poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra

CBA weszło do Elektrowni Dolna Odra
Data publikacji: 2016-06-07 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:06
Wywietleń: 456 138147

Agenci CBA weszli do Elektrowni Dolna Odra i do 35 innych miejsc. Jak informuje agencja, sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej "na każdym etapie zamówień i mienia wielkiej wartości".

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukują biura w ZEDO i mieszkania ludzi odpowiedzialnych za remonty, na które elektrownia rocznie wydaje 50-70 mln zł. CBA weszło także do siedzib spółek, które otrzymywały zlecenia.

Przeszukania odbywają się nie tylko na Pomorzu Zachodnim ale i na Kujawach. Jak informuje CBA sprawa "obejmuje czyny w stosunku do mienia wielkiej wartości". Przypomina się, że w latach 2007-2013 elektrownia przeznaczyła na działalność remontową ok. 700 mln zł. (kl)

 

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

Dobra zmiana ?
PO-woli. 8 lat bagna w 1/2 roku nie sprzątniesz , chyba że Bereze Kartuzką reaktywujesz.
2016-06-08 10:18:42
@ Antykod
Nie masz na co czekać, dobrą zmianę masz już od pół roku - nie zauważyłeś, ja też nie.
2016-06-08 08:11:47
To dopiero PO-czatki...
Ciekawe, a Kto PO-zniej Donka i KOD-ziarzy bedzie probowal "ulaskawic"... PO ich od-KOD-owaniu i kolejnych C.B.A. PO-sunieciach... ??
2016-06-08 00:25:43
Brawo CBA i tak trzymac !
Czyli ze 340 000 000 000 zlotych... PO-woli dalej rosnie !!
2016-06-08 00:11:10
-20stopni
Donek i KOD ułaskawi oskarżonych
2016-06-07 21:11:00
KOD
Kolejne szukanie we mgle w wykonaniu Zera i Ulaskawionego przez Notariusza:)
2016-06-07 20:26:54
Lex
Mam nadzieje , ze zajmą sie prawnikami obsługującymi ten podmiot i jakie kancelarie i w jaki sposób otrzymywały zlecenia na obsługę prawna ... to dosc istotne , bo ten prawniczy płaszcz miał przykryć wiele i nnych nadużyć ....
2016-06-07 19:52:50
Antykod
Mafia związkowo-rodzinno-dyrektorska powinna już dawno odejść. Czekamy na Dobrą zmianę.
2016-06-07 18:26:21
Skąd się to wzięło
Oto właśnie cała prawda o naszej ojczyźnie. Bagno na bagnie, bagnem pogania. I tak w większości spółek skarbu Państwa albo komunalnych. Wodociągi, ZUS , NiOL-e śmole, straże miejskie, idiotyczne inwestycje. Jedna wielka pralnia pieniędzy. Komunistyczne układy w dalszym ciągu obowiązują. Tutaj jakoś protestujących KOD-ów nie widać ? widać taka demokracja. Nikomu na górze nic nie zrobią, bo sądy i prokuratura kolesiami obsadzona, co najwyżej jakiś szeregowy pracownik PO uszach dostanie za nie dopełnienie obowiązków, prezesów pozamieniamy stołkami i sprawa pod dywan.
2016-06-07 17:25:46
Przem
Brawo! Może w końcu ktoś zrobi porządek ze złodziejstwem i łapówkarstwem w tym kraju i zacznie się żyć jak człowiek ..
2016-06-07 16:31:37
pimpek11
Pracowalem w tej firmie w latach 90 Robilem w dobrej firmie ale przetargi wygrywali nie firmy ktore robily dobrze tylko takie firmy , ktore daly wiecej w lapke . Byla taka firma R===-=- r , ktora wygrywala przetargi a szefem byl UB-ek dyrektorem kierownik po bylej juz firmie Instal Szczecin ? Takiej korupcji i przekretow jako mlody technik budowlany nie widzialem !! Poszlem potem do stoczni szczecinskiej , bo powiedzialem nie bede robil w firmie UB-ka . Mialem propozycje pracy w tej mafi , ale mialem honor i pochodze z rodziny o tradycjach !!
2016-06-07 16:08:43
energetyk
Tej stajni Augiasza nikt nie wyczyści. Powiazania menedżersko-związkowe są zbyt duże. Rodziny związkowców znajdowały zatrudnienie mimo formalnej blokady przyjęć. Reszty można się domyśleć.
2016-06-07 15:24:01
Przesada
Nieźle sobie żyli do tej pory, ciekawe jak długo.
2016-06-07 15:08:58
Mariusz
Właśnie tu trzeba szukać pieniedzy i je odzyskiwać. Każdy śmieje się z Ukrainy czy Filipin a u nas tak samo się dzieje, ręka rękę myje i kolesiowo. Wyłudzania i okradania państwa! Dlaczego ludzie nadal tacy są? Tak jak poprzednie wpisy tak i mój podoba mi się że państwo bierze się za niegospodarność. Wynagrodzenia wyższe niż kominowe prezesów a normalni ludzie pracujący coś z tego bedą mieli jak 500+ czy mieszkania dla młodych czy zerwanie z charczeć Frankowie dla zydkow w Szwajcarii. Po co słuchać sie UE czy KE? Po co kod robi zamieszanie? Jeśli nie ma demokracji to nikt by nie spacerował po warszawce z plakatami! Nadal pseudo biznesmeni wykorzystują naiwność ludzi i opłacają ich by wychodzili na ulice i bronili poprzedniego systemu gdzie mogli bezkarnie kraść i bogacić się kosztem zwykłych ludzi takich jak pielęgniarki pracujące za 2 tys miesiąc czy nauczyciele, etc! Czekamy na efekty działań CBA.
2016-06-07 14:20:17
cba
Wyczyścić dyrektorów i menadżerów. Związki też wziąść za pysk. Gdzie były do tej pory.
2016-06-07 14:00:44
Podatnik 2
Ile dostaje pracownik dolnej odry który rok przed emeryturą "odchodzi" dobrowolnie z pracy - 250 000 ?
2016-06-07 13:48:49
Podatnik
No nie powiem miło się czytało taki króciutki artykuł ale jeszcze lepiej będzie się czytało jak wsadzą za kratki tych prezesów menadżerów...