Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Miej oko na miasto – weź udział w zajęciach

Data publikacji: 11 kwietnia 2019 r. 23:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Miej oko na miasto – weź udział w zajęciach
 

Zajęcia dotyczące wizualnej strony Szczecina odbędą się w ten weekend (12-13 kwietnia). Pierwsze z nich już w piątek i poświęcone będą miejskiej zieleni. Udział jest bezpłatny.

W piątek (12 kwietnia) o godz. 17 odbędą się zajęcia o architekturze krajobrazu. Uczestnicy spotykają się na placu Grunwaldzkim i wraz z architektem krajobrazu przyjrzą się śródmiejskiej zieleni. Zastanowią się także, jak adaptować przestrzeń na ogródki i przedogródki, uwzględniając współczesne wymogi estetyczne i funkcjonalne.

- Przyjrzymy się nasadzeniom roślinnym i zastanowimy się, jak konserwować zieleń w mieście - zachęcają organizatorzy. - Zajrzymy do wnętrz kwartałów, by porównać ogródki, powstałe w ramach oddolnych inicjatyw sąsiedzkich, jak i te, wyremontowane w ramach programu „Zielone Podwórka i Zielone Przedogródki Szczecina”.

Prowadzenie warsztatów: Patrycja Tokarska.

Natomiast w sobotę (13 bm.) o godz. 11 organizatorzy zapraszają na Bulwar Piastowski, gdzie rozpoczną się warsztaty o projektowaniu przestrzeni. Uczestnicy będą szukać przestrzeni nowych, starych, przyjaznych i konfliktowych.

Prowadzenie warsztatów: Ada Krawczak i Julia Krawczak.

Także w sobotę, ale o godz. 14, w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK odbędą się zajęcia o przepisach budowlanych. Będzie można się dowiedzieć, gdzie i jak załatwić niezbędne zgody. Uczestnicy sprawdzą także, które prace remontowe i budowlane wymagają pozwolenia, a które jedynie zgłoszenia. Zajęcia będą także dobrą okazją, aby się upewnić, czy planowane prace nie będą przypadkiem samowolką.

Prowadzenie warsztatów: Julia Krawczak.

Warsztaty „OKO NA MIASTO” są realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020).

(isz)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ojoj
2019-04-12 09:36:14
Była kiedyś taką rubryka w Kurierze. Widzę że tytuł na tyle dobry, że skradziony redakcji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA