Czwartek 09 lutego 2023r. 
REKLAMA

W nocy kolejny „yellow box” pojawi się w Szczecinie (akt. 1)

Data publikacji: 2019-09-05 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-06 15:26
W nocy kolejny „yellow box” pojawi się w Szczecinie
 

ZDiTM poinformował, że ze względu na warunki atmosferyczne yellow box na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską, o którym mowa była w czwartek, nie został wykonany. Przewidywany termin prac to noc z niedzieli na poniedziałek.

 ***

Wcześniejsza informacja

W nocy z czwartku na piątek (6 września) na kolejnym szczecińskim skrzyżowaniu pojawi się „yellow box”. Chodzi o skrzyżowanie ulic Matejki z Małopolską w kierunku Bramy Królewskiej.

W tym samym czasie odnowione zostanie też oznakowanie na ul. Wierzbowej. Rozważane jest również wprowadzenie „yellow boxów” na skrzyżowaniu ul. Zaleskiego z ul. Wyspiańskiego.

Testowanie „yellow boxów” trwać będzie w Szczecinie do końca października. W miejscach, w których się pojawiają prowadzone są również działania informacyjne skierowane do kierowców, dotyczące zasad poruszania się po skrzyżowaniach.

Angielska nazwa - „yellow box” - odnosi się do wyznaczonego na środku skrzyżowaniu pola, pomalowanego w żółte pasy tworzące kratę, na które nie można wjeżdżać, jeśli nie ma się możliwości jego opuszczenia, czyli wyjazdu ze skrzyżowania.

Ł.T

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

VW
2019-09-06 12:42:22
Dzużo jeszcze takich pomysłow sie lęgnie w głowach urzędasów. Nie lepiej postawić drogówkę i Straż niech zarobią na sukcesywnie wyłączane sekundniki. A przy okazji przeprowadzą korepetycje z opuszczania skrzyżowania. Kto ukarze lub wywali z roboty domorosłych projektantów "turbulencji" na rondach. To co sie w tej chwili dzieje to paranoja. zablokowany Plac Grunwaldzki. Takiego bajzlu to jeszcze nie było. W godzinach szczytu korki w kierunku Pl. Grunwaldzkiego sięgają Al. wyzwolenia, Pl.Rodła, Pl. Żołnierza i szarych szeregów. Alternatywnej Jagiellońskiej nie ma bo gamoniom zachciało się deptaka.
?
2019-09-06 11:48:43
jeleń boks ?
kierowca
2019-09-06 09:44:16
A może wystarczy aby Policjanci bloczkiem mandatowym przypomnieli kierowcom prawo o ruchu drogowym
sekundniki
2019-09-06 09:20:53
nie likwidujcie sekundników - przynajmniej na czerwonym !
Alicja
2019-09-06 07:16:16
Co to jest "Yellow box"? Czy jest to coś unormowane w naszych ustawach i rozporządzeniach? Nie. No to dziękuję, nie stosuję. A nawiasem mówiąc mam prawo jazdy od 30 lat i już 30 lat temu mnie uczyli, że skrzyżowań się nie blokuje, że nie wjeżdża się na skrzyżowanie, jak nie mam miejsca i nie przejmuje się imbecylami co na mnie trąbią. Wystarczy, żeby egzekwować istniejące przepisy a nie zapożyczać coś co nie jest u nas uregulowane i do tego w obcym języku. A gdzie ochrona prawna naszego języka? ustawa o języku polskim się kłania. Jak nie jakiś flowting garden to teraz jakieś yellow box. Co to za wytwory naszego jaśnie panującego chyba lubującego się we wszystkim co obco brzmi, byleby nie po polsku.
A ja przewrotnie
2019-09-05 23:10:44
zapytam się o podstawę prawną takiego oznakowania i ośmielę się prosić redakcje Kuriera o przyciśniecie urzędników miejskich na podstawie jakiego prawa umieszczają na publicznych drogach oznakowanie niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem Ustawa prawo o Ruchu Drogowym wraz z stosownym rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Przypominam że jedynym legalnym znakiem dopuszczonym byłby znak poziomy P-20 z informacja że żaden pojazd nie może się zatrzymać (prawo dopuszcza takie użycie znaku P-20). Czy 30 lat po odzyskaniu niepodległości dalej musimy być zdani na niedouczonych urzędników i prawo powielaczowe...?
Przypomina kierowcom.
2019-09-05 21:41:09
Swietny pomysł. Przypomina kierowcom, żeby nie blokowali skrzyżowań.
Pan Witek
2019-09-05 21:15:34
Półśrodki. Nie sztuka pomalować parę pasków na asfalcie. Zróbcie coś konkretnego, np. wyrzućcie tiry z miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA