czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dorzucanie krokusowych kolorów

Dorzucanie krokusowych kolorów

Dorzucanie krokusowych kolorów
Data publikacji: 2016-11-22 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 424 174664

Tym razem w „pięknych okolicznościach przyrody", czyli w Wielgowie oraz w niepowtarzalnej zielonej ostoi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 przy ul. Jagiellońskiej, rozwinęła swój sztandar „krokusowa rewolucja". Kolejne trawniki zmieniając w kwiatowe dywany, które będą budzić Szczecin na wiosnę.

To już piąta edycja tej wielkiej społecznej akcji, w której tysiące szczecinian wraz z „Kurierem" zmienia Szczecin na lepsze: na trawnikach przy domach i ulicach, miejskich skwerach i placach sadząc krokusowe pola. Wzorem tych z Jasnych Błoni.
- Zachwycają rozkwitające kolorami kwiatów kobierce na szczecińskich Błoniach, więc postanowiliśmy przenieść trochę tej magii również na nasze zieleńce. Zatem dorzucamy kolorów w Wielgowie: 2,5 tysiącami krokusów. Licząc, że dzięki nam będzie jeszcze piękniejsze - mówiła Teresa Szczepańska, przewodnicząca Rady Osiedla Wielgowo, Zdunowo i Sławociesze wraz z innymi mieszkańcami, głównie najmłodszymi, sadząc we wtorek (22 bm.) kwiatowe cebule na terenach zielonych przy ul. Wiślanej i Bałtyckiej. - Świetna sprawa, polecam wszystkim udział w takiej akcji: dla dobra wspólnego i osobistej satysfakcji.

Krokusy w Wielgowie sadziły „Motylki" i „Pajacyki", czyli przedszkolaki z miejscowej filii PP nr 45, a także wychowankowie Katarzyny Chwil-Żerebeckiej z Zespołu Szkół nr 13 (klasa VI B SP nr 13).
- Niestety, mamy w Wielgowie spory i nieustający problem z buchtującymi dzikami, więc nie ryzykowaliśmy: posadziliśmy krokusy na trawnikach osłoniętych siatką. Wprawdzie nie będą ogólnodostępne, bo znajdują się na terenie przedszkola i szkoły, ale gdy rozkwitną na pewno będą cieszyć oczy wszystkich mieszkańców. Pozytywna moc filetowych płatków będzie z nami! - z uśmiechem dodawała Teresa Szczepańska.

We wtorek „krokusowa rewolucja" wraz z jej współtwórcami, czyli Marią Myśliwiec i Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów", dotarła także w rejon parku Noakowskiego, a konkretnie na tereny zielone Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 przy ul. Jagiellońskiej. Miejsce nieprzypadkowe, bo wielokrotnie nagradzane zarówno w „Całym Szczecinie w kwiatach" - najbardziej prestiżowym z zielonych konkursów naszego miasta, jak też w rywalizacji ph. „Zielona Szkoła - nasza przygoda z przyrodą".

- Dobrą tradycję naszej placówki kontynuujemy krokusami - stwierdziła Wioleta Herman, koordynatorka odcinka „krokusowej rewolucji" w tej placówce. - W październiku sadziliśmy ich tysiące na Różance wraz z „Kurierem" i jego czytelnikami oraz prezydentem miasta. Teraz sadzimy 850 kolejnych na własnym terenie: na kwietnikach od strony ulicy, więc wiosną będą ożywiać kolorami i upiększać całą okolicę. Dając nam wszystkim sporo radości!

Również w środę (23 bm.) „krokusowa rewolucja" weźmie we władanie kolejne z miejskich terenów zielonych. Tym razem za sprawą uczniów z Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Emilii Plater, przedstawicieli Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo, jak również przedszkolaków i pracowników PP nr 5 przy ul. Tomaszowskiej. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów Dorzucanie krokusowych kolorów

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy