Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

W powiecie polickim budżet z reklamą

Data publikacji: 19 grudnia 2015 r. 19:39
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
W powiecie polickim budżet z reklamą
 

Powiat policki musi dopłacić jeszcze pół miliona za budowę hali widowiskowo-sportowej. Ponad trzy miliony jest do zwrotu za źle wyliczoną subwencję oświatową, a przyszłoroczny budżet ma się zamknąć prawie dwumilionowym deficytem. Mimo to samorząd planuje w przyszłym roku wydać 100 tysięcy złotych na reklamowanie swoich dokonań w polickich mediach.

- Mam dla państwa dobrą wiadomość, ale też trochę złą - poinformował radnych na początku piątkowej sesji starosta Andrzej Bednarek. - Otóż do zwrotu tytułem źle wyliczonej subwencji oświatowej mamy nie 4 miliony złotych, a 2,1 miliona. I to jest ta dobra część. Zła jest taka, że odsetki urosły do 1,3 miliona złotych.

Rada powiatu po raz ostatni w tym roku zmieniła budżet. Dzięki sprzedaży dwóch działek położonych w Policach przy ul. Korczaka po stronie przychodów było można dopisać ponad 1,8 miliona złotych. Były też jednak dodatkowe wydatki - m.in. prawie pół miliona złotych na pokrycie należności firm, które nie dostały zapłaty za roboty przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach (wykonawca zbankrutował przed ukończeniem inwestycji).

Radni uchwalili też w piątek statut dziennego domu pobytu dla seniorów, który ma działać przy ul. Korczaka 17 - w jednym z budynków, w których mieścił się zlikwidowany Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Będą w nim mogły spędzać czas osoby w wieku powyżej 60 lat, które z różnych przyczyn nie są aktywne zawodowo. Władze powiatu zakładają, że koszt pobytu jednej osoby będzie wynosił 800 zł miesięcznie i będzie pokrywany przez pensjonariusza, a być może w jakiejś części również przez inne podmioty.

Podczas ostatniej tegorocznej sesji rada powiatu uchwaliła budżet na przyszły rok. Zgodnie z nim wpływy mają wynieść ponad 77 milionów złotych, zaś wydatki przekroczą 79 milionów. Opozycyjni radni domagali się bardziej szczegółowych wyjaśnień w sprawie niektórych wydatków.

- Na promocję i informację mamy zapisane 210 tysięcy - powiedziała Anna Rybakiewicz (PO). - Na komisjach wyjaśnialiście, że z tego 100 tysięcy będzie przeznaczone na współpracę z mediami. Nie uzyskaliśmy natomiast informacji, jak chcecie tę kwotę rozdysponować. Jaki ma być jej podział pomiędzy telewizję kablową, gazety i portale?

Odpowiedzi jednak nie uzyskała. Starosta Andrzej Bednarek wyjaśnił tylko, że powiat będzie kierował zapytania ofertowe do różnych mediów i starał się, aby informacje publikowane za pieniądze powiatu docierały do wszystkich gmin, a nie tylko do niektórych dzielnic w Policach.

Tekst i fot. Jarosław SPIRYDOWICZ

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wklika
2015-12-20 18:04:59
Czyli ekipa ma sie dobrze. Niech jeszcze skarbnikiem zostanie Pani znana ze szkoly jako super ksiegowa i budzet poprowadzi jak ta lala. A swoja droga to dziwie sie ze jeszcze nie rozliczono kliki z tej Bialej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA