Środa 10 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Państwowe spółki wracają

Data publikacji: 2016-06-29 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
W KURIERZE. Państwowe spółki wracają
 

Szczecińscy posłowie walczą o powrót zarządów niektórych spółek o strategicznym znaczeniu dla gospodarki narodowej do Szczecina. Jest szansa, że do Szczecina powróci m.in. zarząd PKP Cargo. Pewne jest już niemal, że stanie się tak w przypadku spółki Eneos (niebawem zmieni nazwę), która zajmuje się oświetleniem ulic, a która wchodzi w skład Enei, z siedzibą w Poznaniu.

Prawdopodobne jest również dowartościowanie szczecińskiej energetyki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że także w Elektrowni Dolna Odra znaleźć się ma „ważne centrum dla koncernu PGE”. To zupełny odwrót od – jak się wyraził wojewoda zachodniopomorski – polityki „zaorywania regionu”. Przez ostatnie lata szczecińskie media informowały o kolejnych decyzjach o likwidacji w Szczecinie siedzib zarządów firm spółek z udziałem Skarbu Państwa. Tym razem jednak informacje te są zupełnie inne: w trakcie otwarcia siedziby biura poselskiego posła PiS Artura Szałabawki w Gryfinie (w budynku dworca kolejowego) poseł Michał Jach powiedział, że jest szansa na stworzenie w elektrowni w Nowym Czarnowie pod Gryfinem „ważnego centrum dla całej Polskiej Grupy Energetycznej”.

Poseł nie sprecyzował, czym miałoby się zajmować to centrum. Faktem jest jednak, że od kilku lat poprzednie rządy koalicji PO – PSL próbowały dyskredytować rolę ZEDO w krajowym systemie energetycznym. ©℗

Wiecej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 29 czerwca 2016r.

(r.c.)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ls
2016-06-30 09:54:33
Każdy wiatrak znajdzie w końcu swojego Don Kichot'a z La Manchy.
Do Dobrze
2016-06-30 09:36:55
Uzupełnisz przysłowie? "Obiecanki - cacanki, a ....... radość".
@Dobrze
2016-06-30 09:32:24
Przepraszam, ale co "można"? Bo z tego co wyczytałem, narazie się "mówi". Nie "zrobiło się" do tej pory nic. PS. Od kiedy "mówi się" o przeprawie Police-Święta - można mówić? Można - Szczecin jest w tym dobry.
ls
2016-06-29 19:58:16
Szkoda ze o wiatrkach nic nie mowia bo zachodniopomorskie wiatrakami stoi a przynajmniej stało ale dzieki ich głupkowatej ustawie juz nie bedzie bo nie bedzie komu i gdzie sprzedawac, chyba ze za granice, lepiej dotowac nierentowne i szkodliwe dla srodowiska kopalnie i zwiazki zawodowe ktore tam sa no ale to ich elektorat wiec cos za cos niestety ,w Polsce juz dawno powinna powstac elektrownia atomowa i to nie jedna ale zaden rzad nie ma jaj zeby doprowadzic to do konca a jak zabraknie pradu i bedzie black out a to kwestia czasu w najblizszych latach to dopiero bedzie olaboga matko i corko co sie dzieje ze trudnych spraw nie mogom ogladac.
Dobrze
2016-06-29 07:54:01
Można? Można. Szczecin już wystarczająco cierpi decyzjami obecnych włodarzy, więc czas na poprawę jego sytuacji na arenie ogólnopolskiej. Ciekawe, co z towarzyszem z Enei :)
czytelnik
2016-06-29 07:53:31
Gwoli ścisłości: Szczecin nigdy nie był siedzibą zarządu PKP CARGO. Wg KRS adres spółki to W-wa ul. Grójecka 17 (wcześniej Katowice Al. Roździeńskiego ). W Szczecinie był tylko jeden z wielu w CARGO "oddziałów" - pod nazwą "Zachodniopomorski Zakład Spółki PKP CARGO S.A." Trochę rzetelności w info, bo straszycie chłopców z Grójeckiej.
Wuj Tom
2016-06-29 07:43:05
Potrzebne stanowiska dla pociotkow i przydupasow wiec robimy kolejne zarzady. Odpowiedzialnosc niewielka ale pensyjki gigantyczne. Wracamy do czasow pzpr.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA