piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze: Nagana za plagiat

W Kurierze: Nagana za plagiat

W Kurierze: Nagana za plagiat
Data publikacji: 2015-10-09 09:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1345 26936

W dobie internetu wiele szkół zmaga się z problemem plagiatów. Uczniowie, aby ułatwić sobie życie, próbują przygotowywać prace pisemne metodą "kopiuj" - "wklej". Niektóre szczecińskie szkoły znalazły własne metody na likwidację tego problemu. Inne chcą działać systemowo - we wrześniu do części placówek trafił internetowy system antyplagiatowy.

Młodzież w II Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, szkole z wysokim poziomem nauczania, doskonale zna wymagania dotyczące zwykłej uczciwości. Za załamanie zasad rzetelności grozi tu nagana dyrektora.

- W 2012 roku wprowadziliśmy w naszej szkole zasady rzetelności. Obejmują one zarówno kwestie plagiatowania treści z internetu, jak również ściągania w czasie sprawdzianów i klasówek, czy odpisywania od kolegów zadań domowych przed lekcją na kolanie - mówi Jolanta Jastrzębska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Dyrektor dodaje, że jeszcze w 2012 r. kar za łamanie przepisów kopiowania prac było sporo. Młodzież jest inteligentna i jeśli przekona się, że nie opłaca się być nieuczciwym, sama zrezygnuje z takiego zachowania. - Od dwóch lat nie mamy problemu ze zjawiskiem plagiatów w naszej szkole. Problem znikł całkowicie. Nie wystąpił ani jeden taki przypadek - przyznaje dyrektor Jolanta Jastrzębska.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

Piter
Wystarczy wprowadzić takie programy i po problemie http://www.miastokultury.pl/nowy-polski-system-do-weryfikacji-prac-dyplomowych/
2015-10-12 09:02:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie