poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach

Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach [GALERIA]

Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach
Data publikacji: 2019-09-13 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-14 08:49
Wywietleń: 868 414422

Róże łączące walory ozdobne z użytkowymi, jak choćby pomarszczone, piżmowe i stulistne. Do tego pysznogłówki, judaszowce, czarne rodgersje, brunnery, trawy pampasowe, karpie koi i złote karasie. To tylko niektóre z okazów do ogrodu i domu, jakie będzie można upolować podczas kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach". Najbardziej lubiana i ceniona ze szczecińskich imprez wystawienniczych zagości na Wałach Chrobrego już w najbliższy weekend (14-15 września).

Tym razem w jesiennej odsłonie: drzewa i krzewy ozdobne oraz owocowe, cebule kwiatowe i byliny, winorośla, wrzosy, trawy ozdobne, rośliny doniczkowe, a wśród nich mnóstwo kaktusów i sukulentów, zioła przyprawowe. Do tego ogrodowe: nawozy, maszyny i narzędzia, elementy architektury. Bogata oferta ponad 100 wystawców z kraju. Swoje stoisko będzie miał również Polski Związek Działkowców: fachowych porad będą udzielali instruktorzy ogrodniczy i będzie można zbadać odczyn gleby.

- To będzie doskonała okazja do wyszukania botanicznych ciekawostek lub uzupełnienia kolekcji w poszczególnych gatunkach roślin, bowiem wystawcy docierający do naszego miasta z niemal całej Polski dobierają ofertę uwzględniając oczekiwania szczególnie wymagających szczecinian - zapowiada Robert Szyjanowski z FM Szczecin, współorganizator wydarzenia. - Wśród nowości do ogrodu polecam np. krwiściągi, zarówno te o różowych puszystych i przypominających kształtem ogon wiewiórki kwiatostanach, jak i ich miniatury z gęsto ułożonymi, biało obrzeżonymi listkami i bordowymi kłoskami. Natomiast z ciekawych i rzadko spotykanych krzewów ozdobnych warto będzie zwrócić uwagę na enkwiant dzwonkowaty, indygowiec kiryłowa, na iteę wirginijską, pięknotkę bodiniera, a także na kielichowce, zimokwiaty, orszeliny olcholistne i na efektowne kaliny japońskie. Uprzedzam, także w tej edycji kiermaszu nie zabraknie jesiennej ciekawej oferty dla posiadaczy oczek wodnych.

Formułę kiermaszu wzbogacą stoiska „Wałówki z przysmakami” (ul. Szczerbcowa), czyli z produktami regionalnej kuchni: pieczywami, wędlinami, serami - od Podlasie po Podhale.

- Nie zabraknie miodów w wielkim wyborze, czosnków i przetworów z ekologicznych upraw, pieczywa i wędliny robionych według tradycyjnych, regionalnych receptur, potraw z ryb, kwasu chlebowego i piw smakowych z minibrowarów - zwraca uwagę Marek Maj, współorganizator wydarzenia.

* * *

Kiermasz „Pamiętajcie o ogrodach" rozpoczyna się już w sobotę (godz. 9-18), a trwać będzie również w niedzielę (w godz. 9-17).

Podczas imprezy odbędzie się konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze. Kupon do głosowania - obok. Wystarczy go wypełnić, złożyć w biurze kiermaszu, na Wałach Chrobrego, do godz. 14 w niedzielę. Zwycięzca otrzyma pamiątkowy puchar, a biorący udział w głosowaniu będą mieli szansę zaproponować hasło promujące zieleń Szczecina oraz zdobyć upominki ufundowane przez „Kurier Szczeciński" oraz sponsorów imprezy.

* * *

Uwaga dla zmotoryzowanych: na czas kiermaszu z ruchu zostaną wyłączone Wały Chrobrego, a ograniczenia będą obowiązywać także na ulicach: Szczerbcowej, Zygmunta Starego i Wawelskiej. Tymczasowa organizacja ruchu ma obowiązywać od godz. 6 w sobotę do godz. 19 w niedzielę.

A. NALEWAJKO

 Fot. Mirosław WINCONEK

Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach Zieleń w roli głównej. Pamiętajcie o ogrodach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie