Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

W styczniu na taras?

Data publikacji: 15 grudnia 2015 r. 15:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
W styczniu na taras?
 

Do końca grudnia zakończy się remont północnego skrzydła szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Budzącą największą ciekawość nowinkę, czyli taras widokowy, zwiedzać można będzie zapewne dopiero od stycznia, a i to tylko wtedy, jeśli dopisze pogoda.

Remont większości pomieszczeń w skrzydle północnym już został zakończony. W październiku oddano do użytku salę Bogusława, najbardziej chyba efektowny efekt modernizacji książęcej siedziby, z malaturami, nad którymi pracował przez kilka miesięcy 20-osobowy zespół konserwatorów. Udostępnione są już także krypta (wyeksponowano przed nią odkryte przez archeologów fragmenty pierwszej murowanej siedziby Gryfitów z XIV wieku), Galeria Północna czy sala Anny Jagiellonki. Na pierwsze premiery zaprosiła już Piwnica przy Krypcie. Wciąż jednak brakuje wisienki na torcie, czyli tarasu widokowego.

- Taras na dachu skrzydła nie może zostać obecnie udostępniony, ponieważ trwają prace renowacyjne attyk, niezwiązane z całością inwestycji, a wynikające z nakazu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - wyjaśnia Agnieszka Ciuruś, główny specjalista ds. inwestycji i remontów w zamku. - Polegają one na naprawie murowanej części attyki, wymianie blaszanych opierzeń i skotwieniu elementów kamiennych. Prace te uniemożliwiają montaż barierek ochronnych wokół tarasu i pomostów widokowych.
Zwiedzanie tarasu widokowego będzie możliwe najwcześniej w styczniu 2016, w zależności od warunków pogodowych.©℗

(kas)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Najprawdopodobniej już w styczniu, przeszkloną windą wjedziemy na taras widokowy na dachu zamku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obłęd jakiś
2015-12-16 17:21:10
za ta przebudowe podac nalezy cała ta władze do prokuratora, Sala Bogusąlwa totalnie skopana piekny parkiet i schody na scenę zaminione na jakies cegiełki i schody szklane z szkieletem z przekroju metalwego i linek żeglarskich , dodatkowo odkryta podłoga przy scnie absolutnie nie pasuje do kameralengo charakteru sali. Zmniejszony hall przy szatni i zmin imalizowane szatnie, zamiana WC z p[iwnicy na 2 małe kibelki z tyłu szatni, powoduja scisk. Usuniecie marmurów i z posadzek na pietrach i na schodach zamina ich na beton to nic tylko zły duch alei skrzynkowej. W biednym Szczecinie takie remonty sa wrecz bluznierstwem . Cóz ktos sie znowu obłowił.100
bieta
2015-12-16 08:29:58
Jaka wisienka???!!! Chyba okropna narośl!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA