czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pięćset plus na plaży

Pięćset plus na plaży

Pięćset plus na plaży
Data publikacji: 2019-06-24 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1703 398922

Od 1 lipca będzie można elektronicznie złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500+ na nowych zasadach. Świadczenie obejmie każde dziecko, niezależnie od dochodów rodziny. Tydzień wcześniej z akcją informacyjną dla mieszkańców wychodzą urzędnicy wojewody. W poniedziałek (24 czerwca) odwiedzili szczecińskie kąpieliska, w kolejnych dniach będą obecni nam morzem.

Urzędnicy wojewody docierają do mieszkańców z informacjami, co się zmieni od 1 lipca, jak i gdzie złożyć wniosek, komu przysługuje świadczenie w ramach programu Rodzina 500+. Mają ze sobą laptopy, by pokazać, jak wypełnić wniosek online, mają też przygotowane ulotki. Oznakowany bus ZUW w poniedziałek odwiedził szczecińskie plaże i kąpieliska: Głębokie, Dziewoklicz, Arkonkę i Dąbie.

- Chcemy, by informacja o zmianach w programie dotarła do każdego rodzica - mówi Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. - Będziemy też przypominać o świadczeniu Dobry Start, na który wniosek można składać on-line już od lipca.

W kolejnych dniach ta akcja informacyjna będzie prowadzona w miejscowościach w pasie nadmorskim - we wtorek w Świnoujściu, w środę w Międzyzdrojach, w czwartek w Kołobrzegu, w piątek w Trzebiatowie i Mrzeżynie.

(gan)

Fot. ZUW

Na zdjęciu: W poniedziałek urzędnicy wojewody z informacjami o programie 500 plus czekali na szczecinian wypoczywających na kąpieliskach.

Komentarze

Dajdyche
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
2019-06-25 08:24:14
XYZ
Świadczenie 500+ winno być uzależnione od dwoch czynnikow: 1. obowiazek pracy/zatrudnienia przez przynajmniej jednego z rodzicow 2. Gorna (ale moralnie uczciwa) suma dochodow na rodzine powyzej której nie przyznaje sie. Temat do przemyslenia i glebokiej analizy dla rozdawajacych moje i innych podatki,
2019-06-24 20:25:20
Chce tylko dodac...
ze pierwsze trzy wpisy tafily w punkt i nie ma co dodawac:)))
2019-06-24 19:11:48
Q.wa nie wierzę..
A może , by tak Tomasz Hinc wraz ze zgrają miłościwie nas za mordę trzymających PiSiorów , starał się o dobrobyt dla wszystkich , a nie kupował głosy za pieniądze podatników od patoli 500+ ??? Zamiast za 5,5 mld. zł.finansować NAJBOGATSZYM POLAKOM na 1 dziecko 500zł.( co i tak u nich nic nie zmieni) to lepiej dołożyć do SŁUŻBY ZDROWIA , która służy wszystkim nie tylko dzieciorobom !!
2019-06-24 18:55:13
beee
A nie lepiej urządzić taką akcję w godzinach nocnych pod całodobowym monopolowym na Monte Cassino, Krzywoustego czy Wyzwolenia? Czemu ma służyć ta pokazówka na kąpielisku? Może jeszcze zaniesiecie tzw. petentowi wniosek bezpośrednio do wody wraz z darmowym drinkiem? Panie i Panowie Urzędnicy - nie róbcie z siebie idiotów
2019-06-24 18:43:36
przesiębiorca startup
Każdy o tym wie. Jeżeli dają pieniądze za darmo (co miesiąc!!!), to nie trzeba po kąpieliskach chodzić i przypominać. Każdy wniosek złoży w podskokach po pieniążki. Szopa jak nic i propaganda.
2019-06-24 18:41:45