poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Do NIK w sprawie spalarni

Do NIK w sprawie spalarni

Do NIK w sprawie spalarni
Data publikacji: 2016-08-03 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1409 146687

Szczeciński poseł Nowoczesnej Piotr Misiło złożył wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie budowy jednej z najważniejszych lokalnych inwestycji - spalarni. Wyjaśnienia władz miasta w tej sprawie mu nie wystarczają. Zdaniem posła, to kolejna miejska inwestycja, której grozi nawet kilkusetdniowe opóźnienie.

Według posła Misiły spalarnia, to kolejna szczecińska realizacja, która ma kłopoty z wykonawcą. I jest niebezpieczeństwo, że może być opóźniona, nawet o kilkaset dni. Zdaniem parlamentarzysty, to wina braku właściwego nadzoru ze strony urzędników magistratu.

- Podobną inwestycję zrealizowano w Poznaniu. Umowę podpisano w 2013 roku, w 2014 rozpoczęto prace i zakończono je w styczniu tego roku. Koszt również podobny - 724 miliony złotych. Rozmawiałem z dyrektorem kontraktu poznańskiej spalarni. Okazało się, że ukończono ją przed terminem. Jak to jest, że w Szczecinie nie można tego zrobić? I jeszcze trzeba dopłacać? Szczecińskie inwestycje ostatnich lat były opóźnione średnio o kilkaset dni. Rekordzistki - o ponad 1300 i ponad 500 dni - wyliczał Misiło.

- We wniosku do NIK stawiamy kilka podstawowych pytań. Np. czy nie przepadną środki unijne przyznane na spalarnię, czy zabezpieczenia umowy są wystarczające, czy wykonawcy naliczono kary umowne? - wyliczała mecenas Joanna Milkiewicz, reprezentująca Nowoczesną. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 3 sierpnia 2016 r.

(dar)

Na zdjęciu: Plac budowy spalarni

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

ckm
za dużo dyrektorów i kierowników było na tej budowie: 40 z samego Mostostalu i jeszcze podwykonawcy mieli swoich, a oprócz nich miasto ma też prezesów spółki miejskiej i jeszcze rada nadzorcza.
2016-08-03 14:58:48
niknik
Prosimy o więcej. "Szybki tramwaj" - na pewno jest co badać, również aleja Niepodległości. W perspektywie - most Cłowy. Jest pole do popisu dla urzędników, którzy podpiszą umowy. Czy też będą "osłonowe" dla niesolidnych wykonawców ?.
2016-08-03 13:54:25
Opóźnienia
Może lepiej niech pan poseł złoży wniosek o wykaz inwestycji w Szczecinie, które zostały oddane w terminie - to byłaby dopiero krótka lista.
2016-08-03 07:41:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy