sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > W powiecie polickim budżet z reklamą

W powiecie polickim budżet z reklamą

W powiecie polickim budżet z reklamą
Data publikacji: 2015-12-19 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1906 64869

Powiat policki musi dopłacić jeszcze pół miliona za budowę hali widowiskowo-sportowej. Ponad trzy miliony jest do zwrotu za źle wyliczoną subwencję oświatową, a przyszłoroczny budżet ma się zamknąć prawie dwumilionowym deficytem. Mimo to samorząd planuje w przyszłym roku wydać 100 tysięcy złotych na reklamowanie swoich dokonań w polickich mediach.

- Mam dla państwa dobrą wiadomość, ale też trochę złą - poinformował radnych na początku piątkowej sesji starosta Andrzej Bednarek. - Otóż do zwrotu tytułem źle wyliczonej subwencji oświatowej mamy nie 4 miliony złotych, a 2,1 miliona. I to jest ta dobra część. Zła jest taka, że odsetki urosły do 1,3 miliona złotych.

Rada powiatu po raz ostatni w tym roku zmieniła budżet. Dzięki sprzedaży dwóch działek położonych w Policach przy ul. Korczaka po stronie przychodów było można dopisać ponad 1,8 miliona złotych. Były też jednak dodatkowe wydatki - m.in. prawie pół miliona złotych na pokrycie należności firm, które nie dostały zapłaty za roboty przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach (wykonawca zbankrutował przed ukończeniem inwestycji).

Radni uchwalili też w piątek statut dziennego domu pobytu dla seniorów, który ma działać przy ul. Korczaka 17 - w jednym z budynków, w których mieścił się zlikwidowany Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Będą w nim mogły spędzać czas osoby w wieku powyżej 60 lat, które z różnych przyczyn nie są aktywne zawodowo. Władze powiatu zakładają, że koszt pobytu jednej osoby będzie wynosił 800 zł miesięcznie i będzie pokrywany przez pensjonariusza, a być może w jakiejś części również przez inne podmioty.

Podczas ostatniej tegorocznej sesji rada powiatu uchwaliła budżet na przyszły rok. Zgodnie z nim wpływy mają wynieść ponad 77 milionów złotych, zaś wydatki przekroczą 79 milionów. Opozycyjni radni domagali się bardziej szczegółowych wyjaśnień w sprawie niektórych wydatków.

- Na promocję i informację mamy zapisane 210 tysięcy - powiedziała Anna Rybakiewicz (PO). - Na komisjach wyjaśnialiście, że z tego 100 tysięcy będzie przeznaczone na współpracę z mediami. Nie uzyskaliśmy natomiast informacji, jak chcecie tę kwotę rozdysponować. Jaki ma być jej podział pomiędzy telewizję kablową, gazety i portale?

Odpowiedzi jednak nie uzyskała. Starosta Andrzej Bednarek wyjaśnił tylko, że powiat będzie kierował zapytania ofertowe do różnych mediów i starał się, aby informacje publikowane za pieniądze powiatu docierały do wszystkich gmin, a nie tylko do niektórych dzielnic w Policach.

Tekst i fot. Jarosław SPIRYDOWICZ

 

 

Komentarze

Wklika
Czyli ekipa ma sie dobrze. Niech jeszcze skarbnikiem zostanie Pani znana ze szkoly jako super ksiegowa i budzet poprowadzi jak ta lala. A swoja droga to dziwie sie ze jeszcze nie rozliczono kliki z tej Bialej.
2015-12-20 18:04:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie