Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa

Data publikacji: 17 czerwca 2019 r. 12:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Pomoc dla pomagania. Zbiórka na TOZ-obusa
 

Trwa zbiórka. Będzie charytatywne bieganie. Pojawił się także apel do prezydenta Szczecina o wsparcie szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w zakupie niezbędnego mu w pomaganiu TOZ-obusa.

Nasz „Kurier" jako pierwszy napisał o nagłej potrzebie, w jakiej znalazł się szczeciński TOZ. Nie ma wątpliwości, że dotychczasowa „czerwona strzała" musi przejść na zasłużoną emeryturę. Natomiast wolontariuszom…

- Do codziennej pracy, do setek interwencji rocznie, wyjazdów do psiaków, na łapanki kotów, do domów tymczasowych, na zbiorki itd. potrzebny jest nowy samochód - nowy TOZ-obus. - przekonywała Karolina Winter-Zielińska, prezeska szczecińskiego oddziału TOZ. - Sprawny pojemny samochód to podstawa naszej codziennej pracy i pierwsze narzędzie, dzięki któremu setki zwierzaków trafiają do przychodni TOZ, do nowych domów... Po prostu uzyskują pomoc.

Odzew na ten apel był ogromny - nie tylko lokalnej społeczności. Tym bardziej że nie dotyczył wyłącznie tradycyjnej zbiórki funduszy (zrzutka.pl/x38m4z), ale również cyklu imprez biegowych ph. „Bieg po 4 koła". Z przesłaniem TOZ: „Pobiegnij razem z nami po nowy samochód interwencyjny".

 

Zapisy już trwają (drogą elektroniczną: zapisy.biegpo4kola@gmail.com). Co nastraja optymizmem tym bardziej, że każdy z potencjalnych uczestników jednocześnie deklaruje przekazanie darowizny - co najmniej 10 zł, bo górny limit nie został określony.

Jednak teraz w sukurs społecznikom przyszedł również szczeciński radny - Dariusz Matecki (PiS). Złożył do prezydenta Piotra Krzystka interpelację, dotyczącą „wsparcia dla szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w zakupie samochodu interwencyjnego". Napisał w niej w charakterystycznym dla siebie stylu: „Proszę o wsparcie z miejskich pieniędzy w zakupie samochodu interwencyjnego dla szczecińskiego TOZ, w końcu ich działalność polega m.in. na zapewnianiu opieki bezdomnym zwierzętom, co jest zadaniem własnym gminy". Przypominając jednocześnie: „Byłoby to symboliczne wsparcie dla organizacji zajmującej się zwierzętami w kontekście przeciągającej się decyzji dot. budowy schroniska dla zwierząt".

(an)

Fot. TOZ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA