Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Dzień Dziecka z małą Ingą. Imprezy w Policach i Szczecinie

Data publikacji: 2021-05-28 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-29 15:53
Dzień Dziecka z małą Ingą. Imprezy w Policach i Szczecinie
Przyjdź na festyny do Polic i na Jasne Błonia i wesprzyj leczenie małej Ingi. Fot. archiwum prywatne rodziców Ingi  

W ten weekend świętują przede wszystkim dzieci. Imprez z okazji ich (nadchodzącego) święta nie zabraknie. A zabawę można połączyć z pomaganiem. Dla małej Ingi z Przęsocina, która choruje na SMA i potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej, organizowane są dwa festyny: w sobotę w Policach, a w niedzielę w Szczecinie. Atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie.  Dochód z tych imprez zasili konto zbiórki na leczenie dziewczynki.

W sobotę, 29 maja, wojownicy małej Ingi z Przęsocina zapraszają na Dzień Dziecka. Wyjątkowa zabawa odbędzie się w Policach – na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej. Początek już o godz. 11.00, Impreza potrwa do godz. 17. Atrakcji nie zabraknie.

- Czy Twoje dziecko marzy o przejażdżce wielkim amerykańskim krążownikiem szos, samochodem policyjnym lub motorem? Jeśli tak, to najwyższy czas wybrać się na Ingusiowy Dzień Dziecka! - zachęcają organizatorzy i obiecują dużo pozytywnych emocji.

Tego dnia do Polic przyjadą zabytkowymi samochodami amerykańskimi (w tym policyjnymi) członkowie Stowarzyszenia Szczecińskie Am’cary i Stajnia Zachód Mustang. Motocyklami zaś na imprezę dotrą przedstawiciele Stowarzyszenia Motocyklowego „Sokół” z Polic.

Ekspozycja samochodów i motocykli odbędzie się na parkingu samochodowym przy pętli autobusowej 107 w Policach (przy polanie za Szkołą Podstawową nr 8). Przejazd amerykańskimi samochodami (w tym policyjnym) ma być możliwy od godz. 11.30 do godz. 15.00.

Inga Niedźwiecka z Przęsocina z rodzicami

Na tym festynie będzie też bazarek z pysznościami dla dorosłych i najmłodszych – na nim oferowane będą wytrawne potrawy i łakocie przygotowane przez mieszkańców Przęsocina, polickich osiedlowców oraz rady sołeckie.

To oczywiście Dzień Dziecka, więc organizatorzy przygotowują masę atrakcji przede wszystkim dla najmłodszych: dmuchańce, balony, watę cukrową, gofry i wiele niespodzianek. Ma być m.in. możliwość przejażdżki na kucyku.

Dochód z tej imprezy zasili konto zbiórki dla Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina. Dziewczynka choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i ratunkiem dla niej jest terapia genowa, która kosztuje około 9,5 miliona złotych. Zbiórka pieniędzy na ten cel trwa od grudnia ubiegłego roku. Do zebrania pozostało jeszcze ponad 5 milionów złotych.

Więcej o Indze i o tym, jak można ją wesprzeć, na stronie fundacji Siepomaga: www. siepomaga.pl/inga-sma

***

A w niedzielę, 30 maja, dobra zabawa szykuje się na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Już od godziny 10 do 18.

Także tutaj będzie „Ingusiowy bazarek” a na nim: lody, gofry, wata cukrowa i inne smakołyki, baloniki, zabawki, dla chętnych malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków. Będzie okazja do przejażdżki na kucyku i zrobienia z nim pamiątkowego zdjęcia.

Od godz. 10 do 13 najmłodszych ma zabawiać Klaun Konewka, przewidziane są warsztaty balonowe, puszczanie wielkich baniek i wiele innych atrakcji.

Od godz. 15 do 18 organizatorzy zapowiadają Fabrykę Zabawy: wspólne tańce, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, zabawy z liną i chustą.

Będzie też okazja do przejażdżki amerykańskimi samochodami, a w południe z wizytą na Jasnych Błoniach zapowiedzieli się Motocykliści o Wielkich Sercach.

Ingę wesprą prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz burmistrz Polic Władysław Diakun.

Na sobotę i niedzielę zaplanowano też akcję „Deser dla Ingi”. Do niej włącza się branża gastronomiczna. W wielu lokalach (kawiarniach, restauracjach, cukierniach, lodziarniach i innych punktach) dostępny będzie specjalny deser dla Ingi – dochód z jego sprzedaży zasili zbiórkę na leczenie dziewczynki. Lista lokali uczestniczących w tej akcji dostępna jest na stronie facebookowej wydarzenia: „Deser dla Ingi – pokonać SMA” (w zakładce: „Dyskusja”).

Inga Niedźwiecka z Przęsocina choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i ratunkiem dla niej jest terapia genowa, która kosztuje ponad 9,5 miliona złotych. Zbiórka pieniędzy na ten cel trwa od grudnia ubiegłego roku. Do zebrania pozostało jeszcze ok. 5 milionów złotych.

Więcej o Indze i o tym, jak można ją wesprzeć, na stronie fundacji: https://www.siepomaga.pl/inga-sma

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Budowlaniec
2021-05-31 07:12:36
Jak to gdzie jest państwo? Było od poczęcia do narodzenia.
klemens
2021-05-29 15:51:36
dla jasności . Ile zarobią organizatorzy , a ile wpadnie do kieszeni rodziców ? Dochód a przychód z imprezy to znaczna różnica . Jak widać , nie ma pomocy za darmo .
pytam
2021-05-29 09:13:25
GDZIE JEST PAŃSTWO PiS ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ