Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE: Tramwaje i sprzeczne interesy

Data publikacji: 03 marca 2016 r. 12:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
W KURIERZE: Tramwaje i sprzeczne interesy
Równolegle do sporu o sens wydłużania trasy tramwajów pod rogatki Szczecina do CH Ster na Gumieńcach toczy się spór o to, czy pozostawić czy zlikwidować obecny odcinek torowiska biegnący od pętli przy ul. Kwiatowej przez ul. Okulickiego do ronda Gierosa. Fot. Mirosław WINCONEK  

W tym miesiącu na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami Gumieniec urzędnicy magistratu mają pokazać przyjęte rozwiązania po analizie wnoszonych uwag, sugestii, a także stan projektu budowy torowiska tramwajów do granic administracyjnych miasta z nową pętlą przy CH Ster. Minął właśnie kwartał od spotkania konsultacyjnego w tej sprawie z 30 listopada 2015 r. Inwestycja ta wciąż wywołuje kontrowersje.

Ekonomiczny sens całego przedsięwzięcia od zarania pomysłu kwestionuje część radnych. Teraz spór nabrał dodatkowo rumieńców, bo mieszkańców zdążyła poróżnić dla odmiany kwestia, czy wobec planu wydłużenia torowiska i budowy nowej pętli autobusowo-tramwajowej należy zlikwidować odcinek torów od pętli przy ul. Kwiatowej przez ul. Okulickiego do ronda Gierosa, czy - jak zakładają koncepcje opracowane na zlecenie magistratu – go pozostawić. Trwa batalia na listy i prezentowanie w nich przeciwstawnych stanowisk i opinii.

Jako pierwsi głos zabrali zwolennicy utrzymania obecnego połączenia tramwajowego przez ul. Okulickiego niezależnie od planów rozbudowy trasy do rogatek miasta i dociągnięcia jej z nową pętlą w bezpośrednie sąsiedztwo Mierzyna. W piśmie do wydziału inwestycji miejskich urzędu miasta stanowczo sprzeciwiają się planom likwidacji tej nitki trasy tramwajów. ©℗

Mirosław WINCONEK

Więcej w czwartkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu z 3 marca 2016 r.

Na zdjęciu: Równolegle do sporu o sens wydłużania trasy tramwajów pod rogatki Szczecina do CH Ster na Gumieńcach toczy się spór o to, czy pozostawić czy zlikwidować obecny odcinek torowiska biegnący od pętli przy ul. Kwiatowej przez ul. Okulickiego do ronda Gierosa.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA