sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Filipinki jeszcze poczekają

Filipinki jeszcze poczekają

Filipinki jeszcze poczekają
Data publikacji: 2015-12-10 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2634 48539

W najbliższy wtorek ostatnia, w tym roku, sesja Rady Miasta Szczecin. W programie m.in. przyjęcie budżetu miasta na przyszły rok. Radni PO zaprezentowali swoje propozycje, które znalazły się w tym planie. To przede wszystkim inwestycje w ulice, chodniki, place, parki itp. Całość ma kosztować 6,5 mln zł.

Co proponuje PO?

- To przede wszystkim inwestycje w mieście. Ich lista powstałą na podstawie współpracy z Radami Osiedla. Chodzi o ulice, chodniki, skrzyżowania, parki, skwery, szkoły, place zabaw. Proponujemy m.in. remonty ulic np. Ostrowickiej, Melioracyjnej, Ceglanej, budowę alejek w Parku Kasprowicza, chodników na osiedlu Bukowym, Karola Miarki, siłowni pod chmurką przy ulicy Przyjaciół Żołnierza, przebudowę pętli autobusowej w Podjuchach, budowę ścieżki rowerowej od alei Wojska Polskiego do Arkonki. Są pieniądze na most nad Rusałką oraz modernizacji np. placu Matki Teresy z Kalkuty. Łącznie wszystkie prace mają kosztować 6,5 miliona złotych - oświadczył radny Bazyli Baran.

W budżecie na przyszły rok zabrakło pieniędzy na zagospodarowanie parku przy Teatrze Polskim.

- Ta pozycja zostanie uwzględniona w budżecie na 2017 rok. To przesunięcie wynika z tego, że teatr będzie przechodził modernizację. Dlatego wszystkie prace wokół tego obiektu powinny być zsynchronizowane. W miejscu basenu ppoż powstanie kawiarnia a cały skwer po uporządkowaniu będzie nosił imię szczecińskich Filipinek. Już zaakceptowały ten wybór - dodał Baran. ©℗

(dar)

Na zdjęciu: teren przed Teatrem Polskim

Fot. Ryszard PAKIESER

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim"

 

Komentarze

szczecinianka
A GDZIE BĘDZIE PARKING DLA GOŚCI ROZBUDOWANEGO TEATRU??? TAK JAK TERAZ NA TRAWNIKACH I MIĘDZY DRZEWAMI NA SKWERZE??!! CZY NA ZAKAZIE PARKOWANIA???!!!
2015-12-16 08:59:35
Filipinki
To ci dopiero synchronizacja pl.Matki Teresy z Kalkuty, a w centrum skwer im,szczecińskich Filipinek .No fajnie będzie KAWIARNIA ,zabytkowy sklep Społem" Castor "apteka ,Pleban i radny Bazyli Baran na ławeczce z Filipinkami.
2015-12-11 10:05:13
Park Żeromskiego
A co z Parkiem Żeromskiego? Jego asfaltowo-ziemne "alejki" są paskudne i niebezpieczne. Wyglądają jak po bombardowaniu, można na nich połamać nogi.
2015-12-11 00:08:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie