wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Tramwaje i sprzeczne interesy

W KURIERZE: Tramwaje i sprzeczne interesy

W KURIERZE: Tramwaje i sprzeczne interesy
Data publikacji: 2016-03-03 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2329 122126

W tym miesiącu na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami Gumieniec urzędnicy magistratu mają pokazać przyjęte rozwiązania po analizie wnoszonych uwag, sugestii, a także stan projektu budowy torowiska tramwajów do granic administracyjnych miasta z nową pętlą przy CH Ster. Minął właśnie kwartał od spotkania konsultacyjnego w tej sprawie z 30 listopada 2015 r. Inwestycja ta wciąż wywołuje kontrowersje.

Ekonomiczny sens całego przedsięwzięcia od zarania pomysłu kwestionuje część radnych. Teraz spór nabrał dodatkowo rumieńców, bo mieszkańców zdążyła poróżnić dla odmiany kwestia, czy wobec planu wydłużenia torowiska i budowy nowej pętli autobusowo-tramwajowej należy zlikwidować odcinek torów od pętli przy ul. Kwiatowej przez ul. Okulickiego do ronda Gierosa, czy - jak zakładają koncepcje opracowane na zlecenie magistratu – go pozostawić. Trwa batalia na listy i prezentowanie w nich przeciwstawnych stanowisk i opinii.

Jako pierwsi głos zabrali zwolennicy utrzymania obecnego połączenia tramwajowego przez ul. Okulickiego niezależnie od planów rozbudowy trasy do rogatek miasta i dociągnięcia jej z nową pętlą w bezpośrednie sąsiedztwo Mierzyna. W piśmie do wydziału inwestycji miejskich urzędu miasta stanowczo sprzeciwiają się planom likwidacji tej nitki trasy tramwajów. ©℗

Mirosław WINCONEK

Więcej w czwartkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu z 3 marca 2016 r.

Na zdjęciu: Równolegle do sporu o sens wydłużania trasy tramwajów pod rogatki Szczecina do CH Ster na Gumieńcach toczy się spór o to, czy pozostawić czy zlikwidować obecny odcinek torowiska biegnący od pętli przy ul. Kwiatowej przez ul. Okulickiego do ronda Gierosa.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie