Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W sobotę pierwszy z cyklu „Bieg po 4 koła”

Data publikacji: 21 czerwca 2019 r. 19:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
W sobotę pierwszy z cyklu „Bieg po 4 koła”
„Bieg po 4 koła" już w sobotę (22 bm.)  

Pod hasłem „Bieg po 4 koła" szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami organizuje cykl sobotnich parkrunów, aby - oprócz tradycyjnej zbiórki - zdobyć środki na nowy bus: służący w codziennej pracy, czyli ratowaniu „braci mniejszych" w potrzebie. Najbliższy start już w sobotę (22 czerwca)

Dotychczasowa „czerwona strzała" musi przejść na emeryturę. Natomiast wolontariuszom…

- Do codziennej pracy, do setek interwencji rocznie, wyjazdów do psiaków, na łapanki kotów, do domów tymczasowych, na zbiorki itd. potrzebny jest nowy samochód - nowy TOZ-obus. W tym celu nie zamierzamy organizować zwykłej zbiórki, na zasadzie prosimy o wpłatę i już. Postanowiliśmy zorganizować cykl imprez biegowych, więc… Pobiegnij razem z nami po nowy samochód interwencyjny - wyjaśnia Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału TOZ.

Jak to zadziała? Uczestnikiem „Biegu po 4 koła" może być każdy, kto ukończył 18 lat. I dokona zgłoszenia drogą elektroniczną: zapisy.biegpo4kola@gmail.com. Każdy z zawodników przekaże darowiznę - co najmniej 10 zł, a górny limit nie został określony - w formie gotówki podczas rejestracji.

Biegacze będą mieli do pokonania dwa dystanse: 2 oraz 5 km. Na każdy będą prowadzone odrębne zapisy. W biegu będą mogły uczestniczyć także psy (jeden biegacz - jeden pies). Wyłącznie nieagresywne, w wieku co najmniej 6 miesięcy i oczywiście zdrowe: mające aktualne szczepienia oraz profilaktykę przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym. Podczas „Biegu po 4 koła" psy będą musiały być prowadzone na smyczy. Organizatorzy wydarzenia zabraniają stosowania kolczatek oraz obroży zaciskowych. Zawodnicy będą również obowiązani do sprzątania po swoich pupilach.

Pierwszy z cyklu „Bieg po 4 koła" wystartuje już w sobotę (22 czerwca), z polany sportowej (ul. Emila Zegadłowicza) na Głębokim, o godz. 11.

- Zapraszamy również kibiców i wszystkie osoby, które zechciałyby wesprzeć nasz cel. Bądźcie z nami tego, jak i w kolejne - nie tylko biegowe - dni. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy nasz cel - zachęca TOZ. - Cały czas poszukujemy wolontariuszy do pomocy na miejscu i w organizacji. Partnerów, którzy uatrakcyjnią nasze wydarzenie. Firm, jakie wesprą nas organizacyjnie i rzeczowo.

 

Zakup nowego TOZ-obusa można wesprzeć również drogą internetową: zrzutka.pl/x38m4z. Lub bezpośrednio w siedzibie i na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

(an)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA