niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W orszaku z królami

W orszaku z królami

W orszaku z królami
Data publikacji: 2016-01-05 07:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1676 86318

Ciekawie zapowiadają się uroczystości związane ze Świętem Objawienia Pańskiego. W środę (6 bm.) o g. 11.30 ulicami Łobza przejdzie Orszak Trzech Króli. Podobne widowisko zaplanowano w Darłowie, gdzie biblijnych króli: Baltazara, Melchiora i Kacpra powita w swojej rezydencji król Eryk Pomorski. Atrakcji nie zabraknie też w Stargardzie.

W Łobzie Baltazar, Melchior i Kacper wyruszą z barwnym orszakiem sprzed Domu Kultury (g. 11.30.), by dojść do stajenki przy kościele parafialnym i oddać pokłony Dzieciątku Jezus. Po mszy świętej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu solistów i chórów szkól łobeskich. Przemarsz zostanie poprzedzony o g. 9 gminnym przeglądem zespołów kolędniczych ze szkół i świetlic wiejskich. Miasto współpracuje z Ogólnopolską Fundacją „Orszak Trzech Króli”, która przekazała m.in. śpiewniki i korony.

Już po raz drugi Darłowo organizuje Orszak Czterech Króli. Wyruszy on w środę o g. 16 z dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich – Muzeum przy ul. Zamkowej 4.

Zapraszani do udziału i współtworzenia wydarzenia są mieszkańcy Darłowa i turyści. Mile widziane atrybuty królewskie: korony i berła, które każdy może wykonać we własnym zakresie. Gdy z trzech stron świata zejdą się orszaki trzech biblijnych króli: Baltazara, Melchiora i Kacpra, to gości w swojej rezydencji powita król Eryk I Pomorski. W dalszą podróż Magowie ulicami Darłowa udadzą się konno w asyście rycerzy z zaprzyjaźnionego Bractwa Rycerskiego Ziemi Słupskiej, aby dotrzeć do Kościoła Mariackiego. Tam oddadzą pokłon Jezusowi Chrystusowi.

– Po złożeniu darów zapraszamy do wspólnego kolędowania w Święto Trzech Króli – zachęca Magdalena Burduk z darłowskiego ratusza.

Trasa Orszaku z dziedzińca Muzeum: ul. Zamkowa - Podzamcze - Powstańców Warszawskich - Rynek Miejski - Kościół Mariacki.

Pierwszy Stargardzki Orszak Trzech Króli zostanie zorganizowany w środę (6 bm.) o g. 17 na lodowisku OSiR. W programie imprezy znajdują się m.in. barwny korowód dorosłych i dzieci przebranych za królów, aniołów i świętych oraz wspólne kolędowanie z zespołem „Boże światełka". ©℗

(cz.b., m, gra)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

cap kościelny
"...biblijnych króli: Baltazara, Melchiora i Kacpra..." A której Biblii redaktorzy Kuriera wyczytali o tych "trzech królach"??? W Biblii jest zapis o magach czyli czarownikach,... Ich imion nigdzie nie podano.Jest to wymysł kościelnych zakonników "poporawiających" Pismo Św. w Średniowieczu pod potrzeby ówczesnych bi skopów.
2016-01-05 07:13:21
Sz-n
A w Szczecinie?
2016-01-05 06:57:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie