sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W styczniu na taras?

W styczniu na taras?

W styczniu na taras?
Data publikacji: 2015-12-15 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 704 58747

Do końca grudnia zakończy się remont północnego skrzydła szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich. Budzącą największą ciekawość nowinkę, czyli taras widokowy, zwiedzać można będzie zapewne dopiero od stycznia, a i to tylko wtedy, jeśli dopisze pogoda.

Remont większości pomieszczeń w skrzydle północnym już został zakończony. W październiku oddano do użytku salę Bogusława, najbardziej chyba efektowny efekt modernizacji książęcej siedziby, z malaturami, nad którymi pracował przez kilka miesięcy 20-osobowy zespół konserwatorów. Udostępnione są już także krypta (wyeksponowano przed nią odkryte przez archeologów fragmenty pierwszej murowanej siedziby Gryfitów z XIV wieku), Galeria Północna czy sala Anny Jagiellonki. Na pierwsze premiery zaprosiła już Piwnica przy Krypcie. Wciąż jednak brakuje wisienki na torcie, czyli tarasu widokowego.

- Taras na dachu skrzydła nie może zostać obecnie udostępniony, ponieważ trwają prace renowacyjne attyk, niezwiązane z całością inwestycji, a wynikające z nakazu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - wyjaśnia Agnieszka Ciuruś, główny specjalista ds. inwestycji i remontów w zamku. - Polegają one na naprawie murowanej części attyki, wymianie blaszanych opierzeń i skotwieniu elementów kamiennych. Prace te uniemożliwiają montaż barierek ochronnych wokół tarasu i pomostów widokowych.
Zwiedzanie tarasu widokowego będzie możliwe najwcześniej w styczniu 2016, w zależności od warunków pogodowych.©℗

(kas)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Najprawdopodobniej już w styczniu, przeszkloną windą wjedziemy na taras widokowy na dachu zamku

Komentarze

obłęd jakiś
za ta przebudowe podac nalezy cała ta władze do prokuratora, Sala Bogusąlwa totalnie skopana piekny parkiet i schody na scenę zaminione na jakies cegiełki i schody szklane z szkieletem z przekroju metalwego i linek żeglarskich , dodatkowo odkryta podłoga przy scnie absolutnie nie pasuje do kameralengo charakteru sali. Zmniejszony hall przy szatni i zmin imalizowane szatnie, zamiana WC z p[iwnicy na 2 małe kibelki z tyłu szatni, powoduja scisk. Usuniecie marmurów i z posadzek na pietrach i na schodach zamina ich na beton to nic tylko zły duch alei skrzynkowej. W biednym Szczecinie takie remonty sa wrecz bluznierstwem . Cóz ktos sie znowu obłowił.100
2015-12-16 17:21:10
bieta
Jaka wisienka???!!! Chyba okropna narośl!
2015-12-16 08:29:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie