niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze: Nagana za plagiat

W Kurierze: Nagana za plagiat

W Kurierze: Nagana za plagiat
Data publikacji: 2015-10-09 09:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1488 26936

W dobie internetu wiele szkół zmaga się z problemem plagiatów. Uczniowie, aby ułatwić sobie życie, próbują przygotowywać prace pisemne metodą "kopiuj" - "wklej". Niektóre szczecińskie szkoły znalazły własne metody na likwidację tego problemu. Inne chcą działać systemowo - we wrześniu do części placówek trafił internetowy system antyplagiatowy.

Młodzież w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, szkole z wysokim poziomem nauczania, doskonale zna wymagania dotyczące zwykłej uczciwości. Za załamanie zasad rzetelności grozi tu nagana dyrektora.

- W 2012 roku wprowadziliśmy w naszej szkole zasady rzetelności. Obejmują one zarówno kwestie plagiatowania treści z internetu, jak również ściągania w czasie sprawdzianów i klasówek, czy odpisywania od kolegów zadań domowych przed lekcją na kolanie - mówi Jolanta Jastrzębska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Dyrektor dodaje, że jeszcze w 2012 r. kar za łamanie przepisów kopiowania prac było sporo. Młodzież jest inteligentna i jeśli przekona się, że nie opłaca się być nieuczciwym, sama zrezygnuje z takiego zachowania. - Od dwóch lat nie mamy problemu ze zjawiskiem plagiatów w naszej szkole. Problem znikł całkowicie. Nie wystąpił ani jeden taki przypadek - przyznaje dyrektor Jolanta Jastrzębska.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

Piter
Wystarczy wprowadzić takie programy i po problemie http://www.miastokultury.pl/nowy-polski-system-do-weryfikacji-prac-dyplomowych/
2015-10-12 09:02:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie