Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

W Kurierze: Nagana za plagiat

Data publikacji: 09 października 2015 r. 09:30
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
W Kurierze: Nagana za plagiat
 

W dobie internetu wiele szkół zmaga się z problemem plagiatów. Uczniowie, aby ułatwić sobie życie, próbują przygotowywać prace pisemne metodą "kopiuj" - "wklej". Niektóre szczecińskie szkoły znalazły własne metody na likwidację tego problemu. Inne chcą działać systemowo - we wrześniu do części placówek trafił internetowy system antyplagiatowy.

Młodzież w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, szkole z wysokim poziomem nauczania, doskonale zna wymagania dotyczące zwykłej uczciwości. Za załamanie zasad rzetelności grozi tu nagana dyrektora.

- W 2012 roku wprowadziliśmy w naszej szkole zasady rzetelności. Obejmują one zarówno kwestie plagiatowania treści z internetu, jak również ściągania w czasie sprawdzianów i klasówek, czy odpisywania od kolegów zadań domowych przed lekcją na kolanie - mówi Jolanta Jastrzębska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Dyrektor dodaje, że jeszcze w 2012 r. kar za łamanie przepisów kopiowania prac było sporo. Młodzież jest inteligentna i jeśli przekona się, że nie opłaca się być nieuczciwym, sama zrezygnuje z takiego zachowania. - Od dwóch lat nie mamy problemu ze zjawiskiem plagiatów w naszej szkole. Problem znikł całkowicie. Nie wystąpił ani jeden taki przypadek - przyznaje dyrektor Jolanta Jastrzębska.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piter
2015-10-12 09:02:16
Wystarczy wprowadzić takie programy i po problemie http://www.miastokultury.pl/nowy-polski-system-do-weryfikacji-prac-dyplomowych/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA