czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przyjęli budżet, pożegnali nowego wojewodę

Przyjęli budżet, pożegnali nowego wojewodę

Przyjęli budżet, pożegnali nowego wojewodę
Data publikacji: 2015-12-15 16:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2373 58799
Radni przyjęli budżet Szczecina na 2016 rok. Dochody miasta mają wynieść 2,11 mld zł a wydatki 2,13 mld zł. Tym razem większość zadań będzie realizowana ze środków własnych miasta. Nowe programy unijne nie zostaną jeszcze uruchomione w przyszłym roku.

Wtorkowa sesja Rady Miasta Szczecin rozpoczęła się od symbolicznego pożegnania radnego PiS Piotra Jani, który został wojewodą zachodniopomorskim.

- Szczecińscy radni byli już posłami i senatorami. Ale wojewodą, to się zdarza po raz pierwszy. Nie spodziewałem się tego. To dla mnie duże wyzwanie. Ale jestem człowiekiem młodym, energicznym, dam sobie radę. W sali sesyjnej straciłem sporo lat, chociaż nie zdrowie. Charakter mam trudny. Dziękuję więc, że ze mną wytrzymaliście - mówił Jania.

- Kto jak kto, ale Ty dasz sobie radę - stwierdził Łukasz Tyszler (PO), przewodniczący RM.

- Byłem zawsze towarzyskim człowiekiem. Zapraszam do Urzędu Wojewódzkiego. Zawsze się znajdzie kawa, herbata i coś jeszcze - żartował Jania.

Po tej uroczystości radni wybrali wiceprzewodniczącego RM z ramienia PO (poprzedni - Arkadiusz Marchewka został posłem - przyp.red.). Funkcję tę objęła radna Grażyna Zielińska.

Po uzupełniających wyborach radni przez 4,5 godziny dyskutowali o stadionie miejskim w Szczecinie. Dopiero po zakończeniu tej debaty postanowili zająć się innymi uchwałami przewidzianymi w programie sesji m.in.budżetem miasta na przyszły rok.

Dochody miasta mają wynieść 2,11 mld zł (bieżące - 1,8 mld zł, majątkowe - 266 mln zł). Największą część dochodów bieżących - 27 proc. stanowią podatki PIT i CIT oraz subwencje m.in. podatkowa

Wydatki miasta mają wynieść 2,13 mld zł (bieżące - 1,6 mld zł, majątkowe - 463 mln zł). W wydatkach bieżących najwięcej wydamy na oświatę (35 proc.), pomoc społeczną oraz transport.

Deficyt budżetowy planowany jest w wysokości 35 mln złotych. Nadwyżka operacyjna ma wynieść 12,9 proc.©℗

(dar)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

PO-dlizaniec,
A ten mowy Wojewoda, jaka Partie reprezentowal w Sejmiku... ze PO-owiec Tyszler, juz az tak Goscia za wczasu chwali ?
2015-12-16 10:00:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie