Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

W Światowy Dzień Chorego przyjmą dodatkowych pacjentów

Data publikacji: 2020-02-07 20:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-08 11:10
W Światowy Dzień Chorego przyjmą dodatkowych pacjentów
 

Światowy Dzień Chorego lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie obchodzić będą... pracowicie. W sobotę (8 lutego) specjaliści z zoz-u przy ul. Arkońskiej przyjmą dodatkowo stu pacjentów.

Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego od lat. Przedstawiciele placówki, wspólnie z Caritas Polska docierają do mieszkańców małych miejscowości, m. in. z powiatów: gryfińskiego, choszczeńskiego, stargardzkiego i gryfickiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u konkretnych specjalistów.

Dla osób, z miejscowości znacznie oddalonych od przychodni i szpitali, będzie to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni specjalistycznej. Pacjenci ci sami często nie mają jak dojechać do lekarza albo czas oczekiwania na poradę jest bardzo długi.

Lekarze będą przyjmować zapisanych przed Dniem Chorego pacjentów w gabinetach na parterze budynku A przy ul. Arkońskiej 4 (Poradnia Kardiologiczna). Porad i konsultacji udzielać będą specjaliści w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone będą badaniem EKG oraz ciśnienia tętniczego. Na zlecenie lekarzy będą również wykonywane badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

Na badania, pacjenci z województwa zostaną dowiezieni busami i autokarami przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. W przerwach między wizytami przygotowane zostaną ciepłe napoje i poczęstunek.

Przyjęcia poprzedzi msza św. w intencji chorych i ich rodzin, którą w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego o godz. 9 odprawi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. 

Koordynatorem Światowego Dnia Chorego w szpitalu jest dr n. med. Maria Magdalena Herczyńska.

(lw)

Na zdjęciu: Światowy Dzień Chorego w zeszłym roku

Fot. Grzegorz Siwa (arch.) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Klika dba.
2020-02-08 10:37:32
O chorych to powinno dbać Państwo, a nie proboszczowie. Klika dba o swoich uzależnionych, a pozostali niech czekają w kolejce wiele miesięcy.
Chory system
2020-02-08 07:23:52
Przyjmą na jednorazowe badanie a potem zapiszą na listę do konsultacji za 5 lat
@Kpiny.
2020-02-07 21:58:56
Co masz do proboszczów? Nie podoba się, że dbają o chorych? Z reklamacjami do dr Herczyńskiej z PO.
Kpiny.
2020-02-07 21:52:41
Kpiny. Chorzy zarejestrowani przez proboszcza dostaną się do lekarza. Jak nisko upadło państwo polskie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ