Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W kwiatowym żywiole [GALERIA]

Data publikacji: 23 listopada 2016 r. 18:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
W kwiatowym żywiole
Fot. Sylwiusz MOŁODECKI  

W środowy ranek (23 listopada) krokusowa rewolucja zawitała na ul. Dubois w Szczecinie przed budynek Zespołu Szkół nr 16. Ledwie godzinę później dołączyły do niej żabki, biedronki, promyczki i motylki z przedszkola nr 5 przy ul. Tomaszowskiej, nieopodal Stawu Brodowskiego, nad którym z Czytelnikami naszej gazety w październiku posadziliśmy kwiaty wiosny.

Na zaproszenie Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo krokusy przy ul. Dubois sadzili uczniowie klasy IV b I VI c. Do posadzenia było 500 cebulek przekazanych przez Urząd Miejski i 1250 podarowanych przez osiedlowców. W sadzeniu krokusów uczestniczył Henryk Szelągiewicz, przewodniczący RO Drzetowo-Grabowo.

- Mam już plany, gdzie na naszym osiedlu posadzimy krokusy w przyszłym roku. Pieniądze są zarezerwowane - zapewnia H. Szelągiewicz. 

Wraz z wychowankami cebulki sadziły opiekunki klas Monika Franczak i Anna Binkowska.

- Takie akcje są ze wszech miar potrzebne. Uczą dzieci szacunku do miejsca, w którym mieszkają i żyją. Dzięki takim akcjom Szczecin jest ładny i kolorowy - podsumowuje pani Anna. W sadzeniu 400 krokusów przekazanych przez Urząd Miejski przy ul. Tomaszowskiej brali udział wszyscy: od malucha do starszaka. Prace nadzorowała Monika Wielba, dyrektor placówki.

- Nie są to pierwsze krokusy posadzone w przedszkolu tej jesieni. Wcześniej posadziliśmy już 300 sztuk jak co roku podczas naszej lokalnej akcji "całe przedszkole w kwiatach". Braliśmy także udział w obsadzaniu krokusami Stawu Brodowskiego z Kurierem Szczecińskim - przypomina pani Monika. - Jesteśmy już 4-gwiazdkowym przedszkolem. To zobowiązuje - dodaje z dumą.

(MIR, SM)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA