sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Tygryski, kolory i kwiaty

Tygryski, kolory i kwiaty [GALERIA]

Tygryski, kolory i kwiaty
Data publikacji: 2016-11-21 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21 17:48
Wywietleń: 2083 174580

Na liczniku jest już niemal sto tysięcy kwiatów, a kalendarz sadzenia kolejnych zapełniony aż do grudnia. To najlepszych dowód na to, jak obraz nie tylko Szczecina, ale również wielu innych ośrodków w Zachodniopomorskiem, zmienia "krokusowa rewolucja" - wielka społeczna akcja dla zielonego miasta.

Tej jesieni wystartowała jej 5. edycja. Od tygodni więc sadzimy krokusy wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nas budziły na wiosnę kolorami i mocą pozytywnej energii: przy domach i ulicach, opodal miejsc nauki i pracy, a też na terenach rekreacyjnych, gdzie najchętniej spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Z naszym "Kurierem" oraz współorganizatorami wydarzenia: Marią Myśliwiec oraz Sylwiuszem Mołodeckim z "Zielonych Ogrodów".

Na tej zasadzie tylko w ten weekend pola tych kwiatów posadziły dzieciaki z Przedszkola Publicznego nr 65 „Zatoczka” przy ul. Jana Chryzostoma Paska (400 szt.), uczniowie Gimnazjum nr 9 - przy ul. Dunikowskiego (1 tysiąc szt.), a przy ul. Złotowskiej - podopieczni Ewy Klebieko, czyli reprezentacja SP nr 7 (500 szt.). Natomiast w poniedziałek (21 bm.) "krokusowa rewolucja" trafiła najpierw w rejon ul. Monte Cassino, gdzie kwiatowe cebule sadziły przedszkolaki z  "Żagielka" - grupy Tygrysków oraz Żaczków (400 szt.) - wsparte przez Aleksandrę Ciszewską, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Aby następnie dać się ponieść na zieleńce przy ul. Zdrojowej - maluszkom ze żłobka oraz starszakom z niepublicznych placówek pn. "Familijne Omnibusy".

- To świetna akcja, w której bierzemy udział nie po raz pierwszy - mówiła Katarzyna Krzykowiak-Rosiecka, koordynatorka placówek. - Tym razem wraz z wychowankami posadziliśmy 800 krokusów. I jak oni z niecierpliwością czekamy na kolory, jakimi rozkwitną na wiosnę. Dla dzieci to świetna okazja do przygody, czyli osobistego doświadczenia przyrody. Uczą się sadzić kwiaty, a potem szanować efekty swej pracy. 

Dzieci miały tym większą frajdę, że w nagrodę czekały na nich gadżety "krokusowej rewolucji": od pamiątkowych gwiazdek po balony.

- Radością jest patrzeć, z jaką pasją i zapałem w wir "krokusowej rewolucji" angażuje się właśnie najmłodsze pokolenie szczecinian. Pewnie nie mają jeszcze świadomości, że właśnie takim działaniem zmieniają nie tylko swoje otoczenia, ale też estetykę całego miasta. Na lepsze i na pokolenia. Dlatego przed nimi: czapki z głów! - komentował Sylwiusz Mołodecki.

Do tej pory "krokusowa rewolucja" dotarła także daleko poza Szczecin, bo m.in. do Łobza, Reska, Międzywodzia, Nowogardu i Mechowa. A już we wtorek (22 bm.) - ruszy na Wielgowo, do Żydowiec i Klucza. Jej sztandar poniosą miejscowe Rady Osiedla, wsparte przez uczniów Zespołu Szkół nr 13 oraz Przedszkola Publicznego nr 45. Ostatni wtorkowy przystanek "krokusowy" zaplanowano w Zespole Szkół Specjalnych - przy ul, Jagiellońskiej. Zatem: do zobaczenia! 

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciach: społeczników "krokusowej rewolucji" w tym roku wsparł zarówno nasz "Kurier", jak też Urząd Miejski w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty Tygryski, kolory i kwiaty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie