niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trwa bożonarodzeniowy jarmark na zamku [FILM]

Trwa bożonarodzeniowy jarmark na zamku [FILM] [GALERIA]

Trwa bożonarodzeniowy jarmark na zamku [FILM]
Data publikacji: 2015-12-12 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 834 53201

Coroczny jarmark bożonarodzeniowy trwa w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Dwudniowa impreza przyciągnęła, jak zwykle, tłumy szczecinian. Największym zainteresowaniem cieszy się rozstawiona przy wieży zagroda reniferów, w której na dzieci czeka też Święty Mikołaj. Na możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia trzeba poczekać w sporej kolejce.

Poczekać trzeba też na możliwość przejechania się na malowniczej karuzeli weneckiej, która stoi na małym dziedzińcu. Najmłodsi mogą z niej korzystać bezpłatnie, nic więc dziwnego, że chętnych nie brakuje.

Na scenie trwają konkursy i występy artystyczne, a na zamkowych dziedzińcach stoją kramy, w których kupić można wędliny, ryby, chleby, miody, oryginalne czekoladowe słodycze w kształcie narzędzi czy pierniki. Ceny zróżnicowane: za kilogramowy bochen żytniego chleba ze śliwkami zapłacimy 9,5 złotego, kilogram szynki z Podlasia to 39-42 złote, wędzona sieja to wydatek rzędu 56 zł za kilogram, a wędzony łosoś – 65 zł. Na tych, którzy chcieliby przegryźć coś konkretnego czekają bułki z matjasem (od 11 zł). Nie mogło też zabraknąć grzanego wina (8 złotych za kubek) i gorącej czekolady (9 zł).

Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii

Mnóstwo osób spotkać można także we wnętrzach zamku. Na pierwszym piętrze działają punkty z atrakcjami dla dzieci: można tu porysować, napisać list do Świętego Mikołaja czy nauczyć się ozdabiać bombki. Prowadzone są też lekcje pierwszej pomocy. W pomieszczeniach restauracji Zamkowa trwa z kolei kiermasz rękodzieła. Kazdy, kto chciałby uszczęśliwić bliskich niebanalnym prezentem świątecznym, na pewno coś ciekawego tu znajdzie, pod warunkiem jednak, że jest przygotowany na spore wydatki. Średniej wielkości maskotki kosztują od 30 do 120 złotych, ozdoby choinkowe- od 5 złotych za emaliowane figurki po kilkadziesiąt za pojedyncze, ręcznie zdobione bombki, biżuteria – od 10 złotych za najprostsze kolczyki i 40 za bransoletki po nawet 200 złotych za większe komplety, mały domek z piernika kosztuje prawie 40 złotych, a filcowa torba – 83 złote.

W sobotę jarmark zamkowy potrwa do północy. W niedzielę, otwarcie zaplanowane jest na godz. 11 a zamknięcie – na godz. 16. ©℗

(kas)

Film: Paulina Sikora

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie