piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Plantacja w bunkrze

Plantacja w bunkrze

Plantacja w bunkrze
Data publikacji: 2015-12-30 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:13
Wywietleń: 1201 80419

Funkcjonariusze ze stargardzkiego Wydziału Kryminalnego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która umiejscowiona była w zakamuflowanym bunkrze. Na miejscu profesjonalnej zorganizowanej uprawy policjanci zatrzymali również 48-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli ponad 20 kg suszu i 505 krzewów.

Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że na terenie posesji jednego z jednorodzinnych domów w podstargardzkiej miejscowości znajduje się plantacja konopi indyjskich. Tam podczas kilkadziesiąt metrów od domu policjanci odkryli porośnięty trawą i drzewami bunkier, do którego wejście również było zakamuflowane. Wewnątrz pomieszczenia uzbrojonego w gazowy piec, lampy, filtry, wentylatory, specjalistyczne środki ochrony roślin, termometry, suszarnię, nawilżacze powietrza i mierniki oraz system alarmujący o zbliżających się do posesji osobach, znajdowała się profesjonalnie zorganizowana nielegalna plantacja konopi indyjskich. Ponadto w bunkrze tuż przy ziemi w jednej ze ścian znajdowało się niewielkie ukryte przejście do kolejnego pomieszczenia, z którego nie było innego wyjścia. Tam również prowadzona była uprawa.

Łącznie na miejscu śledczy zabezpieczyli 2,5 kilograma popakowanego już suszu, ponad 18 kilogramów ususzonych roślin, a także 505 krzewów w różnym stadium rozwoju, z których uzyskać można kolejnych 12 kilogramów. W trakcie czynności zabezpieczone zostało całe oprzyrządowanie wraz z wagą, miernikami urządzeniem do foliowania oraz wszystkimi przedmiotami wykorzystywanymi do nielegalnego procederu.

Stargardzcy policjanci na miejscu czynności zatrzymali również 48-letniego właściciela posesji, który już wcześniej notowany był za przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w środę śledczy po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawią mu zarzut uprawy konopi mogących dostarczyć znaczną ilość tej substancji. Za taki czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec podejrzewanego skierowany zostanie tymczasowego aresztowania. (k)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”