Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Jedz na zdrowie [FILM]

Data publikacji: 2016-04-14 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-16 12:21
Jedz na zdrowie
 

Soki, sałatki, koreczki oraz wiele innych cudów wyczarowanych z warzyw i owoców - tak wyglądał Festiwal Zdrowia w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 1.

Okazją do tej prozdrowotnej fiesty był Światowy Dzień Zdrowia, który jest obchodzony od 1950 roku 7 kwietnia. Miesiąc kwiecień natomiast jest uznawany na świecie miesiącem zdrowia, w którym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przygotowuje doroczny raport na temat najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Uczniowie z SP nr 1 pod kierunkiem swoich nauczycieli też włączyli się w te ważne obchody. - Chcemy, żeby coraz więcej osób w naszej szkole jadło owoce i warzywa i by wiedzieli, że nie wszystko co zdrowe jest niedobre - mówili uczniowie, którzy przygotowali wspaniałe stoiska tematyczne. Na każdym z nich były dania z wybranym owocem lub warzywem w roli głównej. Było stoisko cytrynowe, jabłkowe, buraczkowe, paprykowe, szczypiorkowo-cebulowe, ananasowe, pomidorowe i wiele innych. Każdy mógł skosztować smacznej potrawy, poznać wartości wiodącego w niej warzywa, a nawet otrzymać przepis. Festiwal Zdrowia SP1 przygotowała we współpracy z Agencją Rynku Rolnego, realizującą w szkołach program "Owoce i warzywa w każdej szkole". ©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Jakie są zasady zdrowego odżywiania? Zobacz film

 

Żródło filmu: newsrm.tv

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

K
2020-10-16 12:11:46
Swoim dzieciom wyciśnięte soki rozcieńczałam wodą, ale teraz kiedy są starsze dostają soki bez wody. Dzięki sokom wg. https://www.terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki moje dzieci są zdrowe i mają energie. Nawet jak w przedszkolu dzieci chorowały, to moje były zdrowe. Soki najlepiej wyciskać samemu w wyciskarce niż kupować ze sklepu.
Jakub Plej
2016-04-14 12:37:46
Wciąż mało się mówi o zaletach konsumowania warzyw i owoców oraz o tym, że reklamowane w mediach soki owocowe zawierają niekiedy więcej cukru niż napoje gazowane.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA