sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kontrowersyjny?

Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kontrowersyjny?

Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kontrowersyjny?
Data publikacji: 2016-03-02 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2413 122059

Marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, zorganizowany przez środowiska prawicowe w Koszalinie, wzbudził kontrowersje. Członkowie partii Razem oprotestowali obecność wiceprezydenta Koszalina Andrzeja Kierzka, jak mówili, ręka w rękę z Obozem Narodowo-Radykalnym (ONR) przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego.

Dziś do prezydenta Koszalina trafiło pismo Zarządu Okręgu Partii Razem. 5-osobowe gremium wyraża sprzeciw wobec wspierania organizacji wrogiej demokracji i prawom człowieka, pod płaszczykiem patriotyzmu. Zdziwiła ich także obecność samorządowców i parlamentarzystów, m.in. radnego Mirosława Skórki i posła Stefana Romeckiego, wśród uczestników wtorkowego marszu.

- Władze legitymizują obecność ONR w przestrzeni publicznej, chociaż organizacja propaguje język nienawiści i przemocy - uważa Jacek Wezgraj.

Podkreśla, że ONR ma zarzuty lansowania idei faszyzmu i nazizmu, a przykładowo w Brzegu stowarzyszenie zostało zdelegalizowane.

- Domagamy się przeprosin i obietnicy, że demokratycznie wybrani przedstawiciele Koszalina nie skorzystają z zaproszenia na wydarzenia organizowane przez antydemokratycznych radykałów z ONR-u - dodał Michał Kaczmarek, inny z sygnatariuszy pisma do prezydenta Koszalina.

Ratusz ripostuje, że przedstawiciele władz miejskich są reprezentowani nie tylko na manifestacjach organizacji prawicowych, bo też na uroczystościach ugrupowań lewicowych, np. w obchodach 1-Majowego Święta Pracy.

- Protestują zawsze ci, którzy myślą inaczej - ocenia wiceprezydent Andrzej Kierzek. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

rob
Pislamisci moze nie daza do wojny domowej??? otoz daza : jezykiem wykluczenia, obrazy i kamapnia nienawisci, brakiem pola do porozumenia, grupami rekonstrukcyjnymi, zroganizawanymi grupami kibolskimi itp itp.Krol Jaro tylko czeka na bulawe i do boju.I to nie jest efekt jakiejkolwiek propagandy tylko obsEbserwacja codziennego dnia i tego co sie mowi.A mowi sie zle i deprecjonuje sie kazdego kto mysli inaczej.Juz dzialaj sa bojowki napadajace na obcokrajowcow to tylko krok do przelewu krwi.O to Wam chodzi pislamisci i waszej TVPIS
2016-03-03 13:11:06
@rob
Tak! Pis dąży do powstania zbrojnego :)) będzie to pierwszy wypadek w historii, kiedy ugrupowanie sprawujące pełną władzę dąży do wywołania powstania :)) Co oni w tym TVN z wami robią? Są skuteczniejsi w redukowaniu mózgu niż dopalacze. Jeśli marzy Ci się powstanie, to pogadaj z ikoną KOD-u L. Wałęsą, który bajdurzył ostatnio o wojnie domowej i stawaniu na barykadzie. Myślę, że obaj znajdujecie się na podobnym poziomie intelektualnym.
2016-03-03 12:09:48
rob
w 1989 roku wojny domowej i rozlewu krwi nie bylo, a teraz widac ze gdyby byla to bylby etos bo polala sie krew, czuc chce rozlania krwi czy bojowki pislandu daza do zbrojnego powstania???
2016-03-03 09:14:24
@ccc
A nie przypadkiem ostatni żołnierze AK otrzymywali od tych protoplastów wille na Żoliborzu? Albo inaczej, dlaczego jedni AK-owcy dostawali kulę w łeb a inni AK-owcy wille?
2016-03-02 21:44:25
Leopatriot
ONR czy narodowców można nie lubić, ale czy tym RAZEMowcom nie przeszkadzał palikot , który kipiał nienawiścia bardziej niż 10 ONRów razem wziętych . Gdzie byli jedynie słuszni działacze tej partii, gdy POwcy sypali teksty o dożynaniu watahy, polowaniu na kaczki . Gdzie byli jak pijane bydło napuiszczane przez GW pluło na starszych ludzi , popychało ich i sikało do zniczy . Gdzie sa , jak dziś szKODnicy oficjalnie domagają się polskiego majdanu ?? Czy dzisiejsza lewica musi być zawsze wybiórcza ??Aha - jak partia RAZEM przeciwstawia się radykalizmowi islamskiemu ?? bo niby się przeciwstawia , ale tego nie widać :P 140
2016-03-02 19:32:27
warcisław
Po wpisach widać jaką nienawiścią zieją ci ludzie. Jak mam rozumieć popierają zabijanie jednych Polaków przez drugich Polaków tylko dlatego, że mają inne poglądy. Ciemny lud wszystko kupi, a takimi dobrze się rządzi.
2016-03-02 19:21:06
@ccc
Dokładnie masz rację! Co za zbieg okoliczności, że w Koszalinie właśnie jest pochowany bezkarny przez całe życie komunistyczny tow. prokurator Wacław Krzyżanowski, który doprowadził w 1946 roku do rozstrzelania 17 letniego dziecka (sanitariuszki Inki), 19 letniego chłopaka (za upolowanie sarny w lesie). Chciał jeszcze kary śmierci dla 16 letniego chłopca za zbieranie zardzewiałych karabinów do zabawy w strzelanego (tu przed dokonaniem kolejnej zbrodni powstrzymał go sąd skazując chłopca na 7 lat. Co za "łaska" komuchów, tylko 7 lat za zabawę!). Za rządów POstkomunistów pochowano go z honorami wojskowymi.
2016-03-02 18:44:43
Farbowane liski podnoszł łby
Komuchy, wasze dokonania pamiętam aż nadto. Przemoc, mordy, terroryzowanie własnego społeczeństwa, inwigilacja, ograniczanie wolności na każdym kroku, super wyposażone sklepy dla posiadaczy walut waszych wrogów i puste półki dla posiadaczy waluty krajowej... Świeżo w pamięci mam też wasz ogromny entuzjazm dla osiedlenia na naszych ziemiach islamskich nachodźców... wykorzystajcie szansę żeby milczeć albo spier***cie! Drugiej grubej krechy nie będzie!
2016-03-02 18:24:49
ccc
to własnie protoplaści partii Razem z UB,KBW i MO mordowali ostatnich żołnierzy Armii Krajowej.Przyzwoity człowiek powinien tą komunistyczną hołotę z partii Razem omijać szerokim łukiem.
2016-03-02 18:21:04
@
PO to był okrągły stół, magdalenka i gruba kreska, by komuchom włos z głowy nie spadł. Do dziś przy korycie siedzą i pod parasolem osłon kolesi którym władzę oddali.
2016-03-02 16:09:42
dareczek66
Partia RAZEM i 5 protestujacych?? Czyzby nie podobaly im sie marsze w uczceniu Zolnierzy WYKLENTYCH -godzi w dobre imie ich przodkow ??
2016-03-02 15:22:50
Hmcm
A kim ważnym jest ten pan Jacek, skoro nawet nie napisano kogo reprezentuje?
2016-03-02 15:18:39
witek
a 10 milionow ludzi ktorzy pomogli obalic komune w latach 80;90 to sa g....,dzis zabiera sie im mieszkania niszczy tych ludzi,a komuszki w spolce UM zastraszaja nekaja pracownikow--taka demokracja
2016-03-02 14:46:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie