poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W spalarni negocjacje

W spalarni negocjacje

W spalarni negocjacje
Data publikacji: 2016-08-11 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:09
Wywietleń: 2050 148233

Nowy główny wykonawca szczecińskiej spalarni zostanie wyłoniony w trybie „negocjacje bez ogłoszenia”. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów wysłał dziś (czwartek) zaproszenie do dziewięciu firm. Następcę Mostostalu Warszawa poznamy najwcześniej pod koniec września.

- Mając na względzie dokończenie inwestycji i ochronę budowy przed dekapitalizacją, wybraliśmy tryb konkurencyjny „negocjacje bez ogłoszenia” – mówi Prezes ZUO Tomasz Lachowicz. – To jest tryb, który może być zastosowany ze względu na pilną potrzebę dokończenia zamówienia. A tak jest w tym przypadku. W naszej ocenie budowa musi zostać jak najszybciej wznowiona. Zwykła procedura przetargowa mogłaby zająć wiele miesięcy.

Pierwsza runda rozmów z zaproszonymi firmami odbędzie się za dwa tygodnie. Potem zainteresowani wykonawcy złożą oferty. Cała procedura wyboru nowego głównego wykonawcy EcoGeneratora zakończy się najwcześniej w drugiej połowie września.

Firmy zaproszone do negocjacji: Budimex S.A., CNIM SA, ENEVIS Sp. z o.o., Doosan Lentjes GmbH, PORR Polska Infrastructure S.A., RAFAKO S.A., TM.E. S.p.A., Termomeccanica Ecologia, T.I.R.U. SA,
Warbud S.A.

Pierwotnie głównym wykonawcą Zakładu Termicznego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (bo taka jest oficjalna nazwa projektu) był Mostostal Warszawa. Kontrakt na zaprojektowanie i wybudowanie EcoGeneratora został podpisany 18 lipca 2012 roku. Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się pod koniec 2013 roku. Zakład miał ruszyć w grudniu 2015 roku. Termin ten został przedłużony aneksem do grudnia 2016 roku. 14 czerwca 2016 roku Mostostal Warszawa złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy z ZUO, powołując się m.in. na rzekomo fikcyjny charakter gwarancji zapłaty wynagrodzenia. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów odrzucił argumentację Mostostalu Warszawa jako bezzasadną. Spór między ZUO i Mostostalem Warszawa znajdzie finał w sądzie. ZUO domagać się będzie od Mostostalu Warszawa odszkodowania za niewywiązanie się z kontraktu. Wysokość roszczenia zostanie określona po zakończeniu inwestycji.

(sz)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: najwcześniej w drugiej połowie września dowiemy się, kto dokończy spalarnię. 

Komentarze

miki
Lachowicz dostał nagrodę od Krzystka, więc uważam, że spalarnia jest gotowa.
2016-08-11 18:57:52
Pewniak
Powinien wygrać Energopol
2016-08-11 18:56:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy