Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

TOZ-obus potrzebny na już!

Data publikacji: 08 czerwca 2019 r. 10:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
TOZ-obus potrzebny na już!
 

To będzie zbiórka. Choć nie tylko w tradycyjnym stylu. Ale również w formie, która stale zyskuje na popularności: biegania. Tym razem to Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie charytatywnym celem kilku kolejnych sobotnich parkrunów. Na dystansie 2 i 5 km, a pod hasłem „Bieg po 4 koła".

Szczeciński oddział Towarzystwa zbiera środki na kupno nowego TOZ-obusa.

- Tysiące interwencji, dziesiątki tysięcy kilometrów, setki przewiezionych zwierzaków: psów, kotów i innych podopiecznych. Nasz TOZ-obus wysłużył się bardzo i już dłużej nie pociągnie. Zbieramy środki na nowe auto. Bo codziennie musimy wyruszać na akcje, a wiemy, że niebawem nasze całkiem odmówi posłuszeństwa. Naprawiamy jeden element, psuje się drugi. Sprawny pojemny samochód to podstawa naszej codziennej pracy i pierwsze narzędzie, dzięki któremu setki zwierzaków trafiają do przychodni TOZ, do nowych domów... Po prostu uzyskują pomoc - przekonuje Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału TOZ.

Nie ma wątpliwości, że dotychczasowa „czerwona strzała" musi przejść na zasłużoną emeryturę. Natomiast wolontariuszom…

- Do codziennej pracy, do setek interwencji rocznie, wyjazdów do psiaków, na łapanki kotów, do domów tymczasowych, na zbiorki itd. potrzebny jest nowy samochód - nowy TOZ-obus. W tym celu nie zamierzamy organizować zwykłej zbiórki, na zasadzie prosimy o wpłatę i już. Postanowiliśmy zorganizować cykl imprez biegowych, więc… Pobiegnij razem z nami po nowy samochód interwencyjny - zachęca prezeska szczecińskiego TOZ.

Jak to zadziała? Uczestnikiem „Biegu po 4 koła" może być każdy, kto ukończył 18 lat. I dokona zgłoszenia drogą elektroniczną: zapisy.biegpo4kola@gmail.com. Każdy z zawodników przekaże darowiznę - co najmniej 10 zł, a górny limit nie został określony - w formie gotówki podczas rejestracji.

Biegacze będą mieli do pokonania dwa dystanse: 2 oraz 5 km. Na każdy będą prowadzone odrębne zapisy. W biegu będą mogły uczestniczyć także psy (jeden biegacz - jeden pies). Wyłącznie nieagresywne, w wieku co najmniej 6 miesięcy i oczywiście zdrowe: mające aktualne szczepienia oraz profilaktykę przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym. Podczas „Biegu po 4 koła" psy będą musiały być prowadzone na smyczy. Organizatorzy wydarzenia zabraniają stosowania kolczatek oraz obroży zaciskowych. Zawodnicy będą również obowiązani do sprzątania po swoich pupilach.

- Bądźcie z nami na wszystkich 5 imprezach i wspólnie zbierzmy potrzebna kwotę na zakup nowego TOZ-obusa! - apelują wolontariusze TOZ.

Tym, którzy z różnych przyczyn nie będo mogli wziąć udziału w charytatywnych biegach, a również chcieliby wesprzeć zakup nowego TOZ-obusa, pozostaje tradycyjna forma zbiórki: zrzutka.pl/x38m4z.

Już jest dostępna, podobnie jak konto zgłoszeniowe „Biegu po 4 koła", którego pierwsza edycja jeszcze w czerwcu. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. TOZ

„Bieg po 4 koła" - tego jeszcze nie było! „Pobiegnij razem z nami po nowy samochód interwencyjny" - zachęcają wolontariusze szczecińskiego TOZ i zapowiadają: zawodnicy, którzy wezmą udział w co najmniej 4 z 5 wydarzeń, podczas finałowego „Biegu po 4 koła" zostaną nagrodzeni medalami.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA