Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Dorzucanie krokusowych kolorów

Data publikacji: 22 listopada 2016 r. 15:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Dorzucanie krokusowych kolorów
 

Tym razem w „pięknych okolicznościach przyrody", czyli w Wielgowie oraz w niepowtarzalnej zielonej ostoi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 przy ul. Jagiellońskiej, rozwinęła swój sztandar „krokusowa rewolucja". Kolejne trawniki zmieniając w kwiatowe dywany, które będą budzić Szczecin na wiosnę.

To już piąta edycja tej wielkiej społecznej akcji, w której tysiące szczecinian wraz z „Kurierem" zmienia Szczecin na lepsze: na trawnikach przy domach i ulicach, miejskich skwerach i placach sadząc krokusowe pola. Wzorem tych z Jasnych Błoni.
- Zachwycają rozkwitające kolorami kwiatów kobierce na szczecińskich Błoniach, więc postanowiliśmy przenieść trochę tej magii również na nasze zieleńce. Zatem dorzucamy kolorów w Wielgowie: 2,5 tysiącami krokusów. Licząc, że dzięki nam będzie jeszcze piękniejsze - mówiła Teresa Szczepańska, przewodnicząca Rady Osiedla Wielgowo, Zdunowo i Sławociesze wraz z innymi mieszkańcami, głównie najmłodszymi, sadząc we wtorek (22 bm.) kwiatowe cebule na terenach zielonych przy ul. Wiślanej i Bałtyckiej. - Świetna sprawa, polecam wszystkim udział w takiej akcji: dla dobra wspólnego i osobistej satysfakcji.

Krokusy w Wielgowie sadziły „Motylki" i „Pajacyki", czyli przedszkolaki z miejscowej filii PP nr 45, a także wychowankowie Katarzyny Chwil-Żerebeckiej z Zespołu Szkół nr 13 (klasa VI B SP nr 13).
- Niestety, mamy w Wielgowie spory i nieustający problem z buchtującymi dzikami, więc nie ryzykowaliśmy: posadziliśmy krokusy na trawnikach osłoniętych siatką. Wprawdzie nie będą ogólnodostępne, bo znajdują się na terenie przedszkola i szkoły, ale gdy rozkwitną na pewno będą cieszyć oczy wszystkich mieszkańców. Pozytywna moc filetowych płatków będzie z nami! - z uśmiechem dodawała Teresa Szczepańska.

We wtorek „krokusowa rewolucja" wraz z jej współtwórcami, czyli Marią Myśliwiec i Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów", dotarła także w rejon parku Noakowskiego, a konkretnie na tereny zielone Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 przy ul. Jagiellońskiej. Miejsce nieprzypadkowe, bo wielokrotnie nagradzane zarówno w „Całym Szczecinie w kwiatach" - najbardziej prestiżowym z zielonych konkursów naszego miasta, jak też w rywalizacji ph. „Zielona Szkoła - nasza przygoda z przyrodą".

- Dobrą tradycję naszej placówki kontynuujemy krokusami - stwierdziła Wioleta Herman, koordynatorka odcinka „krokusowej rewolucji" w tej placówce. - W październiku sadziliśmy ich tysiące na Różance wraz z „Kurierem" i jego czytelnikami oraz prezydentem miasta. Teraz sadzimy 850 kolejnych na własnym terenie: na kwietnikach od strony ulicy, więc wiosną będą ożywiać kolorami i upiększać całą okolicę. Dając nam wszystkim sporo radości!

Również w środę (23 bm.) „krokusowa rewolucja" weźmie we władanie kolejne z miejskich terenów zielonych. Tym razem za sprawą uczniów z Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Emilii Plater, przedstawicieli Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo, jak również przedszkolaków i pracowników PP nr 5 przy ul. Tomaszowskiej. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA