sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > W SM „Chemik" spółdzielcy górą

W SM „Chemik" spółdzielcy górą

W SM „Chemik" spółdzielcy górą
Data publikacji: 2016-05-19 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2626 134381

Tylko osoby wskazane przez nieformalny sztab zostały kandydatami do rady nadzorczej reprezentującymi pierwsze z czterech osiedli spółdzielczych w SM „Chemik”. Kolejne wybory pretendentów mają się odbyć w najbliższy wtorek, 24 maja.

Zebrania osiedli to efekt działania grupy spółdzielców niezadowolonych z poczynań rady nadzorczej i zarządu „Chemika”. Głównym punktem zapalnym okazały się rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania oraz drakońskie kary nakładane na osoby, które automatyczne sterowanie zaworami kaloryferów w ich mieszkaniach zastąpiły ręczną regulacją.

W efekcie powstał ruch, który doprowadził do zwołania walnego zgromadzenia w celu odwołania rady nadzorczej. Pierwsze z czterech zebrań zakończyło się druzgocącą porażką jej dotychczasowych członków. W efekcie następnego dnia cała rada zrzekła się mandatów. Nowa zostanie wybrana podczas walnego zgromadzenia, które ma się odbyć w czerwcu.

Wcześniej jednak każde z czterech spółdzielczych osiedli musi wyłonić swoich kandydatów do rady nadzorczej. W środę odbyło się pierwsze zebranie. Spółdzielcy z osiedla „Chemik C” (największego) wybrali wyłącznie osoby popierane przez grupę dążącą do zmian.

- Zwykli mieszkańcy zasobów spółdzielni „Chemik” przekonali się, że ich siłą jest jedność - mówi Wojciech Dudek, szef nieformalnego sztabu koordynacyjnego. - Ta jedność sprawiła, że na pierwszym osiedlowym zebraniu jedynymi kandydatami do rady nadzorczej wybrani zostali ich przedstawiciele. To kolejny wielki sukces tego społecznego ruchu.

Kandydatki do rady nadzorczej wybrane na osiedlu „Chemik C” to Franciszka Cichocka, Ewa Kasendra, Bożena Krasińska i Iwona Pokora. We wtorek, 24 maja, swoich przedstawicieli mają wskazać spółdzielcy z osiedla „Chemik B”. To budynki przy ulicach Wróblewskiego i Sieleckiej. Terminy dwóch ostatnich zebrań nie zostały jeszcze podane.©℗

Tekst i fot. Jarosław SPIRYDOWICZ

Komentarze

Zasób
18 maja to pierwszy dzień końca SM Chemik w Policach. Jak nowa rada zwolni z opłat wszystkich "swoich" to lichwa zeżre tę spółdzielnię.
2016-05-22 16:25:10
fda
Siedleckiej ma być
2016-05-20 09:43:17
W SM Dąb w Szczecinie jest podobnie absurdalny system rozliczania ciepła
Podobne wrzenie było w SM Dąb jakieś 6-7 lat temu. Teraz ludzie się pogodzili i nie przyszli na walne zgromadzenie. Oczywiście przyszli "ludzie" prezesa.
2016-05-20 00:07:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie