Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

W obronie wolnych mediów [GALERIA, FILM] (akt. 3)

Data publikacji: 09 stycznia 2016 r. 15:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
W obronie wolnych mediów
 

„Andrzeju, Andrzeju - cofasz nas do PRL-u", „Trybuna Ludu - to już było", „Dziś zbieramy siły, aby media wolne były" - to tylko niektóre z haseł i transparentów obecnych na manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji, jakie w sobotę (9 bm.) odbyły się w 20 polskich miastach. Także w Szczecinie, przy Pomniku Czynu Polaków, gdzie wśród flag biało-czerwonych i sztandarów zjednoczonej Europy stanęło blisko 2 tysiące osób.

To była manifestacja w obronie wolnych mediów, publicznych, poparcia dla dziennikarzy, a przeciwko tzw. małej ustawie medialnej, przyjętej przez Parlament głosami posłów i senatorów PiS. To za jej sprawą w ostatnich dniach stracili stanowiska dotychczasowi dyrektorzy rozgłośni polskiego radia i telewizji, a na ich miejsce przez Ministra Skarbu zostali wprowadzeni ludzie związani z partią Kaczyńskiego. Jak choćby Jarosław Kurski. W efekcie tej ustawy traci na znaczeniu Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji, a publiczne media - jak sugeruje opozycja - tracąc wolność, rzetelność, apolityczność, wkrótce staną się mediami nie tyle narodowymi, co reżimowymi.

- To jest gwałt na konstytucji - mówił do zebranych mec. Andrzej Marecki.

„Wolne media, nie komedia" - skandowali uczestnicy manifestacji. Śpiewali też: „Andrzeju, Andrzeju, cofasz nas do PRL-u. Beatko, Beatko - marionetko z twarzą gładką. Panie Jarosławie - nie będzie Węgier w Warszawie. Dziś zbieramy siły, żeby media wolne były. To my mamy rację - odzyskamy demokrację".

- Śmialiśmy się, gdy północnokoreańska telewizja donosiła o zwycięstwie jej reprezentacji w mistrzostwach świata w piłce nożnej. Żałowaliśmy, że Rosjanie nie mają szans poznać prawdy o wydarzeniach na Krymie, a teraz wolne środki przekazu w naszym kraju wkrótce mogą przejąć standardy tychże putinowskich mediów- mówili organizatorzy manifestacji z KOD, przedstawiając „Wolne Media Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej" i jej - przeplatany cytatami z filmu „Miś" Stanisława Barei - blok newsów (dez)informacji. Jak choćby: „Sejm podjął uchwałę o zakazie polowania na kaczki. Ustawę wraz z niezłym pasztetem przekazano na ręce Prezesa" oraz „Dzięki akcji CBŚ została zlikwidowana kolejna nielegalna wytwórnia humusu". Albo: „Trwają prace zmierzające do przekształcenia kota Prezesa w kasztankę. Kot już opanował rżenie, ale w nieodpowiednich momentach". Czy: „Dzień otwarty w pałacu prezydenckim. Prezydent Duda podpisuje zwolnienia z WF-u". I jeszcze: „Poparcie dla prezydenta sięgnęło 120 procent".

- Śmiech to potężna broń. Ma moc pozytywnej energii. Śmiech jest zaraźliwy. Śmiech kruszy mury. I daje nam wszystkim nadzieję, że nie wszystko stracone - komentowała Magdalena Kasznia z KOD.

Uczestnicy manifestacji robili  pamiątkowe zdjęcia w ekranie telewizji z napisem: „Jedna prawda całą dobę". Ale prócz śmiechu były też obawy, że media publiczne w naszym kraju „pod wodzą Kurskiego będą pełne kłamstw i pomówień".

- Viktor Orban dla zapewnienia sobie zwycięstwa zmienił prawo tak, że ogłoszenia wyborcze mogły publikować tylko zdominowane i przychylne mu media publiczne, a media prywatne miały zakaz nawet ogłaszania sondaży na 8 dni przed wyborami. Obawiam się, że właśnie taki jest cel tworzonej przez ugrupowanie Kaczyńskiego TVPiS - przemawiała reprezentantka KOD.

- Manifestujemy, bo nie zgadzamy się z tym, co teraz w naszym kraju się dzieje. To nasz obywatelski obowiązek być tu, by przeciwstawić się zawłaszczaniu wszystkich władz, od ustawodawczej po sądowniczą, przez jedną partię. Przeciwko ograniczaniu naszych wolności i swobód obywatelskich. Przeciwko zamachowi na demokrację, jaką czyni PiS teraz niszcząc nawet wolność mediów publicznych - twierdziła Sabina Krzyżanowska, uczestniczka manifestacji. - Jedyny pozytywny aspekt tego, co się teraz w naszym kraju dzieje: ludzie wychodzą na ulice polskich miast, aby manifestować swe poglądy. Mówić TAK demokracji, konstytucji, wolności mediów, cyklistom i wegetarianom. Mówić NIE zawłaszczaniu kraju i cofaniu go do czasów PRL-u. 
Manifestacja KOD w Szczecinie trwała ponad godzinę.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

„Co nam (obca) przemoc wzięła, szablą odbierzemy" - każdą ze szczecińskich demonstracji Komitetu Obrony Demokracji rozpoczyna i kończy wspólnie śpiewany hymn narodowy.

Fot.: Robert STACHNIK

Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii 

Autor filmu: Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jan
2016-02-27 07:55:49
Dziwne, że gdy przez ostatnie lata szczecińskie publiczne media kierowane były przez ludzi protegowanych lub skumplowanych przez minioną koalicję PO-PSL, to nikt na ulicę z protestem nie wychodził. To jest wybiórcze poczucie demokracji. Jak my rządzimy, to jest cacy. Gdy oni - to zamach na wolność. Obłuda.
Odp. do wpisu elwiry 80 z dnia 11/01...
2016-01-11 17:47:21
MASZ RACJE ! Pewno ze dobrze nie nauczyli sie, a moze i w wiekszosci w calosci nie znaja Polskiego Hymnu...( ? ) gdyz szczegolnie Ci Starsi PO-chodza ze Wschodu i do Szczecina PO-przerzucano Ich PO 1945 roku, by wespol z owczesnymi Generalami i Sekretarzami PZPR-u...Rzadzili tak Miastem jak i calym Wojewodztwem ! Dlatego szybko zalatwiono Im jako "Zasluzonym" Dziadkom i Babciom... Polski Hymn z plyty czy magnetofonu ! !
Paw
2016-01-11 14:02:12
E tu ti ammanti di democrazia e vai cianciando di liberta E tu ti ammanti di democrazia e vai cianciando di liberta Liberta, liberta in quanto che comandate voi Democrazia, democrazia e cosa vostra, non e mia!
@Jarek
2016-01-11 13:07:48
O kurczę! Facet, ty chyba non stop oglądasz "całe kłamstwo całą dobę" i się nakręcasz jak bąk. Idź na spacer, bo oszalejesz.
elwira 80
2016-01-11 11:15:50
Faktycznie, na tych PO-Nowoczesnych ( partia w likwidacji ) wyglupach jest coraz mniej ludzi. Powoli przestaje im sie chciec...Najlepszy przyklad to manifestacja cyklistow i wegetarian przed sejmem w sobote - mialy byc tysiace a pszyszlo 8-u dziennikarzy i 4-rech cyklistow - mimo dosc sporego naglosnienia w Warszawie. Totalny blamarz. U nas tez "pary" wystarczy na jeszcze kilka spotkan. I co PO-Nowoczesni ( partia w likwidacji ) wymysla potem? Do redakcji: nie podoba mi sie zafalszowywanie relacji sprytnym operowaniem kamera aby sztucznie zwiekszyc niska frekfencje. i te zenujace podlozenie naszego Hymnu aby ukryc miernote wykonania przez tych - pozal sie Boze - "demonstrantow". Chyba wiekszosc z nich nie zna naszego Hymnu
Do "starego kawała"
2016-01-11 10:30:46
Zabrakło argumentów?
Stary kawał - robimy tłum obrażonych.
2016-01-11 09:21:53
"Ania" jest teraz "Jarkiem".
Jarek
2016-01-11 07:52:25
PiS dużo naobiecywał, ale zrobił zupełnie coś innego. Nie szedł do wyborów z hasłami: 1. Zniszczymy Konstytucję. 2. Wrócimy do dobrych PRL-owskich wzorców inwigilacji. 3. Podzielimy ludzi na tych gorszego sortu i genetycznych Polaków. 4. Będziemy lżyć wegetarian i rowerzystów. 5. Obniżymy rangę Polski na arenie międzynarodowej. 6. Zakneblujemy obiektywnych dziennikarzy. 7. Obdarujemy stanowiskami PRL-owskich prokuratorów, zasłużonych niszczeniem opozycji. 8. Wykorzystamy ich doświadczenie w niszczeniu nowej opozycji. 9. Zapewnimy głodowe emerytury. 10. Będziemy lżyć wolontariuszy WOŚP. 11. Itp. itd. Jedyną obietnicą, którą PiS zrealizował, było cofnięcie dzieci o rok w nauce, pewnie dlatego, że uważa, że nasze dzieci są głupsze od niemieckich, które rozpoczynają naukę w wieku 6 lat. A to nieprawda. Nasze dzieci nie są głupsze. Poza tym, robi zupełnie coś innego niż obiecywał.
@Ania
2016-01-10 22:08:55
Wielki strach siedzi w Twoich oczach. Ma postać lżenia, opluwania, mieszania z błotem, fałszywych oskarżeń, kneblowania, reżimowej telewizji i inwigilacji, szukania haków mających skompromitować uczciwych ludzi... PiS rządzi od kilku tygodni. Na prawdę zdążyli już Ci tyle zrobić? NA PRAWDĘ?! Ja zauważyłem, że chcą ludziom wychowującym dzieci dać pomoc finansową, że chcą pozbawić trzaśnięte sądy możliwości odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy, że uszanowali wolę milionów rodziców i przywrócili dobrowolność posyłania dzieci do szkoły od 6 roku życia, że chroni nas przed muzułmańskim najazdem, że przywraca Polsce podmiotową pozycję na arenie międzynarodowej, że napomina zewnętrznych przedsiębiorców do płacenia podatków w Polsce, czyli w kraju, w którym zarabiają, umacnia poczucie narodowej dumy, odrzuca pedagogikę wstydu, przywraca równowagę w mediach publicznych, nawet TVP Info daje się już ze spokojem i sympatią oglądać drugi dzień, że zapowiada podniesienie minimalnej stawki na umowach cywilno - prawnych do 12zł/h i podniesienie kwoty wolnej od podatku, że zapowiada przywrócenie dowolności w przejściu na emeryturę w dotychczasowym wieku... Ja NA PRAWDĘ nie widzę tych zagrożeń, o których piszesz. Buduj z nami Polskę, poniechaj Targowicy. Proszę...
Ostatni raz do zdjeciowej "Anny"...
2016-01-10 21:16:07
Jak w Ministerstwie Sprawiedliwosci uda sie co niektorym Prokuratorom rozszyfrowac zebranych do tej PO-ry PO-nad 200 AFER...to dopiero WYJDZIE NA JAW jacy Ci Twoi PO-lityczni wspol-Ttowarzysze byli wowczas uczciwymi Ludzmi...? A skad w Polsce w ostatnich chocby latach PO-rodzilo sie nagle az tylu miliardowych "Oligarkow"..??
Anna do ?
2016-01-10 21:02:02
Nie wiem, dlaczego twierdzisz, że piszę o polewaniu wodą i pałowaniu. Inne rzeczy tu wymieniłam. I to dwa razy, bo za pierwszym razem też uważałeś, że piszę o polewaniu, a o tym ani słowa nie było. Przeczytaj to po prostu. Nowa władza, która tak obficie kopiuje wzory z PRL-u, powinna zatrudniać trochę sprawniejszych komentatorów. Nie tylko używających opcji "kopiuj-wklej", co sekretarz kazał, ale umiejących trochę czytać.
Proponuje badania Lekarskie,
2016-01-10 20:54:13
Chocby tylko same wypowiedzi rzekomej "Anny" PO-kazuja... jak niski PO-ziom i zaklamanie PO-wyzsi KOD-owcy reprezentuja ! Widac ze prawie 70 letnie zaklamane doswiadczenie z lat 1945-2015 PO-zostalo Im juz w Ich glowach na zawsze...a to juz wskazuje na PO-wazna chorobe bylego Systemu ! !
do Anny
2016-01-10 16:27:39
Jakich metod? O czym ty piszesz kobieto? Nikt nikogo nie knebluje, nie pałuje, a nawet nie polewa wodą. KODziarzy pełno w każdej telewizji i mogą pleść swoje androny do woli. Byłaś za komuny na jakiejś demonstracji? Nie wierzę. Jak w ogóle można robić takie porównania?!
Anna
2016-01-10 16:13:56
Metody, jakich używa PiS, wymieniłam. Warto czytać do końca. Jest wyraźnie napisane: Lżenie, opluwanie, mieszanie z błotem, fałszywe oskarżenia, kneblowanie, do tego wkrótce dojdzie reżimowa telewizja i inwigilacja, szukanie haków mających skompromitować uczciwych ludzi, przekupywanie stanowiskami (już parę osób ze Szczecina dało się kupić)...
@Ania
2016-01-10 12:59:40
A jakich to metod używa PiS wobec KOD? Czy podpala budki strażnika, czy posyła prowokatorów do pochodu, czy pałuje demonstrantów, psika gazem lub leje wodą? A może zatrzymuje uczestników w areszcie?? Obudź się dziewczynko!
Brawo Prawica i tak trzymac,
2016-01-10 12:54:30
KOD-owcy... macie wielkie szczescie, ze tym razem na ta Wasza glupote nie zostana wyslani juz Wasi starzy ZOMO-cy i ORMO-wcy ! !
Antek,
2016-01-10 12:40:40
A ja zastanawiam sie czy ta rzekoma Pani "Anna" ze zdjecia ktora maskuje sie dodatkowo za slonecznymi okularami ( PO-mimo braku slonca ) nie jest Pielegniarka (?) i "zerwala" sie na ta manifestacje z Meskiego Odzialu na Piotra Skargi ??
do "Anna"
2016-01-10 10:19:23
Aniu, to Ty sobie tą maseczkę nieprawidłowo założyłaś ?
Anna
2016-01-10 09:41:56
Dokładnie takich samych metod jakich dziś PiS wobec demonstrantów KOD-u, używali komuniści wobec ludzi walczących za komuny o wolność. Lżenie, opluwanie, mieszanie z błotem, fałszywe oskarżenia, kneblowanie, do tego wkrótce dojdzie reżimowa telewizja i inwigilacja, szukanie haków mających skompromitować uczciwych ludzi, przekupywanie stanowiskami (już parę osób ze Szczecina dało się kupić)... Wierzę jednak, że podobnie jak za komuny, tak i dziś głos uczciwych ludzi nie zamilknie. Nie wszyscy dadzą się kupić, nie każdy się skuli. Warto być przyzwoitym.
SOCHA MIETEK
2016-01-10 08:04:58
WOLNY DEMOKRATYCZNY KRAJ KTO NIE MA CO ROBIĆ A ZABRALI MU DOBRĄ POSADĘ TO WYKRZYKUJE. PRZED LATY CHODZIŁO SIĘ DO PZPR NA PL. ŻOŁNIERZA I SKŁADAŁO SKARGĘ.TEN CAŁY PROCEDER DOTYCZY LUDZI Z PIEDESTAŁU TO JEST W POLSCE 20 PROCENT, W SZCZECINIE TROCHĘ WIĘCEJ .80 PROCENT SPOŁECZEŃSTWA MA DUŻO KONKRETNYCH PROBLEMÓW NP. SŁUŻBA ZDROWIA.PŁACE. ZATRUDNIENIE, ZABEZPIECZENIE SOCJALNE. SŁUCHANIE CO TAM MÓWI PAN KRAŚKO, LIS I KILKU ŚMIESZNYCH DZIENNIKARZY POWODUJE UŚMIECHY I ZAPYTANIA A KTO IM POZWOLIŁ NA TAKIE PR0GRAMY DROGIE I BEZPRODUKTYWNE, DLATEGO PAN PREZES KURSKI DOKONA ANALIZY I UZNA CZY COŚ POLECIĆ DOBREGO DLA NIEKTÓRYCH DZIENNIKARZY CZY PO PROSTU PODZIĘKOWAĆ ZA WSPÓŁPRACĘ CZY TO DZIWNE DLA TEGO PANA KRZYKLIWEGO CO WYPROWADZA LUDZI NA ULICĘ A PRZYJRZEĆ MU SIĘ CZY TO........NIE .....PROSZĘ O TO SPECJALISTĘ Z DWÓCH DZIEDZIŃ KOMUCHÓW JUŻ NIE MA.
@bez znaczenia
2016-01-09 22:25:03
Ale właśnie na tym polega lemingizm. To biedni zmanipulowani ludzie, niezależnie od zasług i tytułów. Tak trudno pojąć?
JKM
2016-01-09 22:17:52
Hahahahaha...Skandowali "Wolne Media" a potem pamiątkowe zdjęcie na tle Ruskiego Rubina , hahahah... To były czasy ... i wolne media ;)
do " bez znaczenia " - Kochani !! Nie jest źle. stado złodziei i rabów
2016-01-09 21:55:21
ciężko wystraszone. Na telefon ? na gębę ? załatwili NA GWAŁT (!!!) sPOkojnego, zrównoważonego, inteligentnego ( pisze "ból" !!) POtomka niepiśmiennych ( uczciwych ) Zabużan i POlnął nam tutaj wykładzik.
Benek
2016-01-09 21:55:15
Ewidentnie zdecydowana większość komentarzy negatywnych pochodzi od jednej osoby. Mili KOD-owcy, nie przejmujcie się tą osobą. Dobrze, że jesteście odważni. Tak trzymać.
bez znaczenia
2016-01-09 21:39:16
Na Wasze zarzuty odpowiadam, widziałam na manifestacji przynajmniej dwie osoby, które nigdy nie afiszowały się ze swoją tragiczną historią i patriotyzmem (m.in. dzieciństwo na zsyłkach, osierocenie, tragiczna młodość w czasach stalinowskich, a mimo to dochowanie wszelkich zasad moralnych i patriotycznych- czy kumacie o co chodzi, obawiam się, że to może niektórych z Was przerastać; dalej- wspaniała karta" w czasach `80, w tym inwigilacja, internowanie; ale wielu prawdziwych poszkodowanych nie obnosi się z tym- w przeciwieństwie do dzisiejszych bohaterów); proszę- nie uogólniajcie, że wyszły komuchy, lemingi i nie wiem kto jeszcze - to ludzie z wielkim dorobkiem naukowym i ogromnym doświadczeniem naszych zawirowań historycznych. Ci, których rozpoznałam na manifestacji z 09.01.2016 ("sztuk dwóch"- może niewiele, ale podnoszę protest, aby nie krzywdzić przynajmniej tych ludzi przez uogólnianie), nie krzywdźcie przez takie szybkie, nieprzemyślane opinie, a przede wszystkim Waszą niewiedzę. Źle to o Was świadczy
taka ta wolnośc była...
2016-01-09 21:02:02
Okazało się, że w latach 2014-2015 w Komendzie Głównej Policji działała specjalna grupa śledczych, która nielegalnie rozpracowywała dziennikarzy ujawniających nagrania z afery taśmowej. Łącznie inwigilowano blisko 80 osób. Powstaje pytanie - dlaczego KOD nie zorganizuje noworocznych demonstracji w obronie masowo podsłuchiwanych dziennikarzy? Czy dlatego, że afera ta dotyczyła ludzi z formacji politycznej, która szła na czele ostatnich manifestacji firmowanych znakiem KOD?
użyjmy mózgu...
2016-01-09 20:55:07
Warto się zastanowić dlaczego po wygranych przez PiS wyborach za naszą zachodnią granicą zapanowała istna histeria? Czy tylko dlatego, że rząd Beaty Szydło planuje wprowadzić podatki bankowe i od sieci handlowych, które najmocniej uderzą w niemieckie supermarkety i banki? A może władze w Berlinie (a w ślad za nimi media kontrolowane przez niemiecki kapitał) najmocniej obawiają się powrotu tematu... reparacji wojennych? Wszak w grę wchodzą roszczenia w wysokości ok. 845 mld USD!
KOD od środka
2016-01-09 19:57:17
Poczytajcie: https://www.facebook.com/mazury/posts/1081968748500537
@do autorki
2016-01-09 19:45:10
Racja. Trafnie napisał Krzysztof Wyszkowski: "Ludzie z KOD, to przeważnie klienci SLD wstydzący się ujawniać jako postkomuna - tak jak niemieccy neonaziści kryli się w ruchu Zielonych".
Rug
2016-01-09 19:42:02
Tak patrzę na te zdjęcia i taka myśli mi przychodzi do głowy, ilu z uczestników tych zgromadzeń czytało tą ustawę ? sądzę że mało kto z tych "ludzików" zna tak naprawdę Konstytucję. Nad hasłem o "wyprowadzaniu miliona polaków na ulice" bym się się zastanowił czy to nie groźba i czy na to nie ma paragrafu. Solidaruchy już wyprowadzali ludzi na ulice i czym to sie skończyło wszyscy pamiętamy.
Jarosław z Warszawy
2016-01-09 19:28:53
Kochane trolle! Nie piszcie tyle, bo widać, że nas zabolały te dzisiejsze tłumy.
bez przyszłości
2016-01-09 18:58:18
przeważają stare bezdzietne komuchy, dla niektórych to pierwsza w życiu demonstracja, na której nie pałują
Maja
2016-01-09 18:47:11
Targowica z KOD-u nie zatrzyma polskiego narodu!
do autorki
2016-01-09 18:38:37
Żenująca i bardzo stronnicza relacja. Ludzie w Szczecinie nie są głupi i wiedzą, kim jest Magdalena Kasznia.To nie nagle spadła z nieba "działaczka KOD", ale osoba związana z konkretnymi partiami (SLD, Dom Wszystkich Polska - od Kalisza, Partia Kobiet itp.) która wiele razy startowała w różnych wyborach.
Benio
2016-01-09 18:22:13
A tu modelowe wykonanie Hymnu. To dla tych, którym dzisiejszy śpiew się nie spodobał. Miłej zabawy. https://www.youtube.com/watch?v=EipqGBh3WBs
pisowiec
2016-01-09 18:19:28
Precz z Wolnymi Mediami!
1/3 tych dementów była przekonana, że bronią Radia Maryja.
2016-01-09 18:12:14
.
Rok 2016-ty,
2016-01-09 18:10:14
A ta "aktorka" na powyzszym zdjeciu, zapomniala lub z wiadomych PO-wodow nie chciala jeszcze dopisac na tych swoich szmacianych ustach... lata 1945 - 2015 ! !
PO wyborczej KLESCE Kom. Oddz. Destabilizacji... w malej akcji,
2016-01-09 17:58:36
A ogladajac filmik to widac i slychac wyraznie... ze nawet nie PO-trafia PO-rzadnie odspiewac Hym, tylko dla "lepszego efektu" wlaczyli sobie plyte czy magnetofon...by rowniez i poprzez Kurier "otumanic" niezorientowanych politycznie mieszkancow Woj. Szczecinskiego ? Ale nie Wasze doczekanie na najblizsze lata ! !
a co na to kody?
2016-01-09 17:48:31
Z odsieczą ekipie z PO, Nowoczesnej i KOD mają przyjść niemieccy politycy i eurokraci z Brukseli, którzy już zdążyli wyrazić "głębokie zaniepokojenie tym co się dzieje w Polsce". Ci sami niemieccy politycy i eurokraci nie wyrażali jednak żadnego zaniepokojenia, kiedy w 2012 roku w Hiszpanii wprowadzono prawo dające możliwość powoływania kierujących mediami publicznymi przez aktualny rząd.
to juz jest komedia
2016-01-09 17:47:23
Himalaje hipokryzji osiągnięte! Dziennikarka Newsweek'a Renata Kim kilka dni temu chwaliła niemieckie media za utrzymywanie cenzury w/s masowego molestowania i ataków na kobiety przez islamskich uchodźców w Niemczech. Dziś przemawiała na demonstracji KOD w/s wolności mediów. Jakby tego było mało - obecny na wiecu Jacek Żakowski stwierdził, że "gdyby media publiczne dobrze spełniły swoją rolę, to PiS nie doszedłby do władzy...". Jednym słowem: Odlot!
Nowa miotla musi zamiatac po swojemu...! !
2016-01-09 17:42:30
A gdzie ten Dziadek z tym bialym plakatem : jeden wodz, jedno prawo i jedno stado byl... przez ostatnie 70 lat...tj. w latch 1945-2015 jak Rzadzil wg. tych 6-ciu Dziadkowych slow...Bierut, Gomulka, Gierek, Jaruzelski i ostanio Tusk oraz Kopacz ? Chyba ze dopiero teraz przyjechal ze Wschodu do Polski, lub PO-prawil mu sie wzrok, sluch i odwaga do udzialu w PO-stkomunistycznej demonstraji oczywiscie w obronie Swoich, co traca PO-stkomunistyczne przywileje...i cieple Stolki ! Reasumujac; LOGICZNYM JEST... by kazdy Nowy Rzad obsadzal strategiczne stanowiska Swoimi Ludzmi ! !
do administratora
2016-01-09 17:38:02
Szanowny Panie o lewackich poglądach a moje komentarze tak bardzo się nie mieszczą w kluczu możliwych ze ich nie upubliczniasz?
głos ze Szczecina
2016-01-09 17:35:29
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że oni naprawdę nie wiedzą w sprawie czego protestują .... jeszcz naocznie nie można stwierdzić niczego ani ocenić owoców tych posunięć - a oni drą kłapaki .... demokracja ... jak uważnie przysłuchać się wypowiedziom Petru PO i KOD-owi to oni na serio nie wiedzą czym ta cała demokracja się je .... co leży u podstaw tego ustroju, czym się ona przejawia itd .... ale gadają i wrzeszczą jak pospolita tłuszcza ... bo im głośniejsze to może będzie ważniejsze .... jak tak dalej będą kłapać po próżnicy to myślą że nowych wyborów się dokłapią ... ale mogą doznać okropnego rozczarowania gdyż (jak sobie zrobiłam rekonesans na własną rękę) to ci co nie byli do głosowania to elektorat PiS w 95 % zatem PO i nowoczesna mogą podzielić los Palikota i SLD .... zatem widzę że głupota nimi kieruje i obstawili niewłaściwy rydwan w wyścigu po stołki .... niestety z każdej ławy się spada z poselskiej też .... tyle że im wyżej się siedzi tym upadek boleśniejszy .... hi, hi
Jola
2016-01-09 17:34:34
To jest demokracja? Wybrany w wyborach powszechnych sejm zdecydował jak ma być wybierany prezes TVP. Zgodnie z prawem minister powołał na prezesa Jacka Kurskiego. Jeszcze chłop nie zaczął dobrze kierować telewizją, a już wiadomo,że będzie to telewizja partyjna , druga telewizja TRWAM. To właśnie jest typowe dla POwskiej i banksterskiej propagandy. Jeszcze nic się nie zmieniło, ale wiadomo, że będzie BE. To dopiero demokracja!!! Mamo Merk na pomoc!!!
konserwatysta
2016-01-09 17:31:59
Pomyślmy logicznie i spokojnie. KOD protestuje tylko z dwóch możliwych przyczyn. Albo demonstranci uważają, że media publiczne były bezstronne, demokratyczne i sprawiedliwe, albo uważają, że te media przestaną lansować lewacki punkt widzenia jako jedynie słuszny. Jeżeli zachodzi pierwsza ewentualność - to znaczy, że demonstrują idioci. Jeżeli druga - kanalie. Ponieważ nie ma trzeciej możliwości, to "gratuluję" takich postaw.
czytelniczka
2016-01-09 17:17:00
Jedno jest pewne.Tak obszerna relacja z tej hucpy.utwierdza mnie w przekonaniu ,że mój Kurier przestał od pewnego czasu być obiektywnym dziennikiem.Szkoda!
Polak
2016-01-09 17:08:22
Mam pytanie czy oni są głupi sami z siebie, czy ktoś im za to płaci ?
@Radek
2016-01-09 17:06:01
Ten rząd nie rządzi nawet 3 miesięcy a ty już wysuwasz tak daleko idące pomówienia. Jak na razie wywiązują się z tego co obiecali. 6 lat ze szkoła.. podatek od banków i marketów. W drodze wiek emerytalny...kwota od podatków... Cała opozycja bardzo się boi że to będzie pierwszy rząd który spełni obietnice i ty chyba też. Dlatego tak bardzo chcecie wcześniejszych wyborów. Wybory będą za 4 lata i jak spełnią to co obiecali to zagłosuje na nich bo będą słowni co jest ewenementem w polityce.
on sa juz nudni
2016-01-09 16:57:07
Jak POkażą kiedy TV miała ludzi z nadania przez czas istnienia spoza ekipy rządzącej to wyjdę i będę protestować do zdarcia gardła z nimi. A tak nie było nigdy wiec nic sensacyjnego się nie dzieje. Wszystko do przewidzenia zgodnie z rozkładem jazdy. Tuba propagandowa zawsze grała jak wiejska kazała. A że wiatr zacznie wiać w nie ich żagle...no cóż KODziarze taka kolej rzeczy. Dorosły umie to przyjąć z godnością. Wy chyba nie...Szkoda zdrowia stać tak na zimnym idźcie do domu bo widać ze już trochę lat macie po zdjęciach waszych a ciągle naiwnie wykorzystują was jak dzieci. Albo jesteście bardzo naiwi albo za bardzo się przyzwyczailiście do koryta które uzupełnia praca szarych ludzi
wybudzony
2016-01-09 16:49:55
Byłem wcześniej na tych protestach. Jednak jak się dowiedziałem ze Pan Kijowski główny organizator KODu nie płaci alimentów i zalega już 80 tyś rodzinie alimentów to nie będę się podpisywac pod akcjami takiego cwaniaka. Jednak to kolejne odgórnie sterowane szambko.
Panie..
2016-01-09 16:39:51
Wybacz tym zagubionym duszą bo nie wiedzą co czynią i daj mi w końcu rozum
coś wam POwiem
2016-01-09 16:37:29
niby tacy nowiecześni od Rysia Swetru mają protestować a to same zagubione czerwone lemingi po 70. Widać ze mrozy odpuściły to się wychylają ze swoich gniazdek. Uważajcie pod nogi bo dziś ślisko. Analogia jedna leming gatunek na wymarciu
Do @DeKODer
2016-01-09 16:36:28
Może ten sąsiad zrozumiał, że warto stanąć w obronie.... Może kiedys on lub jemu podobny stanie w Twojej obronie. Język komentarzy poniżej Twojego wpisu jest jaki jest. Czy czujesz się dumny z epitetów, braku szacunku piszacych?
Ad hej dziewczyny
2016-01-09 16:35:38
Jest pewna granica, której w komentarzach nie powinno się przekraczać. Tu się obraża konkretną osobę. Jest tam administrator?
szczeciniani
2016-01-09 16:30:47
Naprawdę mało tych lewaków w Szczecinie. A jak są to głownie już na wymarciu. Młodzi widać ze mają mózg sprawny i nie chodzą na takie zaKODowane spędziki... Może w tym kraju rzeczywiście będzie dobrze...Daj Boże!
byłem tam zobaczyc
2016-01-09 16:28:34
Postanowiłem ze zobaczę jak to wygląda w realu. Z całym szacunkiem ale długo nie wytrzymałem posłuchałem popatrzyłem o co tym ludziom chodzi. Nawet się pokusiłem i próbowałem porozmawiać ale na próby nawiązaniu dialogu zwyzywał mnie jakiś starszy Pan do kaczystów choć nie byłem na tych wyborach. Albo oni nie są świadomi jak funkcjonuje świat albo te kody to jakaś forma terapii osób za zakładu psychiatrycznego.
Hej dziewczyno z maską !! POwieś ją sobie pionowo.
2016-01-09 16:12:04
Stąd ta wściekłość ??
Janek
2016-01-09 16:06:53
Dla zwolenników PiS, jak ktoś się nie podoba, to zaraz jest komunistą, esbekiem, dzieckiem ZOMO-wca. Takie ograniczone horyzonty!
DeKODer
2016-01-09 16:04:01
W tłumie mój sąsiad o poglądach czerwonych rozgrzanych do granic absurdu - stary ormowiec dziś podnosi ręce w walce o demokracje a kiedyś podnosił ręce na protestującą solidarność i tak samo się pieklił ze ktoś ma inne poglądy od niego. Ten KOD to same u schyłku wieku, czerwone ubeki pieklące się o zmianę systemu.
Radek
2016-01-09 16:03:48
PiS nie umie rządzić. Na kolejną manifestację przyjdzie jeszcze więcej ludzi... z hasłem rozpisania przedterminowych wyborów. Nie chcemy Słońca Korei nad Polską!
Oj joj jo
2016-01-09 16:03:33
"Wstrząsająca relacja". Aż się popłakałam.
Z której choinki się urwaliście?
2016-01-09 15:58:49
Ale pajace!
kibic
2016-01-09 15:55:59
ted ... spokojnie,ich dni są na szczęście policzone.te niby dwa tysiące to margines Szczecina i oni o tym wiedzą.same urzędasy i ludzie powiązani z poprzednią i komunistyczną władzą.
Leszek
2016-01-09 15:46:23
Biedni ludzie, SLD już w grobie, PO właśnie się rozkłada i gnije aż śmierdzi, starzy towarzysze odchodzą..... To już wasz koniec, ostatnie podrygi, czas odejść na śmietnik historii w niesławie. Jedyne co jeszcze możecie, to nauczyć się hymnu Polski (bo słabo śpiewaliście jak na patriotów), no i zewrzeć szeregi (bo coś "rzadki" ten wasz "tłum").
ja
2016-01-09 15:40:30
Rozgonić na 4 wiatry te dotychczasowe wolne meNdia
o matko !
2016-01-09 15:12:58
muzeum komunizmu wyszło na ulice !
:D
2016-01-09 15:06:13
O, znów znajome buźki emerytowanych milicjantów :D Wszystkie media o nich trąbią, a ci bredzą o zamykaniu ust. Śmiech i samozaoranie!
obserwator
2016-01-09 14:38:50
totalne pustaki, sługusy komuchów!
wolne medio
2016-01-09 14:35:20
milijony !
jerzy
2016-01-09 14:34:45
Kochani redaktorzy, czy te fotografie nie mają przypadkiem oddawać (ukrywać) "masowość" manifestacji, jej "ogromną' liczebność. Jeśli tak, to czy nie zakłamujecie rzeczywistości, czy zatem jesteście wiarygodni ? Sami sobie odpowiedzcie na te pytania.
ted
2016-01-09 14:14:54
Gdzie te barany były przez ostatnie lata jak TVP , Polsat i TVN były agencjami propagandowymi PO , jak zwalniano dziennikarzy którzy nie chcieli brać udział w tych kłamstwach i manipulacjach ?? To są Himalaje hipokryzji ze strony tych ludzi !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA