Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Filipinki jeszcze poczekają

Data publikacji: 10 grudnia 2015 r. 19:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Filipinki jeszcze poczekają
 

W najbliższy wtorek ostatnia, w tym roku, sesja Rady Miasta Szczecin. W programie m.in. przyjęcie budżetu miasta na przyszły rok. Radni PO zaprezentowali swoje propozycje, które znalazły się w tym planie. To przede wszystkim inwestycje w ulice, chodniki, place, parki itp. Całość ma kosztować 6,5 mln zł.

Co proponuje PO?

- To przede wszystkim inwestycje w mieście. Ich lista powstałą na podstawie współpracy z Radami Osiedla. Chodzi o ulice, chodniki, skrzyżowania, parki, skwery, szkoły, place zabaw. Proponujemy m.in. remonty ulic np. Ostrowickiej, Melioracyjnej, Ceglanej, budowę alejek w Parku Kasprowicza, chodników na osiedlu Bukowym, Karola Miarki, siłowni pod chmurką przy ulicy Przyjaciół Żołnierza, przebudowę pętli autobusowej w Podjuchach, budowę ścieżki rowerowej od alei Wojska Polskiego do Arkonki. Są pieniądze na most nad Rusałką oraz modernizacji np. placu Matki Teresy z Kalkuty. Łącznie wszystkie prace mają kosztować 6,5 miliona złotych - oświadczył radny Bazyli Baran.

W budżecie na przyszły rok zabrakło pieniędzy na zagospodarowanie parku przy Teatrze Polskim.

- Ta pozycja zostanie uwzględniona w budżecie na 2017 rok. To przesunięcie wynika z tego, że teatr będzie przechodził modernizację. Dlatego wszystkie prace wokół tego obiektu powinny być zsynchronizowane. W miejscu basenu ppoż powstanie kawiarnia a cały skwer po uporządkowaniu będzie nosił imię szczecińskich Filipinek. Już zaakceptowały ten wybór - dodał Baran. ©℗

(dar)

Na zdjęciu: teren przed Teatrem Polskim

Fot. Ryszard PAKIESER

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim"

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szczecinianka
2015-12-16 08:59:35
A GDZIE BĘDZIE PARKING DLA GOŚCI ROZBUDOWANEGO TEATRU??? TAK JAK TERAZ NA TRAWNIKACH I MIĘDZY DRZEWAMI NA SKWERZE??!! CZY NA ZAKAZIE PARKOWANIA???!!!
Filipinki
2015-12-11 10:05:13
To ci dopiero synchronizacja pl.Matki Teresy z Kalkuty, a w centrum skwer im,szczecińskich Filipinek .No fajnie będzie KAWIARNIA ,zabytkowy sklep Społem" Castor "apteka ,Pleban i radny Bazyli Baran na ławeczce z Filipinkami.
Park Żeromskiego
2015-12-11 00:08:58
A co z Parkiem Żeromskiego? Jego asfaltowo-ziemne "alejki" są paskudne i niebezpieczne. Wyglądają jak po bombardowaniu, można na nich połamać nogi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA