Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

W niedzielę dla Ingi na Jasnych Błoniach. Przejażdżka starym autem i zupa rybna od włodarzy Szczecina i Polic

Data publikacji: 2021-05-30 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-30 18:20
W niedzielę dla Ingi na Jasnych Błoniach. Przejażdżka starym autem i zupa rybna od włodarzy Szczecina i Polic
Fot. archiwum rodzinne  

W niedzielę, 30 maja, dobra zabawa na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Już od godziny 10 do 18. Chorą na SMA Ingę z Przęsocina w niezwykły sposób wesprą też prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz burmistrz Polic Władysław Diakun.

W ramach imprezy odbędzie się „Ingusiowy bazarek” a na nim: lody, gofry, wata cukrowa i inne smakołyki, baloniki, zabawki, dla chętnych malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków. Będzie okazja do przejażdżki na kucyku i zrobienia z nim pamiątkowego zdjęcia.

Od godz. 10 do 13 najmłodszych ma zabawiać Klaun Konewka, przewidziane są warsztaty balonowe, puszczanie wielkich baniek i wiele innych atrakcji.

Od godz. 15 do 18 organizatorzy zapowiadają Fabrykę Zabawy: wspólne tańce, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, zabawy z liną i chustą.

Będzie też okazja do przejażdżki amerykańskimi samochodami, a w południe z wizytą na Jasnych Błoniach zapowiedzieli się Motocykliści o Wielkich Sercach.

Prezydent i burmistrz wspierają Ingę

Ingę wesprą prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz burmistrz Polic Władysław Diakun. Ten pierwszy zaproponował niezwykłą przejażdżkę. "Ciasta nie piekę, ale oferuję siebie w roli szofera i mojego Fiata 125p z 1973 roku. Oczywiście w zamian za hojne datki. Będę na miejscu od 14:00. Będziecie? Zapraszam!" - napisał Piotr Krzystek.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i jego fiat 125 p z 1973 r.

Burmistrz Polic postawił z kolei na atrakcje kulinarne. "W niedziele, na Jasnych Błoniach, zaoferuję Państwu to co najlepszego osada rybacka może zaoferować. W imieniu małej Ingi zaserwuję Państwu zupę rybną z najpyszniejszych ryb z Zalewu Szczecińskiego. Zapraszam na smaczną oraz zdrową zupę z ryb od lokalnych rybaków. Każdy kto skosztuje zupy wesprze #bohaterskaINGA. Zupę będę serwował od godz. 15:00 do wyczerpania zapasów" - napisał Władysław Diakun.

Burmistrz Polic Władysław Diakun wspiera Ingę z Przęsocina

Trwa akcja „Deser dla Ingi”

Na sobotę i niedzielę zaplanowano też akcję „Deser dla Ingi”. Do niej włącza się branża gastronomiczna. W wielu lokalach (kawiarniach, restauracjach, cukierniach, lodziarniach i innych punktach) dostępny będzie specjalny deser dla Ingi – dochód z jego sprzedaży zasili zbiórkę na leczenie dziewczynki. Lista lokali uczestniczących w tej akcji dostępna jest na stronie facebookowej wydarzenia: „Deser dla Ingi – pokonać SMA” (w zakładce: „Dyskusja”).

Inga Niedźwiecka z Przęsocina choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i ratunkiem dla niej jest terapia genowa, która kosztuje ponad 9,5 miliona złotych. Zbiórka pieniędzy na ten cel trwa od grudnia ubiegłego roku. Do zebrania pozostało jeszcze ok. 5 milionów złotych.

Więcej o Indze i o tym, jak można ją wesprzeć, na stronie fundacji: https://www.siepomaga.pl/inga-sma

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

LUDZIE!!!
2021-06-14 07:52:13
Darujcie już sobie tą politykę!!! Chodzi o dziecko któremu trzeba pomóc...
jerzyn
2021-05-30 18:08:15
@do samerytanin inaczej a tym czasem prosiak z Torunia ciągnie miliony z emerytów i z naszych podatków i ciągle mało i mało
@Samarytanin inaczej
2021-05-30 18:03:02
WOŚP nie robi zbiórek dla indywidualnych osób. Zbiera na sprzęt, który przekazany służbie zdrowia, ratuje życie bardzo wielu osobom. Ty to wiesz, ale jesteś trollem, który jątrzenie ma we krwi, więc perfidnie kłamiesz. PS. Gdybyś kiedyś potrzebował pomocy medycznej wymagającej użycia specjalistycznej aparatury, nie omieszkaj zaznaczyć, żeby nie było na niej serduszka WOŚP, tępy dzbanie.
Zosia
2021-05-30 11:35:32
@Samarytanin inaczej zmień nick na inteligentny inaczej, a najlepiej na Pinokio bis i idź do spowiedzi, bo kłamiesz.
Samarytanin inaczej
2021-05-30 10:15:53
A tymczasem Juruś w różowych okularach, dla którego dzieci zebrały miliony, za te pieniądze w Zachodniopomorskiem szykuje bajorka z błotem, żeby mogły w nim taplać się... A, nie zgadłeś - właśnie że nie dla świń.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ