niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki

W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki [GALERIA]

W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki
Data publikacji: 2019-09-14 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 02:32
Wywietleń: 1110 414714

Hibiskusy o purpurowych kwiatach wielkich jak talerze, kule chryzantem, cebule czarnych tulipanów, mięty pomarańczowe, czekoladowe i hiszpańskie, klony japońskie i agapanty, a do tego fontanny z granitu, altany z bali, samobieżne kosiarki, szczecińskie truskawki - to ledwie drobny wycinek z ogrodu Wałów Chrobrego, czyli kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach", jaki właśnie trwa w Szczecinie. Pod patronatem medialnym „Kuriera Szczecińskiego". 

To jedna z najbardziej znanych i lubianych imprez wystawienniczych z zielenią w roli głównej. Wprawdzie dwudniowa (14-15 września), ale odwiedza ją tak wielu poszukiwaczy roślinnych premier, niespodzianek, kolekcjonerskich rarytasów, że nie dla wszystkich może starczyć tego rogu obfitości. Zatem warto czym prędzej obrać azymut na kiermasz, który stwarza doskonałą okazję do wyszukania botanicznych ciekawostek i uzupełnienia kolekcji ozdobnych roślin: do domu i ogrodu.

Bogato się przedstawia również oferta dla działkowców. Mają okazję przebierać wśród sadzonek czereśni, gruszy, śliw i jabłoni w odmianach, a także brzoskwiń, migdałów jadalnych, cytrynowców chińskich, jagód goi i ślidośliw. Choć dech zapiera przede wszystkim różnorodność odmian winorośli.

Poza roślinami w ofercie kiermaszu są elementy małej architektury, dekoratorskie detale, donice, nawozy, sprzęt ogrodniczy, jak również ceramika, biżuteria, rękodzieło i inne wyroby rzemieślnicze. Nie brakuje nawet przydomowych szklarni i paneli słonecznych.

Nie tylko ogród, ale także domową spiżarnię można wzbogacić o nie lada specjały. Bo „Pamiętajcie o ogrodach” to także kiermasz jadła regionalnego, czyli „Wałówka z przysmakami”. Tam - czyli głównie od ul. Szczerbcowej - czekają na szczecinian wskazane przed okresem jesienno-zimowym miody z najlepszych pasiek i czosnek z ekologicznych upraw, jak również rozmaite warzywne i owocowe przetwory, sery z Podhala, Podlasia i Mazur, pieczywa i wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur, kwasy chlebowe, hiszpańskie oliwki, tureckie przysmaki, orzechy, dynie i piwa z minibrowarów - nie tylko w butelkach, ale też lane z kija.

* * *

Uwaga: podczas kiermaszu trwa konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze. Kupony do głosowania są dostępne w weekendowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego". Zwycięzca otrzyma pamiątkowy puchar, a biorący udział w głosowaniu będą mieli szansę zaproponować hasło promujące zielony Szczecin oraz zdobyć upominki ufundowane przez naszą redakcję oraz sponsorów imprezy. ©℗

Arleta Nalewajko

Fot. Mirosław Winconek, Grzegorz Siwa

 

W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki W ogrodzie Wałów Chrobrego. Kwiaty, kolory i smaki

Komentarze

estetka ogrodów
Oto powrót do ogrodów jak pięknie jak radośnie i bez tęczowych brygad
2019-09-14 15:20:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie