Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Przyjęli budżet, pożegnali nowego wojewodę

Data publikacji: 15 grudnia 2015 r. 16:40
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Przyjęli budżet, pożegnali nowego wojewodę
 
Radni przyjęli budżet Szczecina na 2016 rok. Dochody miasta mają wynieść 2,11 mld zł a wydatki 2,13 mld zł. Tym razem większość zadań będzie realizowana ze środków własnych miasta. Nowe programy unijne nie zostaną jeszcze uruchomione w przyszłym roku.

Wtorkowa sesja Rady Miasta Szczecin rozpoczęła się od symbolicznego pożegnania radnego PiS Piotra Jani, który został wojewodą zachodniopomorskim.

- Szczecińscy radni byli już posłami i senatorami. Ale wojewodą, to się zdarza po raz pierwszy. Nie spodziewałem się tego. To dla mnie duże wyzwanie. Ale jestem człowiekiem młodym, energicznym, dam sobie radę. W sali sesyjnej straciłem sporo lat, chociaż nie zdrowie. Charakter mam trudny. Dziękuję więc, że ze mną wytrzymaliście - mówił Jania.

- Kto jak kto, ale Ty dasz sobie radę - stwierdził Łukasz Tyszler (PO), przewodniczący RM.

- Byłem zawsze towarzyskim człowiekiem. Zapraszam do Urzędu Wojewódzkiego. Zawsze się znajdzie kawa, herbata i coś jeszcze - żartował Jania.

Po tej uroczystości radni wybrali wiceprzewodniczącego RM z ramienia PO (poprzedni - Arkadiusz Marchewka został posłem - przyp.red.). Funkcję tę objęła radna Grażyna Zielińska.

Po uzupełniających wyborach radni przez 4,5 godziny dyskutowali o stadionie miejskim w Szczecinie. Dopiero po zakończeniu tej debaty postanowili zająć się innymi uchwałami przewidzianymi w programie sesji m.in.budżetem miasta na przyszły rok.

Dochody miasta mają wynieść 2,11 mld zł (bieżące - 1,8 mld zł, majątkowe - 266 mln zł). Największą część dochodów bieżących - 27 proc. stanowią podatki PIT i CIT oraz subwencje m.in. podatkowa

Wydatki miasta mają wynieść 2,13 mld zł (bieżące - 1,6 mld zł, majątkowe - 463 mln zł). W wydatkach bieżących najwięcej wydamy na oświatę (35 proc.), pomoc społeczną oraz transport.

Deficyt budżetowy planowany jest w wysokości 35 mln złotych. Nadwyżka operacyjna ma wynieść 12,9 proc.©℗

(dar)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO-dlizaniec,
2015-12-16 10:00:26
A ten mowy Wojewoda, jaka Partie reprezentowal w Sejmiku... ze PO-owiec Tyszler, juz az tak Goscia za wczasu chwali ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA