czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co z tym bobrem?

Co z tym bobrem? [FILM]

Co z tym bobrem?
Data publikacji: 2016-02-29 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2514 121439

To brzmi jak żart, ale nim nie jest. Przy rondzie Gierosa może się wkrótce pojawić znak drogowy ostrzegający przed... bobrami! Okazuje się bowiem, że właśnie w tym rejonie Gumieniec coraz częściej się pojawiają te - objęte ścisłą ochroną gatunkową - zwierzęta.


W wielu ośrodkach w kraju znają go tylko z książkowych ilustracji lub filmów przyrodniczych. Tymczasem w Szczecinie dawno zyskał status... zwierzęcia miejskiego. Mowa o bobrze, którego cała rodzina zamieszkała niedawno na terenie tzw. stawku na Gumieńcach (działka 74/9 w obrębie 2111).

- Bobry migrują i przemieszczają się ciekami wodnymi znajdującymi się w okolicy. W zeszłym roku na Bukowej zaczęły pojawiać się przez nie uformowane tamy - mówi radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni) i zwraca się do prezydenta Szczecina z zapytaniem o możliwość montażu w okolicy Ronda Gierosa znaku sugerującego... zwolnienie przed bobrami.
Szczecin w ten sposób już ostrzega kierowców przed żabami, sarnami i dzikami, a w Polsce tego typu znaki sugerują zachowanie ostrożności w miejscach występowania np. borsuków, łosi, żubrów, rysiów, niedźwiedzi, jeży, wiewiórek, nawet pawi.

Czy znak ostrzegający przed bobrami pojawi się w sąsiedztwie ronda Gierosa? Prezydent ma siedem dni, by merytorycznie odpowiedzieć na zapytanie radnego.

* * *

Bobrze familie żyją nie tylko na Gumieńcach. Mieszkają na wyspach ujścia Regalicy: Dębinie i Czarnołęce. Ich nory spotkać możemy również w Płoni. Zanim na Wyspie Grodzkiej zaczęła się budowa portu jachtowego, także tam - niemal w sercu miasta - mieszkała bobrza rodzina.

(an)

Fot. MW/Dariusz Gorajski

Ostrzeżenie przed bobrami? Zapytanie w tej sprawie właśnie złożył radny Michał Wilkocki (Bezpartyjnni). Na dowód załączył link do filmu z ostatniej "bobrzej wycieczki" , którą nagrał mieszkaniec Gumieniec 

Co z tym bobrem? Co z tym bobrem? Co z tym bobrem? Co z tym bobrem?

Komentarze

anycrim
schwytać i wywieść w miejsce gdzie nie będzie tak odczuwalne niszczenie drzew
2016-03-09 23:12:19
Bóbr
Dobra, dobra, a gdzie zdjęcie bobra? ;)
2016-02-29 09:58:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie