludzie , brak leków w aptekach,a PIS lekką ręką rozdał 5,8 mld zł na pierwsze dziecko nawet najbogatszym, ale co tam suweren się bawi ...za nieswoją kasę !! To jest to Prawo i Sprawiedliwość ??? KOP w D.E przy najbliższych wyborach!! Oni rozdadzą nawet po 2000zł. każdemu ,bo wiedzą co ich czeka , jak przerżną wybory :)))
2019-07-12 14:45:26
Zazula
Nie - emeryci sami zgotowali sobie taki los głosując na PIS i popierając pazerny kościół. Każda frakcja polityczna (PO, PIS, PSL, SLD z szczecińskim chomikiem na czele) to zaraza tego Kraju.
2019-07-12 14:41:18
polityka pis
a emeryci spokojnie umierają, bo nie ma dla nich leków w aptekach